III liga: Jarota Jarocin zremisowała z Pomorzaninem Toruń (ZDJĘCIA)

› Sport i rekreacja 2 miesiące temu    5.09.2020
Dawid Borucki
komentarzy 8 ocen 0 / 0%

Jarota Jarocin zremisowała w meczu 6. kolejki III ligi grupy II z Pomorzaninem Toruń 1:1.

R E K L A M ABolsius Podstrona

Zawodnicy Piotra Garbarka po ubiegłotygodniowej porażce w Środzie Wlkp. z Polonią, chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę i co najmniej utrzymać 4. miejsce w ligowej tabeli. Jarotę poprowadził Paweł Janas, który zastąpił Piotra Garbarka, który przed tygodniem obejrzał czerwoną kartkę.

Jarota Jarocin nieźle weszła w mecz. Gospodarze częściej gościli na połowie rywali. W 5. minucie z rzutu wolnego uderzał Szymon Piekarski, ale piłka minęła prawy słupek. Chwilę później groźnie było pod bramką Sebastiana Kmiecika po rzucie rożnym i strzale głową, ale nadal gole nie padły. Nie zmieniło się to również w 18. minucie, gdy nieczysto w piłkę trafiali Piekarski i Michał Niedźwiedzki. W końcu w 31. minucie z rzutu wolnego sprzed pola karnego uderzał Krzysztof Bartoszak i wyprowadził Jarotę na prowadzenie. W końcówce 2-krotnie dobrze interweniował bramkarz gości po uderzeniach Niedźwiedzkiego i Piotra Skokowskiego.

W drugiej połowie lepiej wyglądała gra gości. Pomorzanin Toruń atakował zdecydowanie odważniej niż w pierwszych 45 minutach, a Jarota ponownie mocno cofnęła się na własną połowę i próbowała kontr. Strzały Bartoszak, Mateusza Dunaja czy Niedźwiedzkiego nie przyniosły zmiany rezultatu. Pierwszą godzinę zamknęły dwie groźniejsze próby gości. Najpierw po strzale sprzed pola karnego, a później po uderzeniu głową zmuszony do interwencji był Kmiecik. W kolejnych minutach kontry JKS-u były coraz groźniejsze, ale decydujące były złe wybory w kluczowym momencie. To zemściło się w samej końcówce. Strzał na bramkę Kmiecika ręką zablokował Jędrzej Ludwiczak, a sędzia wskazał na jedenastkę. Z 11. metra nie pomylił się Rafał Więckowski i mecz zakończył się remisem 1:1.

W sobotę, 12 września Jarota zagra w Gdyni z Bałtykiem. Początek o 17.00.

Jarota: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Sebastian Golak, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Stachowiak – Marcin Maćkowiak, Szymon Piekarski (90’ Patryk Rzepka) – Marcin Łażewski (76’ Kacper Szymankiewicz), Michał Niedźwiedzki (67’ Marcin Konopka), Mateusz Dunaj (85’ Miłosz Kowalski) – Krzysztof Bartoszak

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -