ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Jarocin Festiwal 2019. A to będzie… niespodzianka [SONDA]

› Aktualności ponad rok temu    23.02.2019
Anna Konieczna
komentarzy 23 ocen 4 / 25%
A A A

Burmistrz Jarocina buduje prawdziwe napięcie wokół Jarocin Festiwalu. Właśnie podał kilka kolejnych szczegółów tegorocznej edycji tej flagowej dla miasta imprezy. Co tym razem zapowiedział Adam Pawlicki?

 

To, że burmistrz chce „przewrócić festiwal do góry nogami” okazało się w listopadzie ubiegłego roku. Adam Pawlicki postanowił zmienić organizatora (dotychczasowymi byli: Muzeum Regionalne oraz Biblioteka Miasta i Gminy pod nadzorem wiceburmistrza Roberta Kaźmierczaka - przyp. red.), a także formułę imprezy [więcej TUTAJ].

 

Od tych zapowiedzi minęły ponad trzy miesiące a o tegorocznej edycji festiwalu ciągle nie było żadnych informacji. W odpowiedzi na zadawane przez nas pytania, Adam Pawlicki prosił o cierpliwość i powtarzał, że cały czas trwają rozmowy i negocjacje nowej wersji festiwalu.

 

Tematem zaczęły się interesować także media - również ogólnopolskie. Po „burzy”, jaka przetoczyła się w internecie na temat Jarocin Festiwalu, burmistrz Adam Pawlicki wydał oświadczenie, w którym kategorycznie stwierdził: „Pragnę zdementować doniesienia prasowe z ostatnich dni, według których profil muzyczny Jarocin Festiwal ma się zmienić tak diametralnie, że ma obejmować koncerty z nurtu disco polo czy pop.” [oświadczenie burmistrza Jarocina możesz przeczytać TUTAJ]

 

Zapewnił także, że „trwają zaawansowane rozmowy z zespołem produkcyjnym, który wkrótce przedstawi koncepcję wydarzenia w nowej formule”. Zapowiedział między innymi, że „planowana jest współpraca z jedną z ogólnopolskich stacji telewizyjnych”.

 

Burmistrz poinformował o ważnych zmianach w organizacji festiwalu. Po pierwsze impreza wróci na ulicę Maratońską. Po drugie koordynatorem całego przedsięwzięcia będzie jarocińska Fundacja Animacji Społeczno-Ekonomicznych (prezesem jest Mariusz Sawarzyński, dyrektor ds. inwestycji spółki Jarocin Sport - przyp. red.). Ważnym faktem jest także to, że w budżecie gminy Jarocin na organizację festiwalu zabezpieczone zostało pół miliona złotych.

 

Adam Pawlicki w swoim oświadczeniu wypowiedział się także na temat wydarzenia nierozerwalnie związanego z festiwalem, czyli Jarocińskich Rytmów Młodych. „Informuję, że przesłuchania powrócą do Jarocina. Przeglądy młodych zespołów koordynował będzie Spichlerz Polskiego Rocka - napisał.

 

Co prawda w czasie posiedzenia Rady Miejskiej Jarocina, które zostało zwołane w sprawie festiwalu w trybie nadzwyczajnym powstało prawdziwe zamieszanie informacyjne, po tym jak sekretarz gminy Mariusz Gryska poddał w wątpliwość kilka informacji z oświadczenia burmistrza [szczegóły TUTAJ].

 

Nie da się ukryć jednak, że osobą decyzyjną w tym przypadku jest jednak Adam Pawlicki i to raczej jego propozycje będą realizowane. Idąc tym tropem wsłuchujemy się w kolejne doniesienia na temat tegorocznego Jarocin Festiwalu, który ma się odbywać od 12 do 14 lipca. A jest czego słuchać, ponieważ burmistrz podał kilka kolejnych szczegółów dotyczących tej edycji imprezy.

 

Burmistrz w jednej z audycji radiowych podkreślił, że „festiwal musi być otwarty na różne gatunki muzyki”.

 

 

- To będzie niespodzianka. Ale myślę, że jedną taką tajemnicę mogę zdradzić, żeby zachęcić do przybycia na festiwal i do świetnej zabawy. Jeden taki pomysł, który do końca nie jest jeszcze ugruntowany, ale bardzo mocno zaawansowany, jeśli chodzi o rozmowy - to jest to, aby festiwal każdego dnia - po muzyce granej na żywo - kończył się zabawą przy muzyce elektronicznej i klubowej - informuje Adam Pawlicki.

 

[czy propozycja burmistrza to dobry pomysł - zagłosuj w naszej sondzie - PONIŻEJ]

 

Za przykład podaje ubiegłoroczny festiwal Sounds Of Freedom, który zorganizowała na zakończenie lata, agencja PRmotion, kierowana wówczas przez obecnego wiceburmistrza Bartosza Walczaka.

 

 

- Świetnie nam wyszła impreza, którą nadzorował Hazel w zeszłym roku, kiedy stadion był pełen. Myślę, że zakończenie każdego dnia Jarocin Festiwalu muzyką klubową, muzyką techno spowoduje, że przyciągnie to kolejne osoby, które chciałyby się dobrze bawić. W końcu jest to środek lata - zaznacza burmistrz.

 

 

Pawlicki przyznaje, że w jego zamyśle Jarocin powinien otwierać się na różne gatunki muzyki. - Nieprawdą jest, że Jarocin był punkiem czy rockiem. Tak, był, ale nie tylko. Zawsze nowe trendy muzyczne, takie jak ostatnio hip-hop, pojawiały się. Bo Jarocin powinien być miastem świeżej muzyki - stwierdza włodarz gminy.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

Jarocin Festiwal 2019

Czy Twoim zdaniem zabawa przy muzyce klubowej i elektronicznej na koniec każdego dnai festiwalu to dobry pomysł?

ankieta dodana 22.02.2019, ilość wszystkich głosów: 302
Tak
17%
Nie
81%
Nie mam zdania
1%

Powiązane

+ 1 głosów: 4 (25%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (26)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Wsp
ponad rok temu 26
Panie Pawlicki pan żeś zdrurniał do reszty? Rozwaliliście ten festiwal ktory nabierał wigoru od kilku lat.Teraz jeszcze techniawke chcecie w to wpiac?Tragedia!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Totalne Dno
ponad rok temu ocena: 88%  25
Kelner kombinuje jak może tanim kosztem.A jeszcze nie dawno szczycił się że ma wizje stworzenia coś w stylu Tomorrow w Roszkowie.A tu prosze, kolejna mix biesiada...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JJ
ponad rok temu ocena: 100%  24
To zdjęcie u góry to z festiwalu, czy zakończenia roku szkolnego w szkole podstawowej?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marjian
ponad rok temu ocena: 0%  23
W ciągu Straszęcinie na Czad festiwal, takie rozwiązanie cieszyło się dużą frekwencją. Byle tylko nie przedrożyło to biletów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SZCZERY
ponad rok temu ocena: 53%  22
Co ja jenoty pracują w tym szmatławcu. Hip Hop był na festiwalu kiedy pismaki jarocińskie srały w tetrę. Przykład Kaliber 44 w 2000r. kiedy sponsorem było Marlboro. Do szkoły nieuki odrobić lekcje i do kąta na 5minut za karę!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anonim
ponad rok temu ocena: 67%  21
A nie pamietasz jakie byly zadymy jak bylo Marbolo... Ludzie tego nie chcą..
~ Prawda
ponad rok temu ocena: 60%  20
~ww najpierw poczytaj dowiedz się potem otwieraj paszcze!! http://www.jarocin-festiwal.com/2000/2000.html
~ SZCZERY
ponad rok temu ocena: 75%  19
No jasne festiwal jednodniowy to nie festiwal. Podaj definicję festiwalu z wikipedii, żeby mogło się liczyć. Co za dzban :P
~ do ~ww
ponad rok temu ocena: 60%  18
Ty też jesteś przypadkowo na tym świecie więc też się nie liczysz!!
~ ww
ponad rok temu ocena: 56%  17
To nie był typowy festiwal tylko jednodniowa impreza, więc się nie liczy.
~ Zenek Martyniuk
ponad rok temu ocena: 67%  16
Disco Polo mnie rozpolo. A opalony umożliwi mi to przez te oczy zielone...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kelner
ponad rok temu ocena: 60%  15
Tylko disco !!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ www
ponad rok temu ocena: 21%  14
A nie lepiej zrezygnować z festiwalu rockowego, który wymiera i stworzyć trzydniowy festiwal klubowy?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Vixa Pixa
ponad rok temu ocena: 11%  13
Pierdzielicie, że aż się czytać nie chcę. Nie wszyscy słuchają rocka a ten pomysł jest świetny. Dlaczego mamy się ograniczać tylko dla muzyki rockowej i ciężkich brzmień?ja rozumiem że na tej muzyce Jarocin się wybił i dlatego też powstał ale gusta są różne, więc niech będzie dla każdego coś innego...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anonin
ponad rok temu 12
Dla tego ze nikt nie kupi specjalnie karnetu na Jarocin jam beda 3 4 techno sklady tylko kupi karnet na Sounds or freedom gdzie jest SAMO TECHNO troche myslenia nie boli..
~ Deco
ponad rok temu ocena: 85%  11
Służby porządkowe nie dadzą rady Służby medyczne też nie dadzą rady . To może się przerodzić festiwal sztuk walki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
ponad rok temu ocena: 0%  10
A kiedy takie klimaty na RockFeJu https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BB
ponad rok temu ocena: 100%  9
Świeża muzyka - wątpię.... Muzyka klubowa i elektroniczna po koncertach - nie widzę.... Od lat 80tych jeżdżę na te koncerty. Ostatnie 2 lata były porażką. Obiecalam sobie, że więcej nie przyjadę.... Dlaczego nie można po prostu przygotowywać tych koncertów tak, jak były? Pomysły ze scena w parku to istna porażka i powroty po nocy z ciemnego parku.... To, co przez ten okres było na wielki plus, to scena alternatywna na polu namiotowym - miejsce rytmów dla mlodych, muzyka rockowa z głośników na polu namiotowym i w strefie jedzenia, ludzkie toalety i prysznice (jedyny plus z zeszłego roku), bardzo pozytywne nastawienie mieszkańców, przydałoby się również takie policji (bez mandatow), miejsce na koncerty na Maratonskiej świetne (słychać muzykę na polu), fajne filmy muzyczne w kinie i wiele wiele innych..... Po prostu pamiętajcie, żeby zorganizowac koncerty dla ludzi, a nie dla siebie!!! I tylko Antyradio! Żadna trójka....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dd
ponad rok temu 8
dokładnie trojka to komercha
~ skąd my mamy takiego burmistrza
ponad rok temu ocena: 100%  7
Pawlicki nie kompromituj się, Jarocin nigdy nie stał hip hopem, tylko w zeszłym tym nieudanym roku, może tego burmistrz nie wie ale Jarocin zawsze stał punkiem i rockiem, no cóż jak się pan władza wychował na disco polo to potem głupoty się opowiada
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
ponad rok temu ocena: 0%  6
Po kolacji trochę energi dla powiatu :) https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Masakra
ponad rok temu ocena: 96%  5
Jednak...popelina :(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
ponad rok temu ocena: 33%  4
Jarocin powinien być miastem świeżej muzyki ,bardzo ciekawe festiwal w takich samych ramkach muzycznych jak powstał tylko brak muzyków i nowych piosenek , koreańska fala zatopiła by różnorodnością muzyczną Jarocin na tydzień lub dłużej https://streamango.com/embed/e...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kelner śmieją się z Ciebie
ponad rok temu ocena: 95%  3
Qr... Kelner miesza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ o kurła
ponad rok temu ocena: 96%  2
Jeszcze tylko szanty, gospel i folklor mongolski.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 91%  1
Obawiam się, że folklor mongolski bije muzykę klubieą na głowę. I to nawet w swojej najbardziej amatorskiej wersji. https://youtu.be/OKOf3B-BqwA...