ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AMoto tech A1_09_2020

Jarocin Festiwal 2019. ZOBACZ co się będzie działo. Pełny program festiwalu

› Aktualności ponad rok temu    12.07.2019
Kuba Piotrowicz
komentarzy 9 ocen 6 / 83%
A A A
Jarocin Festiwal 2019Jarocin Festiwal 2019 fot. Materiały organizatora JF 2019

Jarocin. Jarocin Festiwal. Jarocin Festiwal 2019. Zagrają na Jarocin Festiwal 2019. Artyści na Jarocin Festiwal 2019. Kto zagra na Jarocin Festiwal 2019 


 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Już w najbliższy weekend odbędzie się kolejna edycja Jarocin Festiwal. W tym roku impreza potrwa dwa dni, a w jej trakcie wystąpi 21 wykonawców. Nowością na festiwalu będzie tzw. koncert telewizyjny, który odbędzie się w niedzielę i zostanie wyemitowany w Telewizji Polskiej.


 

W tym roku to ty wybierzesz zwycięzcę Jarocińskich Rytmów Młodych:

Tradycją festiwalu jest przegląd młodych, zdolnych, obiecujących kapel znany jako Jarocińskie Rytmy Młodych. W tym roku to ty wybierzesz ich zwycięzcę. W trakcie pierwszego dnia festiwalowego (sobota 13 lipca) na głównej scenie Jarocin Festiwal zaprezentują się trzy młode zespoły, które zostały wybrane w trzech konkursach kwalifikacyjnych, które odbyły się w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie. Do eliminacji spośród 100 zgłoszeń zostało wybranych 12 zespołów, które zostały podzielone na trzy grupy eliminacyjne. Z każdej z grupy jury pod przewodnictwem Marka Piekarczyka wybrało najlepszy zespół. Są to: Izzy & The Black Trees, Para oraz zespół Jagody Kret. Każdy z bandów zagra około 40 minutowy występ, a od godziny 18:15 uruchomione zostaną linie SMS-owe, na których będzie można głosować na swojego faworyta. SMS-a wysyłamy na numer 4628 (koszt według taryfy operatora) wpisując w treści:


 

Głos na zespół Izzy & The Black Trees – SMS o treści JR2019.A

Głos na zespół Para – SMS o treści JR2019.B

Głos na zespół Jagody Kret – SMS o treści JR2019.C


 

Głosować będzie można do godziny 21:00. Wyniki zostaną podane jeszcze podczas sobotnich koncertów.


 

Zwycięzca otrzyma nagrody w postaci możliwości nagrania singla, realizację teledysku oraz 15 tysięcy złotych.


 

Kto zagra i o której godzinie?

W tym roku Jarocin Festiwal powraca na ulicę Maratońską. Na scenie wystąpi 21 artystów. Zagrają oni w ciągu dwóch dni. Dodatkowo w niedzielę koncert będzie nagrywany przez Telewizję Polską.

Poniżej szczegółowy Line-Up :


 

13 lipca, sobota:


14:00 Otwarcie bram

15:00 HLA4transplant – Zespół Fundacji Dla Transplantacji

Zespół HLA jest bojowym ramieniem Fundacji Dla Transplantacji, promującym ideę transplantacji poprzez muzykę i sztukę. HLA propaguje każdym koncertem transplantację jako metodę ratowania życia i zdrowia, a przede wszystkim chce uświadamiać, uwrażliwiać i apelować do ludzi w różnym wieku i różnych profesji o rozpowszechnianie idei przeszczepów.

 

15:40 Sunsmoke – Wyróżnienie JRM 2019

16:20 Izzy & The Black Trees – Zwycięzca Kwalifikacji JRM 2019

17:00 Para – Zwycięzca Kwalifikacji JRM 2019

17:40 Jagoda Kret – Zwycięzca Kwalifikacji JRM 2019

18:20 HLA4transplant – Zespół Fundacji Dla Transplantacji

18:45 Sidney Polak

Sidney Polak jest warszawiakiem, piewcą Warszawy i warszawskiej Chomiczówki, na której się wychował. Socjolog, muzyk, autor tekstów, kompozytor. W swojej twórczości łączy gatunki takie jak reggae, hip-hop i miejski folk. Niedawno wydał swoją trzecią solową płytę, którą powraca na rynek po kilkuletniej przerwie. Album pt. “3” wyraźnie nawiązuje do płyty debiutanckiej. 2019 to rok intensywnej promocji najnowszego albumu. Będzie wypełniony premierami pięciu nowych videoklipów i kilkudziesięcioma koncertami w Polsce i za granicą.


 

20:00 Marek Piekarczyk & Piotr Cugowski & Ukeje:

Marek Piekarczyk podczas festiwalu będzie świętował urodziny. Znany z występów w zespole TSA, którego był członkiem, z przerwami od 1981 do 2018 roku. W tym roku wystąpi w nowym projekcie m. in. z Piotrem Cugowskim i Ukeje. Premiera odbędzie się właśnie w Jarocinie.


Piotr Cugowski to jeden z najciekawszych męskich głosów w polsce. Od 2001 r. Stoi na czele zespołu Bracia, który stworzył wraz z bratem, Wojtkiem. Zespół zagrał setki koncertów w kraju oraz za granicą, wydając 4 albumy studyjne. Piotr Cugowski jest częstym gościem w różnego rodzaju projektach muzycznych. Jego wrażliwość muzyczna oraz swoboda poruszania się po różnorodnych stylach sprawiły, iż jest wokalistą bardzo cenionym również poza nurtem rockowym. Dzięki temu współpracował z czołówką polskich artystów oraz z legendami światowej muzyki.

 

Damian Ukeje zaczął być znany szerokiej publiczności w roku 2011, gdy trafił do programu The Voice Of Poland. Jego charakterystyczny, szczery głos natychmiast pomógł mu zaskarbić sympatię widzów i zapewnił wygraną.

21:15 Renata Przemyk - Koncert 30-lecia

Renata Przemyk jest obecna na polskiej scenie muzycznej od 1989 roku. W twórczości inspirowała ją awangarda, scena punkowa i zimna fala lat osiemdziesiątych. Jest znana z piosenek, które już przez dziesięciolecia są rozpoznawalnymi przebojami: „Babę zesłał Bóg”, „Zero”. „Kochaj mnie jak wariat”, „Kłamiesz” i wiele innych. Większość jej płyt uzyskało status złotych za sprzedaż ponad 50.000 każdego tytułu, wielokrotnie były nominowane i nagradzane, przeważnie za indywidualność artystyczną.


 

22:30 Sebastian Riedel & Cree

Cree to zespół grający rocka, stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70. Zespół powstał w 1994 roku w Tychach z inicjatywy trzech niespełna 16-letnich chłopców – Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa. Pomysłodawcą nazwy był muzyk Ryszard Riedel, ojciec Sebastiana, którego fascynowała historia i życie Indian, sam chciał w przyszłości mieć zespół o takiej nazwie.

14 lipca, niedziela:

17:00 Otwarcie bram

W niedzielę odbędzie się koncert telewizyjny. Został on podzielony na dwie części. Pierwsza z nich potrwa od 19:30 do 21:45. W jej trakcie wystąpią Róże Europy, Grubson, Marcelina, Happysad, Kasia Kowalska, Marek Piekarczyk, Piotr Cugowski, Ukeje, Sebastian Riedel & Cree, LemON, Renata Przemyk, Mrozu, Tabu, Zwycięzca JRM 2019 oraz Sidney Polak

 

Róże Europy

Róże Europy – muzyka pełna autentyczności i uniwersalnego wielopokoleniowego przesłania. Lokomotywa szalonej muzyki z rockową energią. 36 lat historii… Oficjalnie zespół po raz pierwszy zaprezentował się na żywo 5 sierpnia 1985 roku na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie przed ponad 12 tysięczna publicznością Festiwalu. W trakcie ich występu będziemy mogli usłyszeć kawałki z płyt, nad którą obecnie pracują. Nosi ona tytuł Best of…


 

Grubson

GrubSon – naprawdę nazywa się Tomasz Iwanca i pochodzi z Rybnika. Wokalista, raper, producent muzyczny, DJ i wulkan energii w jednej osobie. GrubSon najbardziej znany jest z energetycznych koncertów, których przez ostatnie lata zagrał kilkaset. Razem z Jareckim i DJem BRK, a także zespołem SANEPID, potrafią “rozpalić ogień” na każdej scenie, na której występują.

Marcelina

Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. W 2011 roku wydała debiutancki album studyjny Marcelina, który promowany był przez single „Tatku” oraz „Nie chcę już”. W 2012 roku otrzymała m.in. nominację do Fryderyków (w kategorii „Debiut roku”). Występowała na największych festiwalach w Polsce (na Open’er Festival, a także Orange Warsaw Festival, Coke Live, Off Camera oraz na Głównej Scenie Przystanku Woodstock) i koncertowała na świecie (w Londynie, Paryżu, Risoul, Les Sybelles, na Mauritiusie; odbyła dwutygodniową trasę po Japonii). W wrześniu ubiegłego roku ukazała się jej czwarta płyta „Koniec wakacji”, którą promują single „Tańcz” i „Dinozaury”.


Happysad

Happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie ponad 1000 koncertów w całym kraju, 3 platynowe i 5 złotych płyt oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce.


Kasia Kowalska

Kasia Kowalska – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jedna z najbardziej doświadczonych i cenionych artystek na polskiej scenie muzycznej. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród w tym: Fryderyki, Superjedynki, MTV European Music Awards, oraz ponad milion sprzedanych płyt. Każdy z jej albumów pokrył się złotem lub platyną. Autorka wielu przebojów: „Prowadź mnie”, „Ato co mam”.


 

LemON

Grupa LemON powstała w 2012 roku. Jest w tej chwili jedną z najpopularniejszych grup muzycznych w Polsce, koncertują niemal bez przerwy od pięciu lat, a ciągle przybywa im fanów. Jej charyzmatyczny lider – Igor Herbut jest zapraszany też do wielu współprac z innymi artystami. Ostatnim hitem jest utwór „Spragniony”, w którym Herbut śpiewa razem z Kamilem Bednarkiem.


Mrozu

Mrozu – polski piosenkarz wykonujący muzykę z z pogranicza popu i R&B, producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów. W tym roku obchodzi 10 – lecie twórczości artystycznej, którą uczcił swoją piątą płytą - „AURA”, którą kontynuuje myśl, dzięki której narodził się „ZEW” (poprzedni album), wynosząc ją na jeszcze wyższy poziom energetyczny.


 

Tabu

Tabu powstali w 2003 roku w Wodzisławiu Śląskim z inicjatywy Rafała Karwota i Marcina Suchego. Wcześniej wydali 4 płyty: „Jednosłowo” (2006), „Salut” (2009), „Endorfina” (2012), „Meteory” (2015) oraz album live z Przystanku Woodstock 2014. Na przełomie swojej 15-letniej historii Tabu zagrało ponad 1000 koncertów w kilku krajach. Z reguły nie mają powodów, aby narzekać na frekwencję na swoich występach. Ich popularność dawno wykroczyła poza środowisko reggae. To wielka rodzina i machina, która prze do przodu niczym dobrze rozpędzona lokomotywa. Grupa jest współorganizatorem jednego z największych polskich festiwali reggae – Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim.


 

Druga część koncertu telewizyjnego rozpocznie się o godzinie 22:15. Tym razem będzie to koncert z okazji 40 – lecia zespołu Dżem. W lipcu przypada też 25. rocznica śmierci legendarnego wokalisty Dżemu – Ryszarda Riedla goszczącego na jarocińskim festiwalu wielokrotnie. Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze muzyki. Byli pierwszym odkryciem Jarocina. Występowali chyba na wszystkich większych i większości mniejszych festiwali w Polsce.Koncertowali w całej  Europie, a także Amerce Płn., a nawet Azji. Stawali na jednej scenie z Rolling Stonesami, Claptonem, ZZ Top, Lynyrd Skynyrd, AC/DC a ich utwory wykonuje przeszło pięćdziesiąt zespołów, w tym również Metallica.

 

Festiwal w tym roku zamknie zespół True Colors Band wraz z DJ’em. W Jarocinie zaaplikuje publiczności istną mieszankę wybuchową, przypominając kamienie milowe rocka, piosenki zespołów i artystów takich jak Bon Jovi, Metallica, Van Halen, Nirvana, Evanescence, The Clash czy Chumbawamba, w tym także polskich ikon, m.in. Lady Pank, O.N.A., Manaam czy Bajm.

 

+ 5 głosów: 6 (83%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ colinmunro
4 miesiące temu 9
In the event that you express that you get all the data while buying VPN programming so you can do it feasibly, by then visit our site where you will get the best with each datum. https://theturnkeyinternet.wor... https://turnkeyinternetcoupons...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WAWA
ponad rok temu ocena: 100%  8
Jarocin Festiwal to TRAGIZM dno totalne gówno
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
ponad rok temu 7
Na pocieszenie po obiedzie 9 -ty odcinek The Brightest Star In The Sky / Najjaśniejsza Gwiazda Na Niebie https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Domel
ponad rok temu 6
Na jakim kanale będzie trasmisja
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :)
ponad rok temu ocena: 100%  5
"""Koncert będzie filmować Telewizja Polska. Nie będzie jednak transmitowany. Ma zostać nagrany i retransmitowany. – Transmisji nie ma, bo telewizja chciała narzucić ograniczenia dla artystów, na które część z nich się nie zgodziła – twierdzi Robert Cieślak, szef miejskiej spółki Jar, która odpowiada za organizację festiwalu.""" - właśnie było to napisane w internecie.
~ Jak można było to tak spartaczyć
ponad rok temu ocena: 89%  4
Ktoś powie że jest wielka konkurencja, jest wiele imprez festiwalowych. Owszem tak jest, ale JAROCIN miał tą przewagę że był legendą !!! Jak można było to tak spartaczyć, ten festiwal został zabity - niema go. Do 2014 roku to był Jarocin Festiwal, Ok nie był to festiwal z lat 80, ale ten okres z wielu względów nie powróci. Jednak był to Jarocin z KLIMATEM, z dobrą muzyką dla każdego. Od 2015 zaczęto niszczyć tą imprezę, i dziś śmiało można powiedzieć że niby jest Jarocin ale tak naprawdę to go niema... Organizacją kiedyś TOPOWEGO FESTIWALU ROCKOWEGO zajęli się ludzie niekompetentni, niemający o tym profesjonalnej wiedzy, którym się bardzo dużo wydawało... finał tego właśnie widać...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lina
ponad rok temu ocena: 100%  3
Nie przeczę "Piotr Cugowski to jeden z najciekawszych męskich głosów w polsce." , ale wolałabym w Polsce . :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mrówa
ponad rok temu ocena: 100%  2
CYTAT:Wyjeżdżali nie tylko do krajów Europy, ale i Ameryki Płn., a nawet Azji. Stawali na jednej scenie z Rolling Stonesami, Claptonem, ZZ Top, Lynyrd Skynyrd, AC/DC a ich utwory wykonuje przeszło pięćdziesiąt zespołów, w tym również Metallica - kto pisze takie bzdury? Co wy bierzecie w tej jarocinskie? Od jakiegoś czasu sam bełkot....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
ponad rok temu ocena: 50%  1
jest taka kosmiczna puszka z zawartością https://www.youtube.com/watch?...