ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

Jarocin. Wymień kubeł, bo nie odbiorą ci śmieci

› Aktualności ponad rok temu    28.03.2019
Anna Konieczna
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. ZGO Nova

Kończy się czas, który mieszkańcy gminy Jarocin mieli na wymianę kubłów na odpady. Jeśli ktoś tego nie zrobi, nie odbiorą mu śmieci. Kiedy mija ostateczny termin?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Wymóg wymiany kubłów wynika z „Regulaminu utrzymania czystości i porządku w gminie Jarocin”.

 

[o wyborach na jarocińskich osiedlach i w sołectwach - czytaj TUTAJ]

 

To nie jedyna zmiana w regulaminie. Już wkrótce do naszych domów trafią dodatkowe kubły - tym razem na odpady kuchenne, które też będą podlegały segregacji i będę musiały być gromadzone oddzielnie.

 

 

Dlatego Zakład Gospodarki Odpadami do września ma dostarczyć mieszkańcom bezpłatne kubły - brązowe z białym napisem BIO - właśnie na te odpady. Na razie jednak ma problemy z zakupem pojemników za taką cenę, która mieściłaby się w budżecie ZGO [więcej na ten temat czytaj TUTA].

 

 

„Regulamin utrzymania czystości i porządku w gminie Jarocin” określa także, że tylko do 30 czerwca mieszkańcy, którzy są właścicielami nieruchomości będą mogli korzystać z 110-litrowych blaszanych pojemników na odpady komunalne.

 

 

Do tego czasu trzeba będzie zaopatrzyć się w pojemniki plastikowe, bo tylko z takich będą odbierane odpady.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ha
ponad rok temu ocena: 0%  9
Ale brednie piszą tu a teraz to niby gdzie trafiają odpady z kuchni na osiedlach tylko znow problem bo trza oddzielić taki to już syndrom polaka marudzić narzekać ciągle problem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bezmózgi
ponad rok temu 8
Ktoś chce z miasta i gminy zrobić gnój??????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ to bedzie strasznie
ponad rok temu ocena: 80%  7
no to zacznie się chodowla szczurów, kotów itp. TO BEDZIE STRASZNE!!!!!!!!!!!! Kuebeł z odpadami BIO to bedzie niczym wystawiony talerz z zarciem iprzy którym pojawiać się bedzie co raz wiecej gryzoni, nie mówiac o smorodzi i zarazkach!!!!!! czy ktoś o tym pomyslał?! a co na to sanepid???? ktoś ma bardzo źle w głowie, to się skończy tragicznie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nn
ponad rok temu ocena: 25%  6
Segregacja odpadów kuchennych jest nie tylko w Jarocinie, ale też w innych powiatach, np. w powiecie poznańskim. Nie stanowi to większego problemu i przy zachowaniu zdrowego rozsądku nie ma ani przykrego zapachu, ani żadnej "chodowli". Kubły są zamykane, więc żadne zwierzęta nie powinny mieć dostępu do odpadów. Oczywiście malkontenci z Jarocina muszą sobie ponarzekać. pozdrawiam
~ popiół
ponad rok temu 5
Masz pełen kubeł i co z tego bo panowie nie widzą co stoi, najpierw zaczynimy od źródła transportu. Interwencja w źródełku i co po miesiącu panowie przyjeżdżają i zero. Między czasie jest wywożony kubeł. Wasze czipy to bajda dla biedaków, znaczniejmy od normalnej usługi. ZGO już wie o co chodzi, niech zobaczy najpierw co na budynku jest zamontowane.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ twój nick
ponad rok temu ocena: 100%  4
Kubeł BIO. Taki kubeł to może być przy restauracjach, a nie w gospodarstwach domowych. Nawet nie widzę tych kubłów na osiedlach. W sporej części domów jednorodzinnych mieszkają tylko emeryci - 2 czy nawet 1 osoba, bo młodzi emigrują poza Jarocin , bo tu w Jarocinie nie ma dla nich przyszłości. Ile takie gospodarstwa mogą mieć odpadów BIO ? Piszę, bo wiem ile ja takich oddaję. W zimie to się schłodzi , czy zmrozi i nie będzie śmierdziało. A latem ? Latem Jarocin stanie się wielką śmierdzielnią, bo w niektórych gospodarstwach przez kwartał nie nazbierają kubła takich odpadów. Chciałabym wiedzieć jak to wygląda na tle przywożonych odpadów z innych gmin. Czy inne gminy też tak segregują? Czy te odpady z innych gmin są dowożone posegregowane , czy misz masz, wszystko w jednych kontenerach ? A może tylko mieszkańcy gminy Jarocin muszą być podporządkowani dyktaturze ZGO.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
ponad rok temu 3
Pojemnik z bio nie musi być w całości zapełniony. Jeśli nie chce się oddawać odpadów bo posiada się kompostownik bądź zwierzęta to nikt do tego nie zmusza, wystarczy podziękować za pojemnik (w tym wypadku zielone również nie będzie odbierane z tej posesji). Jeśli chodzi o inne gminy to w Nowym Mieście i Żerkowie można bio mieszać z trawą, Dobrzyca oddaje odpady kuchenne, gmina Jaraczewo i Kotlin tylko zielone, wszystkie wyżej wymienione gminy oddają te odpady w workach. Odpady te są dowożone posegregowane i pozostają takie w ZGO gdzie są poddawane odpowiednim procesą.
~ Mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 100%  2
A na co komuś kubeł bio jak ma zwierzęta np. Kury,świnie czy w gminie jarocin jest juz zakaz karmienia zwierząt odpadami !? Jeszcze zróbcie odbiór tych odpadów latem raz w miesiąc !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ yeti
ponad rok temu ocena: 100%  1
te nowe kubły "bio" powinien kazdy ustawić pod domem temu kto to wymyślił... Jeśli chcecie zrobić śmietnisko przed każdym domem to jesteście na właściwej drodze.... mam nadzieje ze co najmiej 90% mieszkańców nie bedzie z nich korzystać zeby nie robić sobie smrodu pod domem i wylęgarni owadów...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji