ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

Jarocińscy samorządowcy na spotkaniu z prezydentem Dudą

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    27.05.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 21 ocen 3 / 33%
A A A
  Wspólnie zdjęcie starosty Lidii Czechak z prezydentem Andrzejem Dudą    Wspólnie zdjęcie starosty Lidii Czechak z prezydentem Andrzejem Dudą  fot.  Fanpage Lidia Czechak

Dzisiaj przypada Dzień Samorządu Terytorialnego. To święto, które upamiętnia wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku.

 

Były to pierwsze w pełni wolne i demokratyczne wybory w III RP. Dzień Samorządu Terytorialnego został uchwalony przez Sejm RP w 2000 roku, na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego. Data obchodów to oczywiście 27 maja.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Historyczne wybory zostały zarządzone na 27 maja przez Prezesa Rady Ministrów, Tadeusza Mazowieckiego. Były one możliwe dzięki uchwaleniu przez sejm „kontraktowy” 8 marca 1990 roku ustawy o samorządzie gminnym.

 

 

W ubiegłym roku odbyły się wybory samorządowe. W październiku wybraliśmy prezydentów i burmistrzów miast oraz wójtów gmin. Głosowaliśmy także na radnych gminnych, powiatowych i wojewódzkich [ZOBACZ TUTAJ]Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego prezydent Andrzej Duda organizuje spotkanie dla samorządowców. Na spotkanie do Pałacu Prezydenckiego jedzie 16 osób z gminy Jaraczewo. Do Warszawy udaje się 14 radnych, burmistrz Dariusz Strugała i sekretarz gminy Olga Kaczmarek. Jaraczewscy samorządowcy zaproszenia do głowy państwa otrzymali z ramienia Związku Gmin Wiejskich.

 

Na pierwszym zjeździe ZGW po ubiegłorocznych wyborach burmistrz Jaraczewa został wybrany na członka zarządu [ ZOBACZ TUTAJ].

 

 

Ponownie jest też jednym z wiceprzewodniczących ZGW [ZOBACZ TUTAJ].

 

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego wszystkim osobom pracującym na rzecz samorządów życzymy satysfakcji z wykonywanych obowiązków, skuteczności w realizacji zadań samorządowych, zdrowia i spełnienia marzeń nie tylko tych związanych z samorządem.

Jaraczewscy samorządowcy w drodze do Warszawy 

 

[AKTUALIZACJA 12:00]  


Na spotkanie z prezydentem udali się również starosta Lidia Czechak i wiceburmistrz Jarocina Bartosz Walczak. Zdjęcia z wizyty zamieścili w mediach społecznościowych.          

 

 

 Jedno ze zdjęć, które opublikowała starosta Lidia Czechak

 

   

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  
 

 

 

+ 1 głosów: 3 (33%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (21)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ pegaz
ponad rok temu ocena: 67%  21
Do ::tak piszą ludzie-''nie mogę ci odpisać bezpośrednio pod Twoim wpisem, bo latające reklamy przeszkadzają - Redakcjo- zrób coś z tym.Tak , Polska Wieś ,- ale nie ROLNICY- tylko ci co biorą, nie robią a żyją tak działa """pincet plus" - kółka różańcowe" -i i ewidentne kłamstwa w pisowskiej telewizji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ danutka
ponad rok temu ocena: 71%  20
Wstyd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tak piszą ludzie
ponad rok temu ocena: 65%  19
Polska wieś zagłosowała na PISS, tak jak piszą wkurzeni ludzie w komentarzach nie tylko z Konfederacji jak jeszcze raz zobaczę ryj rolnika na blokadzie drogi to mu w twarz napluję, niech im nasyłają komorników, wlepiają kary za krzywo przypięty kolczyk krowie, niech im płacą grosze w skupie za warzywa i owoce itd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pegaz
ponad rok temu ocena: 100%  18
Napisałem wczoraj odpowiedż, dlaczego Redakcja go skasowała.????
~ Mm
ponad rok temu ocena: 92%  17
Pojechali zrobic sobie tylko zdjecie czy zalatwili cos przy okazji dla powiatu jarocinskiego?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ .
ponad rok temu ocena: 50%  16
.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ abc
ponad rok temu ocena: 78%  15
szanowna Gazeto bądż poważna i nie rób z ludzi idiotów! napiszcie oficjalnie ze kochacie starościnę Czechakową i bronić jej będziecie i chronić, po co te numery z reklamami, to prostackie i tyle, albo zlikwidujcie te komentarze całkowicie skro juz musicie ludziom gęby zamknąć zeby nikt nie krytykował świetej i smiesznej władzy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pegaz
ponad rok temu ocena: 40%  14
Pani Czechak jest STAROSTĄ , a nie starościną. Moim zdaniem dobrze wypełnia swoje obowiązki, i dobrze,że nawiązuje kontakty z różnymi ludżmi , czy z władzami innych samorządów i rządowymi. To się zawsze przydaje w pracy i załatwianiu różnych spraw. PS.nie jestem sympatykiem PiS ,ale trzeba być w miarę obiektywnym.
~ .
ponad rok temu ocena: 100%  13
.
~ brawo
ponad rok temu ocena: 21%  12
brawo brawo dla Pani Czechak - widać że z niej prawdziwy i jedyny prawdziwy polityk w Jarocinie, który się liczy w Polsce.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Never mind
ponad rok temu ocena: 78%  11
Ja pier..lę. Czy ty czytasz ze zrozumieniem co napisałeś/łas? Lidka jak każdy inny partyjny aparatczyk robi swoje. Śmieje sie oficjalnie z rozwoju osobistego, couchingu itp. a sama ma mózg wyprany przez przekaz dnia, ma szkolenia co ma mówić do ludzi. A wieczorem wraca do domu, do normalności, ściąga maskę. To sie nazywa manipulacja, marketing polityczny. Niektórzy nazywają to - obłuda.
~ antybełkot
ponad rok temu ocena: 88%  10
ludzie wytrzeźwijcie albo nie bierzcie prochów bo wypisujecie już takie bzdury, ze ośmieszają mieszkańców i ich inteligencje, przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie uważa tego co jakiś ~ brawo napisał w komentarzu
~ -/-
ponad rok temu ocena: 100%  9
Reklama zamknięta przez . Tylko reklamy które podnoszą ciśnienie, niech one będą ale niech nie zasłaniają tekstu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fakty
ponad rok temu ocena: 61%  8
Ziemia Jarocińska i cała Wielkopolska pokazała że PIS sromotnie przegrał ze słabą Koalicją Europejską, nie ma się z czego cieszyć pani Czechakowa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kazik spod WShop
ponad rok temu ocena: 83%  7
Co się dziwisz, mamy chyba najwięcej sklepów z alkoholem. A może dla odmiany należałoby zacząć ludzi edukować?!?!!? PiS produkuje wtórnych analfabetów. Mierny, bierny, ale wierny. Bierze i nie pyta skąd wziąłeś.
~ do gonady
ponad rok temu ocena: 69%  6
co ty pierd...? pis w wlkp 38% KE 43%. W GMINIE JAROCIN PIS 45%, KE 38%
~ Ola
ponad rok temu ocena: 74%  5
I TO WSZYSTKO NA CO TĄ PANIĄ STAĆ!!!! Z TEJ MAKI CHLEBA NIE BĘDZIE! POZORANCTWO, FOTKI A PRACY I POZYTKU NIE MA ŻADNEGO, TYLKO POZORANCTWO I UDAWANKA Pani Czechakowa niech się pani lepiej weźmie za robotę w Jarocinie, po to ludzie panią wybrali a nie na sesje zdjęciowe
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qaz
ponad rok temu ocena: 96%  4
A po co Walczak? Niech jedzie pocieszyć Kukiza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rimbaud
ponad rok temu ocena: 100%  3
Tu liźnie tam liźnie może coś się uda...młody jest jeszcze dużo przed nim....po co pracować jak można na lizaniu dobrze egzystować
~ ciekawe
ponad rok temu ocena: 90%  2
na tym zdjęciu to Czechakowa jest z prezydentem Dudą? tak się zmienił?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin
ponad rok temu ocena: 76%  1
Przepraszam, ONI jadą reprezentować samorząd do Pałacu Prezydenckiego?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji