ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AMoto tech A1_09_2020

Jarocin i Żerków podpisały umowy w ramach "Pięknieje wielkopolska wieś". Gdzie trafią pieniądze?

2 miesiące temu    22.07.2020
Bartek Nawrocki
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Adam Pawlicki i Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego Adam Pawlicki i Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego  fot. Janek Marcinkowski

Jarocin i Żerków podpisały umowy w ramach programu "Pięknieje wielkopolska wieś". Na co zostaną wykorzystane pieniądze przezkazywane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego? 

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki i Michał Surma, burmistrz Miasta i Gminy Żerków, podpisali dzisiaj umowy w ramach których oba samorządy otrzymają dofinansowanie z programu "Pięknieje wielkopolska wieś". 

 

Ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego umowy parafował wicemarszałek Krzysztof Grabowski.  

 

To już X edycja programu "Pięknieje wielkopolska wieś". Tym razem środki na naszym terenie trafią do Potarzycy i Komorza Przybysławskiego. 

 

W Potarzycy za otrzymane pieniądze będzie przeprowadzona rewitalizacja stawu  i jego otoczenia. Symboliczny czek odebrał sołtys Potarzycy - Tomasz Radomski.

Staw w Potarzycy zostanie odmulony i oczyszczony. Wykonane będą także ścieżki oraz ogrodzenie zabezpieczające. Przy stawie stanie kaczkomat - automat, w którym będzie można dostać karmę dla kaczek.

 

Będzie to I etap prac realizowany w ramach zadania budżetowego pod nazwą „Rewitalizacja stawu i zagospodarowanie terenu przyległego w Potarzycy” na kwotę 30.000 zł.

 

Z kolei gmina Żerków otrzyma z programu 15.000 tys. zł. Pieniądze zostaną wykorzystane na budowę siłowni pod chmurką na terenie Rodzinnego Centrum Rekreacji w Komorzu Przybysławskim

[ZOBACZ WIDEO] 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (5)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Baju baju
  2 miesiące temu 5
  Gdzie z tymi czerwonymi umowy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zdegustowana
  2 miesiące temu ocena: 100%  4
  Niech Michał wstrząśnie kimś w Zazie żeby zaczęli dbać o czystość w wc. Niedawno byłam odebrać zamówione rzeczy musiałam skorzystać z toalety. Takiego audi dawno nie widziałam. Smród starego moczu, brudna muszla, pływające resztki jedzenia w umywalkę. Gorzej niż w wc na dworcu w PRL. Wstyd!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Żenua
  2 miesiące temu ocena: 100%  3
  Jak widzę te kwoty to wiem z czego sie cieszą na zdjęciu te 2 osobniki. To ich łączne pensje za jeden miesiąc... A tu się polansują z kartonikiem
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ...
  2 miesiące temu ocena: 100%  2
  Ważna inwestycja skoro rewitalizacja stawu w Potarzycy znalazła się na 7 miejscu na liście rankingowej spośród 265 projektów z całej Wielkopolski.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jarocinianka
  2 miesiące temu ocena: 100%  1
  Gratulacje! Super bo ten staw nie robi dobrego wrażenia a jak stanie się punktem wypoczynku dla rowerzystów poruszających się po nowej ścieżce rowerowej którą zrobi powiat to będzie MEGA!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji