ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Ile tak naprawdę będą kosztowały nowe mieszkania w Jarocinie? 11 zł czy 24 zł za metr?

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    6.12.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 99 ocen 13 / 69%
A A A
Wizualizacja osiedla Leszczyce w JarocinieWizualizacja osiedla Leszczyce w Jarocinie fot. JTBS

Jarocin. Gmina Jarocin. JTBS Jarocin. Mieszkania czynszowe w Jarocinie. Ceny mieszkań w Jarocinie.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

- Jak to jest w końcu z tymi cenami za mieszkania budowane przez JTBS? Miało być 11 zł za metr, a dzisiaj czytam, że czynsz będzie wyższy i to sporo. Czy zmienili koszty? - dopytuje pani Beata, która deklaruje, że interesowała się wynajmem lokalu budowanego przez miejską spółkę.

Takich telefonów odebraliśmy więcej. Mieszkańców zaskoczyła publikacja branżowego portalu, który napisał, że „jak zaznaczył prezes jarocińskiego TBS, całkowity koszt wynajmu 55-metrowego mieszkania wyniesie 1,3 tys. zł miesięcznie”.

 

Tymczasem prezes Jerzy Wolski, przez ostatni rok powtarzał, że czynsz będzie niemal o połowę niższy. „Stawki czynszowe będą od 10 zł do 11 zł za metr kwadratowy. Praktycznie 55 metrowe mieszkanie, będzie rodzinę kosztowało około 600 zł miesięcznie. Myślę, że to jest dobra cena i bardzo szybko zapełnimy te mieszkania nowymi mieszkańcami – mówił prezes Wolski w trakcie inauguracji programu na jarocińskich Leszczycach [ZOBACZ TUTAJ].

Bartek Nawrocki, jarocinska.pl: Przez ostatni rok zapowiadał pan, że czynsz w mieszkaniach budowanych przez JTBS w jarocińskim wariancie Mieszkanie + będzie wynosił ok 11 zł za metr kwadratowy. Wczoraj pojawiła się informacja na jednym z portali, który powołuje się na pana - że „całkowity koszt wynajmu mieszkania 55 metrowego, to 1.300 zł miesięcznie”, czyli nie 11 a 24 zł za metr. Skąd tak poważne rozbieżności?

Jerzy Wolski, prezes JTBS: Wcześniej udzieliłem wywiadu Polskiej Agencji Prasowej i on został opublikowany. Zgodnie ze strategią PAP inne media to kopiują czy przedrukowują. Jednak w tym wypadku zostało to przeinaczone i podane nie tak, jak ja powiedziałem. PAP pytał mnie, jaki będzie całkowity koszt najmu takiego mieszkania. Więc wyliczyliśmy, że będzie to 12 zł za metr kwadratowy w Jarocinie i 11 zł za metr kwadratowy w Siedleminie. Na tej podstawie podaliśmy, że w Jarocinie czynsz będzie wynosił 660 zł dla mieszkania 55 m kw., a w Siedleminie 605 zł.

Skąd zatem 1.300 zł?

Oczywiście do czynszu należy doliczyć koszty związane z energią, ogrzewaniem, wodą, ściekami, odpadami komunalnymi oraz z usługą teletechniczną. W naszym przypadku zapewniamy dostęp do telewizji kablowej, oczywiście mamy zrobioną instalację do anteny zbiorczej i najemca będzie decydował ,co wybierze. Zaznaczam, że wyliczyliśmy całkowity koszt utrzymania dla rodziny czteroosobowej, który wyniósł w przypadku Jarocina około 1.300 zł, dla mieszkania 55 metrowego. Mniejsze, 35 metrowe mieszkanie, to koszt całkowity około 800 zł.

I tu się nic nie zmieniło?

Oczywiście. Do Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego najemcy będą płacić tylko czynsz - 11 czy 12 zł za metr razy wielkość powierzchni. Powtórzę jednak, że PAP pytał nas ile będzie wynosił dla najemcy całkowity koszt ze wszystkimi mediami. Stąd my zrobiliśmy taką symulację. Poza tym, przy ocenie wniosków na mieszkania, ocenie tego kryterium ekonomicznego, dokonaliśmy wyceny dla rodziny czteroosobowej - ile będzie ją kosztowało utrzymanie całego mieszkania miesięcznie, po to, żeby ustalić minimalne dochody tej rodziny. JTBS nie będzie pobierało opłat za media. Każdy najemca będzie podpisywał indywidualne umowy z dostawcami określonych mediów – wody, gaza, energii czy telewizji.

Koszt mediów na poziomie 700 zł dla 55 metrowego mieszkania to sporo, jak na jarocińskie warunki.

Powtórzę raz jeszcze - my dokonaliśmy pewnego uśrednienia. Ostateczny koszt będzie zależał tak naprawdę od indywidualnej rodziny, czy mieszkańca. Dokonaliśmy wyliczenia dla czteroosobowej rodziny, przy założeniu, że nie ma żadnego oszczędzania. Tak naprawdę, to najemcy będą decydować, ile zużyją wody, energii czy gazu. Ja na to nie będę miał wpływu.

W tych kosztach najdroższe jest ogrzewanie?

Tak. Tam jest ogrzewanie gazowe. Ale jeżeli np. w jarocińskich blokach, na mieszkanie 55-metrowe, płaci się zaliczkę miesięczną w granicach 250 zł za ogrzewanie, a potem następuje rozliczenie, to myśmy to na tym poziomie uśrednili i pokazaliśmy, ile rzeczywiście może kosztować utrzymanie. Dlatego nie rozumiem, skąd to zdziwienie u niektórych osób. Weźmy mieszkanie, które można wynająć na prywatnym rynku w Jarocinie, gdzie sam czynsz, odstępne dla wynajmującego, to koszt nierzadko 1000 - 1200 zł oczywiście plus media.

Rozumiem, że ci którzy składali u was wnioski nie powinni być dzisiaj zaskoczeni?

Proszę zajrzeć na stronę internetową jarocinbuduje.pl, gdzie jest moje zarządzenie [ZOBACZ TUTAJ] i tam zostały ustalone stawki czynszowe dla tych mieszkań 11 zł na Siedlemin i 12 zł na Jarocin. I to jest dokładnie to, co mówimy od kilu miesięcy. Nic się nie zmieniło.

Są jednak osoby, które zarzucają, że prezes Wolski ładnie mówił przed kamerami, że czynsz tylko 11 zł, a teraz wyszła cała prawda o kosztach najmu.

Wyszła prawda, którą powtarzałem od kilkunastu miesięcy i powtarzam - tu się nic nie zmieniło. Jak tylko rozstrzygnęliśmy przetargi i mogliśmy ostatecznie skalkulować stawkę czynszową mówiłem, że to będzie 11 zł w Siedleminie i 12 zł w przypadku Jarocina.

Ale nie mówił pan głośno o tych kosztach mediów.

A czy gdziekolwiek mamy wliczone w czynszu koszty mediów? Zawsze na energię czy ogrzewanie są podpisywane oddzielne umowy i płaci się dostawcom wedle zużycia. Powtarzam - wtedy i teraz mówiłem o czynszu. Do niego nie są wliczane opłaty dodatkowe, to wynika wprost z przepisów prawa. I tego musi być świadomy każdy wynajmujący dzisiaj mieszkanie.

+ 9 głosów: 13 (69%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (101)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Sebek
ponad rok temu 101
Myślę że te stawki 11 zł są z księżyca wzięte, przy tej stawce żeby koszt budowy około 2300 za metr się zwrócił potrzeba prawie 20 lat, nie zakładając remontów i napraw, a gdzie odsetki od kredytu. Patrząc na materiały użyte przy budowie to Góra 5-6lat i będą remonty. Zresztą niby tanio ale czy ktoś liczy np paliwo wydane na dojazd do np siedlemina?, jak to wszystko dodać to 1000 w mieście okazuje się taniej i standard lepszy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brock
ponad rok temu ocena: 67%  100
Na prywatnym rynku w Jarocinie koszt najmu 1200 zł ? Buhaha, co ten dziadziuś opowiada ? Za tyle, to ja mogę spokojnie w Warszawie mieszkanie wynająć bez konieczności szukania go w jakimś robotniczym hotelu typu mieszkanie +
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ POU
ponad rok temu ocena: 75%  99
NA PEWNO MISTRZUNIO DARMO WAM NIE DA. ZAPŁACICIE JAK ZA ZBOŻE.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Agent007
ponad rok temu ocena: 75%  98
Niech się Wolski z wskazanym się przyjrzy kto dostaje TYLKO ZNAJOMI nie będę przytaczał nazwisk(a jest ich parę nawet osoby co nie płacili za czynsz na PAROWOZOWNI)ale kiedyś się za to wezmę OBIECUJE bo ja jestem bezdomny i szp.p Wolski mi odmówił ważniejsi są znajomi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mm
ponad rok temu ocena: 47%  97
A ja sie bardzo cieszę. Dzięki temu wiele się w moim życiu zmieni na co nie mogłam sobie pozwolic do tej pory. A ci co najwięcej hałasu robią to pewnie prywatni wynajmujący mieszkania z których czerpią kokosy. Ich łatwy zarobek pewnie niedługo ucierpi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sebek
ponad rok temu 96
Jeśli twierdzisz że to kokosy to kup mieszkanie i wynajmij, dwa pokoje to koszt około 200 tys zakładając czynsz około 1000 to zwróci Ci się po 20 latach, zakładając że będzie cały czas obłożone i że lokator nie zniszczy
~ Kolo
ponad rok temu ocena: 100%  95
Z pewnością ucierpi masz kolego racje
~ mm
ponad rok temu ocena: 46%  94
przynajmniej wiem, że za rok będę go tam płacić. Nie zapuka mi nik z trzymiesięcznym wypowiedzeniem bo właściciel ma takie widzi misie bo się dorobił na moim czynszu czy remoncie mieszkania za fri. 600 a teraz 1300 a co w tym dziwnego??? a czy ktoś mówił, że to jest kwota ze wszystkimi opłatami?? to nie mieszkania socjalne tylko dla ludzi na średnim poziomie uczciwie pracujących.
~ frywolne miasto
ponad rok temu ocena: 75%  93
Zobaczymy jaki będziesz ciocia płacić czynsz za rok, najpierw 600 zł, teraz 1300 to za rok...dobrze takim naiwnym cienkim bolkom
~ mm
ponad rok temu ocena: 42%  92
Budowlaniec a tobie płacą za to zniechęcanie ludzi??? Jakbyśmy wszystko widzieli z czego i jak robią to byśmy musieli nie jeść nie oddychać i najlepiej z głodu zdychać. Jakbyś widział jak przebiega proces od podszewki kiełbasy którą napewno nie jadną się zajadasz to byś pewnie wegeterianinem został. Dużo bym mogła na ten temat powiedzieć ale w dzisiejszych czasach tak jest ze wszystkim.
~ budowlaniec
ponad rok temu ocena: 75%  91
Taaa... dzieci astmy od wilgoci dostaną
~ pisze tylko prawde
ponad rok temu ocena: 100%  90
mamy w polsce takich ekonomistow to i tak sytuacja wyglada, islandia to malenki kraj 320tys mieszkancow, tyle co na ursynowie sytuacja zupelnie niepodobna do polski, a i tak im sie nie upiecze, beda chcieli inwestowac na swiecie i sie rozwijac to beda scigani i beda musieli splacac dlugi, wystarczy spojrzec co sie dzieje w argentynie, duzo zamozniejszy kraj niz polska, tez nie chca splacac dlugow od 2002 i poczytaj co tam sie dzieje obecnie, poza tym czy to banksterzy kaza sie zadluzac??, czy robia to skorumpowani politycy, zeby miec z czego wyplacac nagrody kolesiom, w polsce potrzebna jest krwawa rewolucja i powinny sie potoczyc lby, dopoki politycy nie beda sie bac spoleczenstwa dopoty spoleczenstwo okradac
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam na wieki wieków
ponad rok temu ocena: 35%  89
Dla kogo za dużo 12 zł/m2 czynszu w nowym mieszkaniu, to niech wynajmie na wolnym rynku taniej. Życzę powodzenia, ale wg mnie jest to nie możliwe. Doskonała robota z tymi mieszkaniami. Wiele rodzin będzie uszczęśliwionych nowym życiem w nowym mieszkaniu. Niech żyje i nam panuje burmistrz Adam Pawlicki na wieki wieków AMEN.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ agent007
ponad rok temu ocena: 0%  88
@dam udaj się do psychiatry może jeszcze pomoże choć wątpie
~ Qwert
ponad rok temu ocena: 94%  87
Tu nie chodzi ile trzeba zapłacić za metr tylko ile ktoś dostanie z jednego metra....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kury na dachu
ponad rok temu ocena: 25%  86
Stasiu myślisz podłóg siebie? Tak to już jest. Ale nie oceniaj innych swoją miarą. Bo będziesz siedział jak Twoi ludzie , ,
~ nie głosowałem na ZJ i Skazanego za .., zbyt dobrze ich znam
ponad rok temu ocena: 100%  85
Dokładnie. ROZWÓJ Skazanego za ... kosztuje, nie ma nic za friko
~ deweloper
ponad rok temu ocena: 25%  84
miszkania sa ocieplone koszt najmu w siedleminie to 605 zl miszkanie bedzie mozna wykupic po 30 latach bądz przejdzie na wlasnosc najemcy bez dpdatkowych kosztow .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brock
ponad rok temu ocena: 50%  83
Ciekawe tylko co po 30 latach zostanie z tych mieszkań budowanych tak niskim kosztem :-) :-) :-)
~ ABW
ponad rok temu ocena: 100%  82
Proszę najpierw zapoznać się ze słowami prezesa, a później się wypowiadać. Miały być dwie wersje czynszu: z opcją dojścia do własności (wyższy czynsz) i bez takiej opcji(niższy czynsz). Jest teraz tylko jedna opcja. Ja domyślam się która.
~ mmm
ponad rok temu ocena: 100%  81
skąd takie twierdzenie??
~ koniec z życiem rentiera
ponad rok temu ocena: 81%  80
Kilku najemców i deweloperów ma spory ból d... wiadomo, łatwa kasa się kończy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wpółczuję
ponad rok temu ocena: 68%  79
Lepiej wziąść kredyt, wybudować i płacić rate 700zł
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ABW
ponad rok temu ocena: 78%  78
Do "realisty". Więc uważasz, że taka osoba zamieszka w mieszkaniu za 1300zł? Przeżyje za 300zł miesięcznie? Nie sądzę.
~ rm
ponad rok temu ocena: 73%  77
Do nygusy.A byl juz taki co mowil zeby zmienic prace i wziasc kredyt nijaki bredzislaw sie zwal
~ Nygusy
ponad rok temu ocena: 38%  76
Do ~realista. To prace zmien, no chyba ze nie nadajesz sie do niczego i Ci z tym dobrze, wiec nie bryncz.
~ realista
ponad rok temu ocena: 74%  75
To idź do banku i powiedz że chcesz kredyt 250tyś.pln i nie masz żadnych zabezpieczeń tylko wypłatę 1600pln na miesiąc. współczuję ci że jesteś tak oderwany od rzeczywistości jak jesteś
~ mnm
ponad rok temu ocena: 67%  74
Staje przed wielkim dylematem ile w tych komentarzach jest tak naprawde prawdy że te mieszkania są takie złe a ile poprostu ludzkiej zawiści i zazdrości?? Bo jak to polaczki jak Kowalski kupi szafe to drugi by musiał mieć zaraz meblościankę bo nie może przeboleć że drugi może mieć lepiej niż on. Po drugie na fakt nikt nie liczył że media będą za fri ale to tak jak patząc na spółdzielnie też ludzie wynajmują mają trzy pokoje i płacą w granicach 600 zł z tym że w tym mają już zaliczkę na ogrzewanie zimną wodę i śmieci i z mediów dochodzi prąg gaz i kablówka więc w tysiącu się zamkną. A tu 600 i nawet śmieci w tym nie ma...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Współlokator
ponad rok temu ocena: 75%  73
Pytanie czy to są takie super tanie mieszkania? Wiadomo że za media trzeba zawsze zapłacić dodatkowo, więc czy rozsądną cenę ma sam najem tych mieszkań. Skoro odstępne za mieszkanie w centrum wynosi 1000-1300 zl plus czynsz ok 400zl, dodatkowo prąd i telewizja, to czy warto tracić na dojazdy z Siedlemina, skoro mieszkanie w centrum, wychodzi prawie tak samo? A niestety mało kto załapie się na kredyt, aby mieć swoje m,taka rzeczywistość.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Współlokator
ponad rok temu ocena: 100%  72
No nie tak do końca, bo gdzie w twoich obliczeniach woda, śmieci i ogrzewanie w tym wypadku gaz? Musisz to 400zl dodać do swoich obliczeń za mieszkania plus, nie twierdzę że nie wyjdą one taniej, ale są na uboczu, a kolosalnej różnicy z tymi w centrum nie ma.
~ Ola
ponad rok temu ocena: 36%  71
Według tego co piszesz to wychodzi 1200+400+300(media)=1900 A tutaj 600+300(media)=900 Różnica 1000zl
~ Niesprawiedliqe
ponad rok temu ocena: 86%  70
A to dlaczego niektore firmy z jarocina i okolic dostaly po 2 mieszkania za darmo dla swoich pracownikow
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stokik
ponad rok temu ocena: 83%  69
No zobaczcie jaki hojny, mieszkania przedsiębiorcom rozdaje a mieszkańcy będą słono płacić.
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 100%  68
Film po 7 minucie. http://m.jarocinska.pl/artykuly/dzisiaj-gala-przedsiebiorczosci-burmistrz-wreczyl-,71029.htm
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 100%  67
Za darmo. Jako nagrodę dla super przedsiębiorców. Przydział mieszkań był główna nagrodą. Na jarocińskiej był o tym materiał wideo.
~ sprawiedliwy
ponad rok temu ocena: 36%  66
jakie za darmo nie wiesz a bzdecisz
~ frywolne miasto
ponad rok temu ocena: 68%  65
Jeżeli pan prezesi mówił że mieszkanie 55 metrowe będzie kosztować rodzinę 600 zł to trochę mylące skoro będzie kosztować 1300 prawda?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxxxx
ponad rok temu ocena: 67%  64
Mieszkanie czytaj z zrozumieniem
~ Rm
ponad rok temu ocena: 61%  63
I moze jeszcze bys chcial w tym 600 zl co tydz panienke za friko?
~ frywolne miasto
ponad rok temu ocena: 71%  62
Do s 11 takie są fakty - przekaz był że to mieszkania za 600 zł a okazuje się że 1300, to tak jak jak pożyczka na 20 procent ale spłacasz dużo więcej bo potem okaże się to było 20 procent msc a nie rocznie, taka słowna piramida, ale ludzie się nabrali. Trzeba czytać to co jest drobnym drukiem także, prawda ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ maestro
ponad rok temu ocena: 69%  61
no sprawa jest prosta, mieszkanie masz za 600, siedzieć możesz przy świece, ogrzewać się ogniskiem na środku mieszkania, i koszty mediów będziesz miał 0 więc w czym jest problem?
~ s11
ponad rok temu ocena: 54%  60
Powiem ci tak tylko debil myslal ze 600zl i ma chate albo jakis nie... bylo jasno napisane 600 +oplaty wiec niewiem w czym problem
~ uciekający przed listonoszem
ponad rok temu ocena: 94%  59
Wolski dla PAP: Całkowity koszt to 11 , 12 złotych. Czy prezes nie rozumie słowa "całkowity"?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ frywolne miasto
ponad rok temu ocena: 0%  58
On w ogóle nie za dużo rozumie taki trep
~ Xxxx
ponad rok temu ocena: 25%  57
Prezes tak ty nie
~ Ada
ponad rok temu ocena: 54%  56
Czy wszyscy mysleli ze za 605 zl beda miec oplacony prad wode gaz scieki tv. Moze jeszcze abonament na telefon. No chyba oszaleliscie. Trzeba myslec racjonalnie. Smiechu warte
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aleksander 61
ponad rok temu ocena: 86%  55
Racja. Zresztą opieka dopłaci do czynszu. Będzie nie tylko 500+. Zarobki na czarno. Hulaj dusza. Krzywdy nie będzie. Problem jest raczej dla osób pracujących o małych zarobkach z jednym dzieckiem.
~ cbś
ponad rok temu ocena: 100%  54
tak sprawdzamy Jarocin zwłaszcza s11
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tek
ponad rok temu ocena: 80%  53
adam za s 11 chciał 1 milon zł nie wiem dale, zosia zwolniona z ug i m jarocin
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ frywolne miasto
ponad rok temu ocena: 69%  52
Do s11 - trzeba było powiedzieć że koszt to 1300 zł na miesiąc a nie pierd... o najtańszych mieszkaniach, czego jeszcze nie powiedzieliście ws kosztów ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ s11
ponad rok temu ocena: 59%  51
Dialog z toba to tak jak kopanie sie z koniem.Pomysl troche 600stow placisz czynszu a reszte to rachunki za prad itp.A wynajem na wolnym rynku mieszkania to min 1000 +rachunki to gdzie bedzie taniej?
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 76%  50
Pan Wolski to po prostu wzorcowy przykład urzędnika. Byle gadać. Pytanie było proste. Ile będzie wynosił czynsz. Nie "ile będzie wynosił czynsz + media + dodatkowe miejsce dla psa i kochanki". Ale nie. Trzeba zabłysnąć liczbami, wykresami i mętnymi uśrednieniami. Tak jakby udzielenie prostej odpowiedzi było zbyt trudne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ logistyk
ponad rok temu ocena: 79%  49
Prezes Wolski podawał cenę uśrednioną dla rodziny czteroosobowej bez kochanki. Indywidualnie każdy musi sobie sam skalkulować jakie opcje wybiera.
~ budowlaniec
ponad rok temu ocena: 75%  48
Bo jest trudne...trudne do przyjęcia :)
~ ABW
ponad rok temu ocena: 91%  47
Gdybym szukał mieszkania to zanim zamieszkałbym w mieszkaniu wynajmowanym, za które przez 25 lat będę płacił po 640 zł miesięcznie (o ile czynszu nie podniosą) i nic z tego nie będę miał (192.000 zł) zastanowiłbym się czy nie kupić czegoś z drugiej ręki za 150.000 zł i spłacać kredyt. Wiem, że są osoby które nie mają zdolności kredytowej, ale pytanie czy stać je na wyrzucanie takich pieniędzy za dach nad głową i nic więcej? Każdy niech to sobie sam przemyśli. Nie nazywał bym swoim domem czegoś, co mogę stracić w każdej chwili, a czego nigdy nie będę mógł kupić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aleksander61
ponad rok temu ocena: 75%  46
Kredyt dostaną jak wreszcie pójdą do pracy
~ rm
ponad rok temu ocena: 19%  45
A ja jednak sie zdecyduje i tam zamieszkam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nie głosowałem na ZJ i Skazanego za .., zbyt dobrze ich znam
ponad rok temu ocena: 85%  44
To już ci piszę: będziesz miał pecha :-(
~ budowlaniec
ponad rok temu ocena: 94%  43
Dachu nie ma, tynki gipsowe są, a deszcz pada. Przypomij sobie sytuację sprzed kilku lat na osiedlu Bajkowe. Grzyby i pleśń na 1,5 cm
~ rm
ponad rok temu ocena: 86%  42
Do budowlaniec,co masz na mysli wilgotny mikroklimat?
~ budowlaniec
ponad rok temu ocena: 91%  41
Jeśli lubisz wilgotny mikroklimat- polecam!!!
~ budowlaniec
ponad rok temu ocena: 92%  40
Za taki badziew tyle kasy???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mmm
ponad rok temu ocena: 33%  39
przecież wiele bloków budują w okresie jesienno zimowym i wszystkie z nich mają wilgotny mikroklimat??
~ Plus?
ponad rok temu ocena: 92%  38
To gdzie ten "plus"?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sanatos
ponad rok temu ocena: 81%  37
Z tych mieszkań i osiedli za kilka lat porobią się fawele.... lub slamsy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rm
ponad rok temu ocena: 24%  36
pewnie teraz siedzisz w jakiejs noze i zazdroscisz dlatego tak piszesz
~ Zyta
ponad rok temu ocena: 90%  35
A te mieszkania za 25lat na jakies zasadzie bedzie mozna kupic. Wie ktos??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WiNiacz
ponad rok temu ocena: 30%  34
Jakieś sprawdzone informacje? Wasz guru Juruś W. miał prorocze widzenie w którym przewidział jakie będzie prawo w tym kraju i jakie będą władze gminy? Czy to wasze kolejne farmazony z cyklu 'Burmistrz jest zły'?
~ G.P.
ponad rok temu ocena: 86%  33
W Poznaniu miały być budowane takie mieszkania w ilości 15tys mieszkań z "dojściem do własności", , może lepiej się zainteresować tą lokalizacją niż wiązać się z miejscem bez perspektyw, W Poznaniu czynsze podobnea czasami niższe bywają, ceny żywnosci takie same, płace kilka razy wyższe, choć jeżeli ktoś chce się męczyć i dojeżdżać do pracy do Poznania żeby zarobić na czynsz pod Jarocinem , to może wybrać mieszkanie w Jarocinie...
~ G.P.
ponad rok temu ocena: 67%  32
Jakby w opłatach za mieszkanie była od razu spłata mieszkania na własność (tak jak ma to miejsce jak kupisz na kredyt i spłacasz 25 lat) to by to było tłustym drukiem jako główna zaleta wysokich opłat w tej ofercie, coś jak "promocja" w sklepie na szybie wywieszona. A tu raczej takiej informacji nie ma. A więc ? Myśl....
~ Bob budowniczy
ponad rok temu ocena: 82%  31
Za 25 lat mieszkanie przejdzie na własność przez zasiedzenie albo się rozsypie ?!:)))
~ WiN
ponad rok temu ocena: 88%  30
Najprawdopodobniej nie będzie można.
~ Era
ponad rok temu ocena: 100%  29
To bylo plis minus 700zl na oplaty. Jeden zuzyje wody za 30 drugi za 100zl.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ frywolne miasto
ponad rok temu ocena: 65%  28
Miało być 600 zł a jest 1300 miesięcznie, gratulujemy tym naiwnym którzy dali się nabrać opalonym na bajki o tanich mieszkaniach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ s11
ponad rok temu ocena: 59%  27
600 czynsz +oplaty a co myslales ze za 600 wszystko i gitara a moze jeszcze opieka da wam jedzenie i nie wiem co jeszcze
~ G.P.
ponad rok temu ocena: 86%  26
Mieszkanie kupuje/wynajmuje się tam gdzie jest praca. Ale po co to robić pod Jarocinem ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ was
ponad rok temu ocena: 86%  25
oJ ludziska ludziska wy nadal wierzycie urzędnikom? Wy naiwni jesteście czy nie myślicie/ A z czego taki urzędnik żył będzie przecież do łopaty nie pójdzie. A nic innego robić nie umie stąd koncepcja między innymi kadencyjności głównego "biurokraty" - wójta burmistrza i prwzydenta
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ty
ponad rok temu ocena: 75%  24
Zapomniałeś urzędnik plus całą jego rodzina.
~ PZ
ponad rok temu ocena: 80%  23
za 250zł to można ogrzać miesięcznie 2 mieszkania o powierzchni 55m2, a ponadto kiedy , po ilu latach jest DOJŚCIE DO WŁASNOŚCI ? JEST ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PZ
ponad rok temu ocena: 100%  22
To nie jest program " mieszkanie+ " ???????? Myślałem ze jest !!!
~ jacek
ponad rok temu ocena: 64%  21
A kto ci powiedział, że mieszkanie przejdzie na twoją własność? Miało tak być?
~ Co ile
ponad rok temu ocena: 85%  20
Tyle na rachunki? To te mieszkania nie sa ocieplone, woda leje sie z kranu caly czas, urzadzenia pozerajace prad z PRLu... ja w domu 180m2 dla 5 osob co miesiac mam sume nie przekraczajaca 800zl!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wera
ponad rok temu ocena: 59%  19
Przeciez to normalne ze czynsz jest czynszem a reszte oplat to osobno
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wera
ponad rok temu ocena: 50%  18
Przeciez to normalne ze czynsz jest czynszem a reszte oplat to osobno
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec na swoim
ponad rok temu ocena: 55%  17
Czynsz to CZYNSZ a opłaty to sprawa INDYWIDUALNA w zależności od zużycia. Jak ktoś myślał inaczej to chyba kosmita!!! Jeszcze tego brakowało aby z naszych pieniędzy nasza gminna spółka opłacała komuś za media. Zużywasz -> płacisz i tak trzymać Panie Prezesie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dociekliwy
ponad rok temu ocena: 75%  16
czy ktoś wie ile wyliczą za usługę teletechniczną ma mieszkanie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
ponad rok temu ocena: 33%  15
A kto powiedział że promax?? Może inea??
~ Ja
ponad rok temu ocena: 33%  14
A kto powiedział że promax?? Może inea??
~ Ola
ponad rok temu ocena: 100%  13
To chyba będzie zależne od pakietu tak jak wszędzie jest
~ odpowiedz
ponad rok temu ocena: 63%  12
zadzwoń do Promax i sie dowiedz
~ lista
ponad rok temu ocena: 70%  11
"Będę się kąpał 4 razy dziennie, z węża mył samochód i podlewał kwiatki, temperaturę w mieszkaniu ustawię na 26 stopni, ścieki i śmieci za darmo, internet i telewizja pełen pakiet full wypas, prąd wszystkie żarówki włączone+tv non stop. To wszystko dostanę za 600zł/mc." - chciałbym poznać każdego który tak myślał, dalej wpisujcie się !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lola
ponad rok temu ocena: 82%  10
Ja za spółdzielcze m na Konstytucji z mediami płacę dużo mniej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
ponad rok temu ocena: 80%  9
Pewnie ma Pani je na własność a nie wynajem.... Stąd ta różnica
~ lik
ponad rok temu ocena: 92%  8
ja również ! 48 m2 z wodą, ściekami, odpadami i ogrzewaniem 640 zł. dodam jeszcze, że mam dwie piwnice i za drugą tez płacę dodatkowo. Jednak 660 zł nigdy nie przekroczyło.
~ Lola
ponad rok temu ocena: 81%  7
Miało być też 500 mieszkań za 50 baniek, a tera okauje się że na Potarzycę i Łuszczanów brakło kasy. Wolski czeka na kasę od Beaty Sz. Niezła kałabała!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dociekliwy
ponad rok temu ocena: 100%  6
... od BGK, kredyty ciąg dalszy :-(
~ jjj
ponad rok temu ocena: 43%  5
Niesamowicie głupie pytania Pana Redaktora tak, jakby na siłę robił z siebie imbecyla i brnął pod publiczkę, że za telewizję, gaz i prąd, internet, telefon, wodę miałoby się płacić w czynszu. "Ale nie mówił pan głośno o tych kosztach mediów." - żenada dziennikarska, zapewne mówił cicho, półszeptem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
ponad rok temu ocena: 88%  4
Ludzie wy tak serio?? Chcieliście mieć mieszkania za 400 i 600zł razem z opłatami?? No bez jaj...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lik
ponad rok temu ocena: 71%  3
ale chwila. chwila...czynsz to także woda, ogrzewanie, ścieki, odpady. Poza czynszem jest gaz, energia i inne media. Więc gdzie to "tanio" ??? Ja się pytam?? Kogo na to stać??/ przy zarobkach 1600 zł???/
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mnie
ponad rok temu ocena: 82%  2
Mnie na to stac, jednak wole wybudowac sobie dom z tarasem i ogrodkiem i placic jeszcze mniej za rachunki niz ma to miejsce w tych tbsowskich domkach.
~ Tanio
ponad rok temu ocena: 36%  1
Mnie stać. Obecnie wynajmuje mieszkanie za 1000zł+czynsz 400zł plus gaz i prąd 110na miesiąc+tv i internet 100=1610zł. Czyli nowe mieszkania wychodzą taniej? No wychodzą. Tym bardziej że wyliczenia są dla czteroosobowej rodziny a ja mówię o dwuosobowej.