ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M Abaseny a1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Jarocin Festiwal 2019. Dwunastka powalczy o główna scenę

› Aktualności ponad rok temu    20.05.2019
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Laureat Jarocińskich Rytmów Młodych w 2017 roku - zespół Decadent Fun ClubLaureat Jarocińskich Rytmów Młodych w 2017 roku - zespół Decadent Fun Club fot. Archiwum jarocinska.pl

Pierwszy etap Jarocińskich Rytmów Młodych zakończony. Trzyosobowe jury, pod przewodnictwem Marka Piekarczyka, byłego wokalisty zespoły TSA, wyłoniło dwanaście „młodych” kapel, które zakwalifikowały się do przesłuchań eliminacyjnych. Zwycięzca zagra na głównej scenie podczas tegorocznego Jarocin Festiwalu. Jakie zespoły znalazły się wśród wybranych dwunastu?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Nabór zespołów do konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych został ogłoszony na początku kwietnia. Początkowy termin zgłoszeń został wydłużony o tydzień - do 6 maja [szczegóły TUTAJ].

 

 

Okazało się, że swoich sił na jarocińskim festiwalu chce spróbować około setki „młodych” kapel.

 

 

Jury, w składzie: Marek Piekarczyk, były wokalista zespołu TSA - przewodniczący, Sidney Polak, wokalista, muzyk i kompozytor oraz Tomasz Jankowski, jarocinian, muzyk i nauczyciel - przesłuchało zgłoszonych wykonawców. Spośród nich wybrało „dwunastkę” artystów, którzy zakwalifikowali się do koncertów eliminacyjnych. Jurorzy przyznali, że „wybór artystów nie był łatwym zadaniem”.

 

 

[kto i za ile zorganizuje tegoroczny Jarocin Festiwal - czytaj TUTAJ]

 

 

Z komunikatu, który ukazał się na stronie internetowej Jarocina wynika, że:

 

 

„Wybrana dwunastka prezentuje przekrój różnych współczesnych nurtów muzycznych. Są wśród nich: mocne grania, klasyczne rock’n’rollowe, rapcore, soul, blues, alternatywny pop-rock z gitarami i elektroniką, trochę indie, trochę britpopu, są kapele z pogranicza popu i rocka. Nie brakuje rasowych wokali, świetnych kompozycji i światowego brzmienia.”

 

 

Koncerty eliminacyjne odbędą się w trzy kolejne niedziele: 26 maja, 2 i 23 czerwca. Każdy rozpocznie się o godz. 16.00. Wstęp na koncerty eliminacyjne na scenie Klubu Kontrapunkt w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie jest otwarty dla każdego.

 

 

[ile zapłacisz od lipca za śmieci - możesz dostać zawrotu głowy - szczegóły TUTAJ]

 

 

Zgodnie z regulaminem Jarocińskich Rytmów Młodych każdy koncert zakończy się wyborem laureata, który przejdzie do kolejnego etapu konkursu. Poza tym laureaci wystąpią na głównej scenie pierwszego dnia festiwalu.

 

 

Z kolei zwycięzca JRM weźmie także udział w koncercie transmitowanym przez telewizję, który zaplanowany został na drugi dzień festiwalowy. Poza statuetką zespół będzie mógł skorzystać z nagrania singla z jednym utworem w wersji digitalowej w profesjonalnym studio oraz realizacji teledysku.

 

 

Dwanaście zespołów z podziałem na poszczególne koncerty eliminacyjne:

26 maja Izzy & The Black Trees, Hurrockaine, Glasspop, Calei

2 czerwca Jagoda Kret, Need More Clouds, The Sunlit Earth, Sunsmoke

23 czerwca Para, Fosfor, Hollow Stone, Hengelo

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ufo
ponad rok temu ocena: 10%  1
Jankowski nie zatapialny.....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A