ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Jarocińscy ratownicy wspierają chorą na COVID-19 lekarkę

› Aktualności› Na sygnale 9 miesięcy temu    12.04.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Fanpage szpital w Jarocinie

W Polsce zakażenie chorobą potwierdzono u 6.356 osób. Niestety zmarło 208 osób. W powiecie jarocińskim jest 8 zakażeń. W ościennych dużo więcej:  pleszewskim - 59, a krotoszyńskim aż 140.

 


 Pracownicy systemu ochrony zdrowia prowadzą nieustanną, ale nierówną walkę z niewidzialnym wrogiem. Niestety koronawirus ich nie oszczędza.  


 -  Niestety stało się. Jak wszyscy wiemy, od kilku tygodni sytuacja w powiecie a także w naszych szeregach zmieniła się diametralnie. Jedna z naszych koleżanek tworzących ten znamienity łańcuch przeżycia była zmuszona opuścić nasze szeregi na te dwa tygodnie. Wszyscy i mam nadzieję także państwo będą trzymać kciuki za szybki powrót jednego z najmocniejszych ogniw pogotowia w Jarocinie. Taki wpis pojawił się wczoraj na fanpage'u jarocińskiego szpitala.

 

Ratownicy przygotowali specjalny transparent „Zuza Jesteśmy z Tobą ZRM Jarocin”.

 

 


Co się stało? Zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednej z lekarek, która pracuje na co dzień  w innym szpitalu. W Jarocinie pełni czasami dyżury w Zespole Ratownictwa Medycznego „S”.

 


Pani doktor życzymy  szybkiego powrotu do zdrowia. Kiedy będzie mogła już wrócić do pracy pomoże niejednemu pacjentowi i uratuje niejedną osobę.


 Pamiętajmy cały czas o akcji „Nie kłam medyka”. Kłamanie czy zatajenie objawów infekcji lub kontaktu z osobą potencjalnie zakażoną koronawirusem oznacza, że świadomie narażamy lekarzy, pielęgniarki i ratowników. Jarocińscy medycy przyznają, że nie zawsze pacjenci mówią prawdę dyspozytorowi medycznemu.

 


 - Być może wynika to ze strachu, że nikt nie udzieli im pomocy w przypadku dodatniego wywiadu w kierunku koronawirusa. Te obawy nie mają żadnego uzasadnienia. Szczera rozmowa pacjenta z dyspozytorem ułatwia nam pracę – podkreśla Kamil Rudnicki, ratownik medyczny Zespołów Ratownictwa Medycznego z Jarocina [ZOBACZ TUTAJ].

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Powiązane

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.