ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M Abaseny a1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Jarocin Festiwal 2019. Ruszają koncerty Jarocińskich Rytmów Młodych

› Aktualności ponad rok temu    25.05.2019
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jarocińskie Rytmy Młodych 2018Jarocińskie Rytmy Młodych 2018 fot. Polskie Radio

Rozpoczynają się koncerty eliminacyjne Jarocińskich Rytmów Młodych. Po każdym wydarzeniu jury, któremu będzie przewodniczył Marek Piekarczyk, były wokalista zespołu TSA, wybierze zwycięską kapelę. Co będzie dalej i kiedy będzie można posłuchać zwycięskich kapel?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Do tegorocznych Jarocińskich Rytmów Młodych [o tym także TUTAJ] zgłosiło się nieco ponad sto kapel. Spośród nich komisja konkursowa w składzie Sidney Polak, Tomasz Jankowski i przewodniczący - Marek Piekarczyk - wybrała najlepszą dwunastkę, która przeszła do kolejnego etapu eliminacji [więcej TUTAJ].

 

 

Zespoły zostały podzielona na trzy grupy, które wystąpią na trzech koncertach w trzy kolejne niedziele.

 

 

Pierwszy odbędzie się w najbliższą niedzielę - 26 maja o godzinie 16.00. Kolejne zaplanowano na 2 i 23 czerwca. Wszystkie odbędą się w Spichlerzu Polskiego Rocka w klubie Kontrapunkt. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Wszystkie koncerty będą transmitowane on-line na kanale youtube Jarocin Festiwal.

 

 

[kto zorganizuje tegoroczny festiwal w Jarocinie - czytaj TUTAJ]

 

 

Po każdym wydarzeniu jury ogłosi nazwę kapeli, która wystąpi pierwszego dnia festiwalu. I to nie koniec eliminacji, ponieważ spośród tej trójki wybrany zostanie zwycięzca Jarocińskich Rytmów Młodych 2019. Zespół wystąpi drugiego dnia Jarocin Festiwal w koncercie transmitowanym przez jedną z ogólnopolskich stacji telewizyjnych. Otrzyma też nagrodę - 15 tysięcy złotych na nagranie singla i realizację teledysku.

 

 

Koncerty eliminacyjne zainaugurują cztery zespoły: Calei, Glasspop, Hurrockaine i Izzy and the Black Trees.

 

 

[na organizację tegorocznego Jarocin Festiwal było kilka koncepcji, mowa była także o niespodziance - więcej czytaj TUTAj]

 

 

Jako pierwszy na scenie Kontrapunktu pojawi się Calei. Zespół powstał w 2018 roku. Gra rocka z dużą ilością elektroniki. Dotychczas wydał promocyjną EPkę i zagrał kilka koncertów.

 

 

Drugi w kolejności to Glasspop. Grupa powstała w 2016 roku w Poznaniu. Tworzą ją muzycy znani z takich zespołów jak: UFly, Hot Water, Chupa, Wolna Sobota, Alpha Dog, Tfaruk Love Communication. Towarzyszyć im będzie klasyczne instrumentarium: wokal, gitara, bas i bębny. Kapela ma „szorstką, energetyczną, prawdziwie rock’n’rollową duszę, a wykorzystanie sampli i elektronicznych brzmień dodaje świeżości, co powoduje, że ich twórczość jest bezkompromisowa i wolna od ograniczeń”.

 

 

Trzecia grupa eliminacji to Hurrockaine, która gra rock alternatywny. Zespół powstał pod koniec 2013 roku w Katowicach. Ma na swoim koncie dwie płyty EP: „ Rust'n'Love” (2017) oraz „ Memo” (2018), których produkcją zajął się Tomasz „ZED” Zalewski, znany miedzy innymi z długoletniej współpracy z grupą Coma. Hurrockaine są laureatami festiwali, przeglądów oraz plebiscytów muzycznych. Piszą o sobie, że w ich muzyce „znajdzie się wszystko co sprawia, że czują się wolni i chcą się tą wolnością podzielić ze swoimi fanami”.

 

 

Czwartym zespołem jest Izzy & The Black Trees. W ich występach dominuje „punkowa energia przeplatana delikatniejszymi momentami oraz nutką psychodelii - the Pixies, Patti Smith band, Nick Cave”. Kwartet zarejestrował w studio swoją pierwszą EP, gdzie „amerykański folk łączy się z gitarowymi riffami spod znaku Sonic Youth”. Nad wszystkim dominuje charyzmatyczny głos wokalistki.

 

Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Kto jednak nie będzie mógł dotrzeć do Spichlerza, będzie mógł skorzystać z transmisji „na żywo”.

 

 

Będzie ona dostępna na kanale Jarocin Festiwal na YouTube i na festiwalowym fanpage’u na FB. Relacja wystartuje równo z pierwszymi koncertami eliminacyjnymi - 26 maja, godz. 16.00. Rozkład jazdy wygląda tak: 16.00 Calei, 16.45 Glasspop, 17.30 HURROCKAINE, 18.15 Izzy and the Black Trees.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A