ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Jarocin. O czym będą radzili radni w czasie komisji?

› Aktualności› Samorząd 6 miesięcy temu    9.01.2020
Redakcja
komentarzy 27 ocen 2 / 50%
A A A
 fot. Redakcja

Na dzisiaj (czwartek 9 stycznia) zaplanowano posiedzenie Komisji Rozwoju Rady Miejskiej w Jarocinie dotyczące decyzji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu w sprawie budowy składowiska azbestu w Jarocinie.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

O godzinie 15.30 swoje obrady rozpocznie Komisja Rozwoju Rady Miejskiej w Jarocinie. Miejsce spotkania jest nietypowe. Zaplanowano je bowiem w siedzibie ZGO Sp. z o.o. – Wielkopolskie Centrum Recyklingu.

 

Z lakonicznego programu komisji zwołanej przez jej przewodniczącego wynika, że radnym zostanie przedstawiona informacja na temat rozstrzygnięcia RDOŚ w sprawie budowy składowiska azbestu. 

 

[100 tys. nadwyżki w budżecie. Na co chcą ją przeznaczyć? Czytaj TUTAJ].

 

To niewątpliwie  ważna informacja dla wszstkich mieszkańców Jarocina, zwłaszcza z osiedli położonych w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu. 

 

O zamiarze budowy składowiska odpadów azbestowych w Jarocinie pisaliśmy TUTAJ.

 

Przewodniczący komisji Ireneusz Lamprecht powiedział w rozmowie z portalem, że komisja chce poznać obecną sytuację związaną z budową skłądowiska.

 

Z informacji, jakie uzyskaliśmy od zastępcy Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska Jacka Przygockiegonie wynika, że decyzja w tej sprawie nie została jeszcze wydana. Prawdopodobnie  poznamy ją za 1,5 miesiąca.

 

[AKTUALIZACJA - 11.01.2020 r.]

 

Jedną z najważniejszych spraw omawianych na posiedzeniu Komisji Rozwoju jarocińskiej rady miejskiej było zaprezentowanie obecnej sytuacji związanej z planowaną budową składowiska niebezpiecznych odpadów koło Jarocina.

 

 

Urząd Marszałkowski nie dofinansuje kwatery do składowania azbestu. Przyczyną były względy formalne. - Urząd Marszałkowski stwierdził, że wnioskodawca nie dostarczył decyzji (z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska - przyp. red.) no i wniosek musi być ze względów formalnych odrzucony - wyjaśniał radnym Witosław Gibasiewicz.

 

[Samochód strażacki dla gminnej spółki? Czytaj szczegóły TUTAJ].

 

ZGO nie ma na ten moment szans na dofinansowanie budowy składowiska odpadów niebezpiecznych z Urzędu Marszałkowskiego. Mimo to gminna spółka nie zamierza rezygnować z realizacji przedsięwzięcia. Chce pozyskać pieniądze z innych programów, które mogą pojawić się w ciągu roku.

 

Czytaj również: Pijany pieszy poruszał się bez odblasków. Został ukarany mandatem.

 

Dlaczego ZGO nie dostarczyło wymaganego dokumentu? Powodem sytuacji był brak wydania decyzji przez RDOŚ. Według wyjaśnień Witosława Gibasiewicza do dnia dzisiejszego nie opublikowano nawet poprawionego protokołu z przeprowadzonej rozprawy administracyjnej, do której zgłoszone zostały poprawki. Z informacji uzyskanych w RDOŚ wynika, że decyzja ma zostać wydana w ciągu miesiąca.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (29)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mieszkaniec 700 lecia
6 miesięcy temu ocena: 100%  29
Radna Iwicka i Radny Klauza niech się zainteresują tym co wylatuje z kominów na Oś. 700- lecia jak się robi szaro.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anegdota
6 miesięcy temu ocena: 60%  28
Przypowieść: Pani w szkole mówi - kto pozbiera papierki na boisku ten dostanie dobrą ocenę z aktywność. Nikt mądry się nie zgłosił. Zgłosił się głupiutki jasiu. Mówi - ja pozbieram jak chcę , i myśli: chociaż będę miał jedną dobrą ocenę. ... Więc wiecie, tego hmm no miszcze ... ;-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wysłać mądrali z opozycji do powiatu. Tam ich mądrości zostaną wykorzystane.
6 miesięcy temu ocena: 80%  27
Najlepiej nic nie robić, tylko administrować. Tak jak w powiecie. Dwie drogi na rok i jedną ścieżkę i niech się ludziska cieszą. A wtedy jest kupa czasu wolnego i można obskoczyć 5 imprez w tygodniu typu składanie kwiatów etc. I pouśmiechać się do wyborców, przywitać się z wyborcami, zrobić ładną sweetfocię itd. Zero pomysłów na rozwój, lepiej niech kobiety rodzą w beznadziejnych warunkach jak na XXI wiek, pomimo tego że nowe skrzydło stoi puste od prawie roku pobudowane za 10 milionów złotych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 700-lecia
6 miesięcy temu ocena: 77%  26
Radna Iwicka niech się uspokoi i nie przeszkadza w dobrym rządzeniu. Ma w koło siebie kilka dachów z płytami azbestowymi a przeszkadza jej składowisko które samo w sobie nie jest szkodliwe. Przyniesie tylko duży zastrzyk gotówki dla gminy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Na żart chyba ?
6 miesięcy temu ocena: 62%  25
Od lat w Jarocinie nie widzę dobrego rządzenia . Ponadto po co i na co kasa takim sposobem? Inne gminy też tak pędzą po azbest?
~ Komu płacimy za takie efekty pozyskiwania inwestorów??
6 miesięcy temu ocena: 60%  24
Kto z ramienia urzędu gminy zajmuje się inwestorami, ich pozyskiwaniem ? Jakiś dział, spółka miasta ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ helikopter
6 miesięcy temu ocena: 63%  23
kiedy będzie wybudowana fabryka farmaceutyczna ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ciekawa historia
6 miesięcy temu ocena: 89%  22
Ciekawa byłaby informacja na jakim etapie jest śledztwo ws wyprowadzania pieniędzy z ZGO za czasów kiedy przedsiębiorstwem rządzili Martuzalski i Kostka, pełniąc nadzór właścicielski w imieniu mieszkańców Gminy Jarocin.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Takie pytanie, fani rządzących proszę nie hejtujcie
6 miesięcy temu ocena: 46%  21
Rządzący uważają że azbestowisko to rozwijanie miasta czy niszczenie jego renomy sprzed lat ? Po co wam azbest, czy tylko dla pieniędzy? Jaka z tego ma być korzysc dla ludzi której nie można inaczej pozyskać?? Kto na tym zyska?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ V1
6 miesięcy temu ocena: 47%  20
Ciagle nie ma odpowiedzi na zadane pytanie.
~ Odpowiedź
6 miesięcy temu ocena: 54%  19
A słyszałaś/eś, znasz takie pojęcie jak dbanie o środowisko? Każda inicjatywa proekologiczna a taką inicjatywą jest budowa kwatery na azbest powinno być poparte ponad podziałami politycznymi. Możliwość składowania azbestu w bezpiecznej, pewnej, sprawdzonej technologii to dbanie o zdrowie ludzi, bo azbest na dachu szkodzi, składowany zgodnie z wymogami nie szkodzi. Dbanie o środowisko nie ma granic. Jak wywieziesz śmieci do lasu zlokalizowanego w gminie Żerków a jesteś miwszczkańcem gminy Jarocin to nie jest proekologiczne lokalne zachowanie. To taki przykład dla tych co mówią po co u nas jak można wywieźć 100 km dalej. Będzie drożej, ZGO nie zarobi, a sensu w tym żadnego bo składowanie zgodnie ze sztuką nie szkodzi.
~ Nie Skazany
6 miesięcy temu ocena: 66%  18
Tylko Azbest zapewni ROZWÓJ Kanbudu !!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie Skazany
6 miesięcy temu ocena: 100%  17
Z poparańcami i łapówkarzami się nie zadaje. Pomyliłeś adres.
~ Gazownik Kardasz
6 miesięcy temu ocena: 55%  16
Tylko Waleczny Jurij z Ługów i Kluzio zapewnią rozwój San-Gasu. Warto inwestować w popaprańców. Jest nadzieja że może w przyszłości ta inwestycja się zwróci, tak jak w przypadku popaprańca głonady.
~ Alleluja i do przodu
6 miesięcy temu ocena: 51%  15
Hau.,hau pieski refermentalne szczekały szczekają i szczekać będą, a karawana rozwoju jedzie i będzie jechać dalej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie Skazany
6 miesięcy temu ocena: 100%  14
W Kantbudzie jest ROZWÓJ
~ Jakieś nowe fabryki ?
6 miesięcy temu ocena: 54%  13
Ale gdzie jest rozwój?
~ :-) co do centa !
6 miesięcy temu ocena: 45%  12
Hipotetyczne założenie: Ekipa żyjąca materialnie ponad swój stan intelektualny "ujada", "kąsa" ? To dobrze że czuje się zagrożona. "Słupy" z czasem staja się zbędne, wiecie co się z nimi robi ? ps. Było się uczyć, potem pracować jak ludzie normalni i tylko z tego mieć pieniądze. Najgorsze jest nie wiedzieć, że się nie rozumie, kochane buraczki,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaki ty jesteś prosty w tych swoich wypowiedziach
6 miesięcy temu ocena: 67%  11
Albo raczej styl tego wpisu wskazuje na Stasia Gonadę. Stasiu nosił wilk razy kilka za chwilę poniosą i wilka. W twoim przypadku miejmy nadzieję że będzie tak jak w tym przysłowiu. A jeśli chodzi o te twoje pomawiające wypowiedzi to pasuje inne przysłowie. Złodziej krzyczy łapać złodzieja.
~ Szałowska
6 miesięcy temu ocena: 71%  10
Czyż to nie pisze była dyrektorka JOKu zatrudniona za czasów burmistrza Martazalskiego skazana prawomocnym wyrokiem sądu za "lepkie rączki"?
~ Pytanko
6 miesięcy temu ocena: 68%  9
Masz na myśli Gonadę, POntona i prezia słupa z Dolnego Śląska nominowanego poprzez układ partyjny Partii Oszustów.
~ APEL
6 miesięcy temu ocena: 67%  8
Analizując wypowiedzi prokuratury z okresu postawienia zarzutów byłemu prezesowi ZGO z czasów panowania jego eminencji burmistrza Stanisława Martuzalskiego i jego zaplecza politycznego Jurka Walczaka to dziwię się że nie zabezpieczyli miejsca w którym prawdopodobnie popełniono przestępstwo poprzez chociażby rozwinięcie taśm z napisem: Policja. Zakaz wstępu. I problem azbestu sam by się rozwiązał. PS Jurku Walczaku do dzieła donieś do prokuratury za przewlekłość postępowania przygotowawczego w sprawie prezesa powołanego za czasów Burmistrza Martuzalskiego i wiceburmistrza od spółek Kostki które trwa już 5 lat i brak obtaśmowania miejsca prawdopodobnego przestępstwa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ I komu tu wierzyć?
6 miesięcy temu ocena: 89%  7
5 lat i nie ma aktu oskarżenia prezesa powołanego za czasów Burmistrza z PO? Dziwne.... A w TefałeN mówią że prokuratury są ziobrowe. Chyba nie dotyczy to prokuratury w Ostrowie. Hehe. Jednak ten tefaeen z tego by wynikało kłamie. Przynajmniej jedna prokuratura jest niezależna. :-)
~ Jak się nie ma o czymś pojęcia to lepiej zamilczeć
6 miesięcy temu ocena: 61%  6
Jak zaczną słuchać opozycji to za chwilę okaże się że ZGO nie może przyjmować żadnych śmieci i odpadów. Jak można przyjmować ludzi którzy szkodzą spółce na teren spółki? Tylko niech ta opozycja chociaż się zapyta ile ZGO płaci podatków do gminy z których finansowane są chociażby inwestycje miejskie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Promieniotwórczy odpad. Manipulacja z motywów politycznych
6 miesięcy temu ocena: 75%  5
Czekamy na bicie piany opozycji z którego nic nie wynika. Lepiej niech wspomogą swojego lidera spod znaku koniczynki który ich opuścił dla korytka powiatowego. Np. w aspekcie szpitala którego skrzydło wybudowane za 10 mln prawie rok stoi puste, a kobiety rodzą w warunkach mówiąc delikatnie wołających o pomstę do nieba.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nie ma cwaniactwa, wszystko niedługo oddacie
6 miesięcy temu ocena: 52%  4
szkoda Jarocina, bardzo szkoda pięknego swoją wolnością, tolerancją i przedsiębiorczością kiedyś miasta (ludzie z wiosek mogą nie wiedzieć) , ale sami ten jarocin ludzie niszczycie, rękami swoich miernych samorządowców ( bo jacy mieszkańcy taki samorząd ) - młodzi, uciekajcie z tej dziury, o ile uda wam się dobrze wyuczyć bo poziom szkół miejscowych "taki se". ps. Wszystko będzie rozliczone.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie strasz, bo się zesrasz...
6 miesięcy temu ocena: 65%  3
Z tym "oddaniem wszystkiego" masz na myśli byłego prezesa ZGO za czasów burmistrza Stanisława Martuzalskiego?
~ Nick
6 miesięcy temu ocena: 82%  2
Wolność pałowana przez ZOMO. Niezły z ciebie jajcarz. A może chodzi ci o czasy morderstw politycznych Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego?
~ Pytanko na śniadanko
6 miesięcy temu ocena: 74%  1
Masz na myśli czasy rządów aparatczyków partyjnych nominowanych przez zbrodniczą PZPR? A może czasy rządów Stanisława Martuzalskiego i jego zaplecza politycznego JRS na czele z Jurkiem Walczakiem i ich dokonaniami w JOKu i ZGO?
R E K L A M A