ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Afamilijna tłusty indyk a1

Inwestycja na os. Kopernika posłuży nam przez 100 lat

› Rewitalizacja Jarocina miesiąc temu    24.09.2020
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 3 / 33%
A A A
Mariusz Kaźmierczak - radny jarociński i przewodniczący osiedla KopernikaMariusz Kaźmierczak - radny jarociński i przewodniczący osiedla Kopernika fot. Anna Konieczna

Osiedle Kopernika zmieniło się diametralnie. Przybyło miejsc parkingowych i zieleni. Całkowicie przebudowano tam infrastrukturę podziemną i naziemną. Mariusz Kaźmierczak - radny miejski, który tam mieszka, twierdzi, że inwestycja posłuży przez 100 lat.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Prace na Kopernika trwały prawie dwa lata. Mieszkańcy denerwowali się na utrudnienia komunikacyjne i błoto. Remont się zakończył a osiedle wypiękniało. Jego przewodniczący - Mariusz Kaźmierczak twierdzi, że zmiany zostały wykonane dobrze, a inwestycja posłuży przez najbliższe 100 lat.

 

 

Rozmowa z Mariuszem Kaźmierczakiem - radnym miejskim i przewodniczącym osiedla Kopernika

 

Jak pan ocenia inwestycje przeprowadzone w ostatnim czasie na  osiedlu Kopernika?

Modernizacja osiedla Kopernika była potrzebna i mogę krótko powiedzieć, że ta zmiana została dobrze wykonana. Nie jestem budowlańcem, ale ogólnie to nie mam żadnych zastrzeżeń. Najważniejsze rzeczy są w ziemi, czyli cała infrastruktura wodno-kanalizacyjna i gazowa.

 

Podobno walczył pan jak lew z PWiK-iem o to, by zrobić dodatkowe rzeczy? Coś się udało załatwić?

Chodziło mi o nasze zaplecze rekreacyjne i sportowe, takie jak boiska, które były wykorzystane podczas prac budowlanych. Aktualnie firma DROBUD poprawia to boisko i chyba będzie ładniej wyglądało niż było to przed całą modernizacją, bo trzeba przyznać, że te boiska też były trochę zużyte. Najważniejsze według mnie jest to, że zostało odnowione boisko trawiaste. Co do struktury zieleni, a dokładniej drzew, które na początku wszystkich zaintrygowały, to te wycięta drzewa były blisko 80- czy nawet 90-letnie.

 

Z tego co pamiętam, to budziło kontrowersje.

Teraz zasadzone są nowe i zerojedynkowo jest ich ogólnie więcej niż poprzednio, bo pojawiły się w miejscach, gdzie wcześniej ich nie było. Ścieżka rowerowa i powiększone parkingi przyuliczne będą bardzo przydane podczas takich dni jak np. 1 listopada. Myślę, że cała ta inwestycja posłuży przez kolejne 100 lat i dopiero kolejne pokolenia będą się o to martwiły.

 

Teraz żyje się lepiej na osiedlu, mieszkańcy są zadowoleni?

Jedyną pretensję, jaką zgłaszali mi mieszkańcy, to długość trwania tej inwestycji. Doskwierały im  trochę utrudnienia komunikacyjne związane z pracami budowlanymi. Inwestycja miała być skończona wcześniej, ale niestety się to przedłużyło z niewiadomego mi powodu. Ogólnie mieszkańcom dobrze się tutaj mieszka i mówią mi, że coraz bardziej im się tutaj podoba.

 

 

Na osiedlu Kopernika całkowicie przebudowano infrastrukturę naziemną i podziemną. To największa w historii inwestycja w tej części miasta. Osiedle zmieniło się diametralnie. Przybyło miejsc parkingowych i zieleni.

 

Tekst partnera: Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie

 

+ 1 głosów: 3 (33%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.