ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Jarocin Festiwal 2019. Ruszają Jarocińskie Rytmy Młodych [SONDA]

› Aktualności ponad rok temu    5.04.2019
Anna Konieczna
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Jarocin Festiwal 2017Jarocin Festiwal 2017 fot. B. Nawrocki (archiwum)

Nie Jarocin Sport, jak zapowiadał burmistrz Adam Pawlicki jeszcze tydzień temu, a Jarocińska Agencja Rozwoju będzie organizatorem tegorocznego Jarocin Festiwalu. Taka informacja ukazała się właśnie na profilu Spichlerza Polskiego Rocka. Tam też można przeczytać, że ruszają Jarocińskie Rytmy Młodych, które też organizuje JAR.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Tegoroczny festiwal nie ma szczęścia. Najpierw burmistrz - jesienią ubiegłego roku zapowiedział rewolucyjne zmiany. Odebrał organizację imprezy Muzeum Regionalnemu i wiceburmistrzowi Robertowi Kaźmierczakowi [szczegóły TUTAJ]. Na tym jednak jakiekolwiek wieści na temat festiwalu zakończyły się.

 

[o strajku w jarocińskich szkołach - czytaj TUTAJ]

 

Wokół tegorocznej edycji na długi czas zapanowała kompletna cisza. Informacji domagali się wszyscy - mieszkańcy, radni opozycyjni [o nadzwyczajnym posiedzeniu rady miejskiej na temat festiwalu - czytaj TUTAJ] i dziennikarze, nie mówiąc już o wykonawcach, którzy mieli zagrać na scenie festiwalu, a z którymi zdążyli już pewne ustalenia poczynić poprzedni organizatorzy.

 

 

Ze strony władz miasta kierowane były różne - często sprzeczne komunikaty [o zapowidanej niespodziance na festiwalu - czytaj TUTAJ]. Jeszcze tydzień temu na sesji rady miejskiej burmistrz Pawlicki raz mówił, że ogłosi przetarg na wyłonienie organizatora, a później stwierdził, że powierzy organizację razem z 0,5 miliona złotych z budżetu gminy - aportem spółce Jarocin Sport [szczegóły TUTAJ].

 

 

Minął tydzień i na profilu w mediach społecznościowych Spichlerza Polskiego Rocka ukazała się informacja, że tegoroczny festiwal zorganizuje jednak inna spółka - Jarocińska Agencja Rozwoju - dawny Jarociński Fundusz Poręczeń Kredytowych. Jednocześnie ogłoszono, że ruszają Jarocińskie Rytmy Młodych.

 

 

„Tak, wiemy, trochę to trwało, ale wreszcie ogłaszamy nabór do konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych, który jest częścią Jarocin Festiwal 2019. Rytmy organizuje Jarocińska Agencja Rozwoju sp. z o.o., będąca także organizatorem Jarocin Festiwal 2019, przy współpracy z ubiegłorocznym organizatorem konkursu - Muzeum Regionalnym w Jarocinie - Spichlerzem Polskiego Rocka. Naszym partnerem jest działający w Spichlerzu klub muzyczny Kontrapunkt” - czytamy w komunikacie.

 

 

 

W tym roku zgłoszenia do konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych należy przesyłać do 26 kwietnia na płytach CD, zawierających minimum trzy autorskie utwory. Będzie ich słuchała komisja konkursowa z przewodniczącym Markiem Piekarczykiem.

 

 

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybranych zostanie dwunastu wykonawców, którzy w czerwcu zaprezentują się podczas jednego z trzech eliminacyjnych koncertów w Spichlerzu. Zwycięzca każdego koncertu zagra w lipcu na scenie Jarocin Festiwal 2019.

 

 

 

W konkursie przewidziana jest jedna nagroda o łącznej wartości 15.000 złotych brutto, składająca się z: występu na scenie głównej Festiwalu - 14 lipca, z możliwością emisji jednego utworu przez jedną z ogólnopolskich stacji telewizyjnych, nagranie singla (jeden utwór) w wersji digitalowej w profesjonalnym studio (wartość 5.000 zł), realizacji teledysku - wartość 10.000 zł i statuetki zwycięzcy Jarocińskich Rytmów Młodych.

 

 

Szczegółowy regulamin Jarocińskich Rytmów Młodych dostępny jest na: http://spichlerzpolskiegorocka.pl/…/jarocinskie-rytmy-mlod…/

 

 

Tegoroczny Jarocin Festiwal przewidziany jest na dwa dni - i 14 lipca (sobota i niedziela).

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

Jarocin Festiwal 2019

Czy Twoim zdaniem gminna spółka Jarocińska Agencja Rozwoju jest w stanie dobre zorganizować Jarocin Festiwalu 2019?

ankieta dodana 05.04.2019, ilość wszystkich głosów: 104
Tak
9%
Nie
84%
Nie mam zdania
8%

Powiązane

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jacekpl
ponad rok temu ocena: 0%  1
Jak można zostać gwiazdą w studiu gdzie , swoje utwory nagrywają zespoły koreańskiej fali K-POP-u , jak to wygląda przedstawi PYRA https://www.youtube.com/watch?... a jak będzie teraz na festiwalu region czeka .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A