III liga: Jarota Jarocin przegrała z Unią Janikowo

III liga: Jarota Jarocin przegrała z Unią Janikowo - Zdjęcie główne

W meczu 9. kolejki III ligi grupy II Jarota Jarocin przegrała z Unią Janikowo 1:3.

Jarociniacy przystępowali do meczu w Janikowie po serii czterech spotkań bez wygranej. W tym czasie jedyne punkty JKS-u to remisy z Pomorzaninem Toruń i Bałtykiem Gdynia.

Jarota Jarocin bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie w Janikowie. Już w 3. minucie na prowadzenie mógł JKS wyprowadzić Miłosz Kowalski, ale pomylił się w sytuacji sam na sam. Jednak bramka w końcu padła. W 17. minucie Szymon Piekarski wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką jednego z zawodników gospodarzy. Unia Janikowo jednak przetrwała początkowy napór i w 27. minucie doprowadziła do wyrównania. Duży udział przy golu miał Sebastian Kmiecik, który popełnił błąd przy rzucie rożnym. Na listę strzelców wpisał się Tomasz Kowalczuk. Jeszcze przed zmianą stron bliski zdobycia drugiej bramki dla JKS-u był Sebastian Golak, ale piłka po jego uderzeniu powędrowała nad poprzeczką.

W drugich 45 minutach lepsze wrażenie sprawiali gospodarze. Unia szybko po zmianie stron wyszła na prowadzenie za sprawą Adama Koniecznego. Po stronie Jaroty kilka chwil później bliski zdobycia bramki był Marcin Łażewski. Jego strzał zatrzymał się na poprzeczce. Jarociniacy zanotowali ponownie słabszą drugą połowę w spotkaniu ligowym, czego efektem był trzeci gol dla zespołu z Janikowa, który w 77. minucie zdobył Przemysław Kędziora. Mimo kilku kolejnych sytuacji podbramkowych, wynik nie uległ zmianie.

W sobotę, 3 października Jarota Jarocin podejmie Pogoń II Szczecin. Początek o 16.00.

Jarota: Sebastian Kmiecik – Dawid Idzikowski, Sebastian Golak, Jędrzej Ludwiczak, Szymon Komendziński – Marcin Maćkowiak (87’ Piotr Stachowiak), Szymon Piekarski – Marcin Łażewski (70’ Patryk Rzepka), Jacek Pacyński, Miłosz Kowalski (46’ Marcin Konopka, 80’ Krystian Wawrzyniak) – Michał Niedźwiedzki