ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M Abaseny a1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

III liga przegra z koronawirusem? W czwartek decyzja

› Sport i rekreacja 3 miesiące temu    11.03.2020
Dawid Borucki
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Dawid Borucki/Archiwum

Cały świat zmaga się z koronawirusem. Zagrożenie zakażeniem wirusem powoduje, że odwoływane są m.in. kolejne wydarzenia sportowe w Polsce. Czy w związku z tym w najbliższym czasie zawieszone zostaną rozgrywki w piłkarskiej III lidze?

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

We wtorek, 10 marca prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki zdecydował o odwołaniu imprez masowych w całym kraju, które podlegają pod art. 3 Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Chodzi tutaj m.in. o rozgrywki, odbywające się na stadionie, na którym organizator udostępnił co najmniej 1000 miejsc oraz rozgrywki w hali, której pojemność przekracza 300 miejsc. Mecze na szczeblu centralnym na tę chwilę nie zostają odwołane, a rozegrane będą bez udziału publiczności. Dotyczy to rozgrywek Ekstraklasy, I ligi oraz II ligi piłki nożnej oraz wielu rozgrywek innych dyscyplin.

Tego samego dnia Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o zawieszeniu wszystkich rozgrywek, które bezpośrednio jemu podlegają. Chodzi tutaj o mecze od IV ligi w dół, w której udział biorą m.in. WKS Witaszyce, LZS Cielcza, Grom Golina, Phytopharm Klęka, GKS Żerków, GKS Jaraczewo i Błękitni Sparta Kotlin oraz rozgrywki młodzieżowe. Zawieszenie ma potrwać co najmniej do 23 marca. Dwa dni później zaplanowano mecze 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski.

 

 

Wciąż nie wiadomo, co z rozgrywkami piłkarskiej III ligi, w której występuje Jarota Jarocin. W miniony weekend podopieczni Piotra Garbarka minimalnie ulegli na inaugurację rundy wiosennej walczącej o awans do II ligi Kotwicy Kołobrzeg. W najbliższą sobotę, 14 marca o 15:30 mieli zagrać ponownie przed własną publicznością z  ostatnim zespołem ligi - Bałtykiem Gdynia. Mecze w Jarocinie nie są imprezą masową, ponieważ udostępniona liczba miejsc na trybunach jest niższa niż ustawowe 1000, co oznacza, że kibice, jeżeli mecz zostałby rozegrany, mogliby go obejrzeć na stadionie. Z kolei tydzień później czekałby ich pojedynek z liderem – KKS-em Kalisz.

Ostateczna decyzja, co do rozgrywek III ligi ma zapaść w czwartek podczas nadzwyczajnego posiedzenia Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wydaje się, że na tę chwilę rozważane są trzy możliwości. Pierwsza – rozegranie spotkań III ligi w terminie, uwzględniając decyzję prezesa Rady Ministrów. Druga – pójście drogą Związku Piłki Ręcznej w Polsce i rozgrywanie wszystkich meczów, bez względu na liczbę udostępnionych miejsc dla kibiców, bez udziału publiczności. Trzecia – odwołanie spotkań, podobnie jak w przypadku rozgrywek w Wielkopolsce od IV ligi w dół i czekanie na rozwój sytuacji.

 

Będziemy informować o dalszych postanowieniach związków oraz klubu.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A