ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Jarocin Festiwal 2019. Co z biletami, czy będą zniżki dla jarociniaków?

› Aktualności ponad rok temu    24.04.2019
Anna Konieczna
komentarzy 9 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Bartek Nawrocki/archiwum portalu

Przedłużający się bak informacji na temat tegorocznego Jarocin Festiwalu spowodował, że wszyscy zainteresowani coraz bardziej się niepokoili, czy impreza w ogóle się odbędzie. Z niecierpliwością też pytali co z biletami i czy będą tańsze wejścówki dla jarociniaków. Na trzy miesiące, które zostały do wydarzenia, mamy odpowiedź na część pytań.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

Tegoroczny Jarocin Festiwal może mieć niemały budżet. Zasadniczą kwotą jest koszt okrojonego do dwóch dni wydarzenia. To 2 miliony złotych, za które festiwal ma zorganizować Agencja Visionair z Łodzi i tyle daje Jarocińska Agencja Rozwoju, która koordynuje całe przedsięwzięcie.

 

 

Ale to nie jedyne środki, które na jarociński festiwal zostaną przekazane. Co ma tyle kosztować i czego możemy się spodziewać za te pieniądze?

 

 

Po długim czasie milczenia na temat festiwalu pojawiła się nazwa organizatora imprezy. Początkowo podawano, że będzie to gmina spółka Jarocin Sport. Ostatecznie jednak organizatorem została Jarocińska Agencja Rozwoju (dawny Jarociński Fundusz Poręczeń Kredytowych - przyp. red.).

 

 

[korupcyjna propozycja w jarocińskim magistracie? Zobacz co o tym mówi burmistrz - szczegóły TUTAJ]

 

 

Agencja będzie jednak tylko koordynowała całość przedsięwzięcia. Potrzebny był jeszcze ktoś, kto zapewni między innymi scenę, nagłośnienie, umowy z wykonawcami, noclegi dla nich oraz wyżywienie. W związku z tym JAR ogłosił przetarg na wyłonienie takiego podmiotu.

 

 

Ofertę złożyła - jako jedyna - agencja Visionair Mariusza Woźniczki z Łodzi. Chce ona zorganizować festiwal w Jarocinie za niemal 2 mln zł [szczegóły TUTAJ]. Umowę podpisano przed świętami wielkanocnymi [ZOBACZ TUTAJ]

 

 

Miasto już wcześniej deklarowało, że ma na ten cel - i tak rekordową w porównaniu do poprzednich edycji - kwotę 0,5 miliona złotych. Sumując to z kwotą deklarowaną przez JAR, wychodzi 2,5 miliona złotych.

 

 

W ostatnim czasie pojawiły się także dodatkowe 150 tysięcy złotych, którą, jako wkład finansowy, gminny samorząd zamierza wesprzeć JAR.Co prawda prezes agencji zaprzecza, jakoby te pieniądze były potrzebne na organizację festiwalu. Zapewnia, że zostaną przeznaczne na bieżącą działalność spółki związaną z poręczeniami.

 

 

[kolejna zmiana organizacji ruchu w Jarocinie - zobacz szczegóły i MAPĘ objazdów}

 

 

Zważywszy na to, że w ramach „rewolucyjnych zmian” festiwal został okrojony do 2 dni, to jeden dzień będzie kosztował ponad 1 mln zł. Co ma tyle kosztować? Okazuje się, że najdroższa będzie dwugodzinna transmisja telewizyjna na żywo z festiwalu.

 

 

 

- Albo sprzedajemy festiwal w telewizji i wychodzimy na cały kraj albo nie. Tak to wszystko kosztuje - stwierdza Robert Cieślak, prezes Jarocińskiej Agencji Rozwoju.

 

 

Z podanych przez szefa JAR-u informacji wynika, że w tym roku nie będzie tańszych biletów dla mieszkańców gminy Jarocin. - Z tym wiążą się duże problemy w związku z RODO, czyli ochroną danych osobowych. Już w ubiegłym roku były z tym kłopoty - argumentuje szef JAR-u. Nie chce zdradzać więcej szczegółów.

 

 

Zapowiada tylko, że komunikat w tej sprawie zostanie ogłoszony po weekendzie majowym. Wtedy też zostaną podane informacje dotyczące sprzedaży biletów na tegoroczny festiwal.

 

 

Jarocin Festiwal 2019 odbędzie się w sobotę i niedzielę - 13 i 14 lipca. Sobotnia część festiwalu będzie obejmowała koncerty młodych kapel - laureatów Jarocińskich Rytmów Młodych oraz koncerty „gwiazd”. Zwycięzca JRM wystąpi w niedzielę - 14 lipca Koncert ma być transmitowany przez jedną z ogólnopolskich stacji telewizyjnych.

 

 

Poza tym festiwal ma wrócić na ulicę Maratońską. Jego integralną częścią będą Jarocińskie Rytmy Młodych [szczegóły TUTAJ]. Laureatów wybierze komisja, której będzie przewodniczył Marek Piekarczyk [zgłoszenia przyjmowane są na stronie Spichlerza Polskiego Rocka].

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

R E K L A M ADzień chłopaka_2020

Powiązane

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ obserwator
ponad rok temu ocena: 100%  9
Czy naprawdę potrzeba tak wielkich nakładów, żeby dobić festiwal? Za rok pozostaną tylko wspomnienia. Jak chcą przyciągnąć publiczność, to bilety powinny być darmowe za taką sumę co przeznacza gmina, a na pewno o połowę tańsze niż w zeszłym roku, a nie robić transmisje, za pewne na jakimś mało oglądanym kanale. To są jakieś jaja, co się wyprawia w tym mieście od dłuższego czasu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Taka prawda
ponad rok temu ocena: 100%  8
Sqrwysyny zabili festival! A z tym przekazem w TV na kanale którego i tak NIKT NIE OGLĄDA to już pojechali po całości! Mam nadzieję, że za niedługi czas zostanie ten wał prześwietlony, i dla wszystkich decydentów wybije 'godzina piąta, minut trzydzieści, kiedy milicja przyjechała...'
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Provident
ponad rok temu ocena: 100%  7
Mieszkania po 5000 zł za metr, festiwal 2 dniowy za BLISKO 3 miliony złotych (podążając za GJ), brak rozbudowy basenu i mieszkań na Siedlemińskiej - złota ekipa złotych chłopców złapała coś zadyszkę. Ciekawe jak to się skończy...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lga
ponad rok temu ocena: 100%  6
Zyski nigdy ich nie bylo taka jest prawda
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Skazany za .... Rozwój
ponad rok temu ocena: 82%  5
Rabaty tylko dla moich zwolenników, ZJ,Kanbudu i Plenera :-)))
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ patriota lokalny
ponad rok temu ocena: 75%  4
Czyli zyski z imprezy za dwie bańki pojadą do Łodzi ? Super sprawa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obiektywny
ponad rok temu ocena: 76%  3
bbi - jakie bilety? Kto je kupi? W minionych latach festiwal umarł, w tym roku to będzie gwóźdź do trumny. Gwóźdź za 2,5 mln.
~ bbi
ponad rok temu ocena: 53%  2
Organizatorem jest spółka jarocińska więc ona będzie pewnie sprzedawać bilety i do jej kasy wrócą pieniądze. Firma z Łodzi ma zrobić scenę transmisję itd. całą technikę.
~ Skazany za .... Rozwój
ponad rok temu ocena: 67%  1
Najpierw to muszę ogłosić przetarg na produkcję biletów a później zobaczymy:-)))(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji