III liga: Jarota Jarocin przegrała z Radunią Stężyca (ZDJĘCIA)

› Sport i rekreacja 26 dni temu    7.11.2020
Dawid Borucki
komentarzy 3 ocen 0 / 0%

W sobotę, 7 listopada w meczu 15. kolejki III ligi grupy II Jarota Jarocin przegrała z Radunią Stężyca 0:3.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Jarociniacy przed tygodniem mogli cieszyć się z wysokiego zwycięstwa w Koninie przeciwko Górnikowi. Również wyraźnie, bo 5:0 wygrali piłkarze ze Stężycy z Mieszkiem Gniezno. Faworytem spotkania była Radunia, która przed 15. kolejką zajmowała pozycję wicelidera.

Początek meczu był wyrównany. W 10. minucie bliscy szczęścia byli goście. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, głową obok bramki uderzył Dawid Retlewski. W kolejnych minutach gospodarze 2-krotnie domagali się rzutu karnego – najpierw za zagranie ręką obrońcy Raduni, a następnie po ostrym wejściu w Krzysztofa Bartoszaka. Sędzia jednak nie odgwizdał jedenastki. Za to w samej końcówce piłkarze Raduni Stężyca wypracowali sobie 2-bramkowe prowadzenie. Najpierw w 39. minucie obrońcy zostawili za dużo miejsca tuż przed polem karnym Wojciechowi Fadeckiemu, a ten pokonał płaskim uderzeniem Sebastiana Kmiecika. Natomiast tuż przed przerwą po szeregu błędów obrońców i bramkarza, piłkę z ostrego kąta do bramki skierował Paweł Wojowski.

Po przerwie odważniej do ataku ruszyła Jarota Jarocin. Dwie szanse miał Krzysztof Bartoszak, ale najpierw sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego, a chwilę później uderzenie napastnika Jaroty poszybowało nieznacznie nad poprzeczką. W 78. minucie z rzutu wolnego spróbował Piotr Skokowski, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz gości. Wreszcie w 85. minucie goście wyprowadzili kontrę, a gola na 3:0 zdobył głową Fadecki, po raz drugi wpisując się na listę strzelców i ustalając wynik spotkania.

W środę, 11 listopada Jarota zmierzy się na wyjeździe z Chemikiem Police. Początek o 13.00.

Jarota: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Marcin Maćkowiak, Sebastian Golak, Dawid Idzikowski, Szymon Komendziński – Marcin Łażewski (79’ Patryk Rzepka), Kacper Szymankiewicz (66’ Michał Niedźwiedzki), Szymon Piekarski (89’ Marcin Konopka), Mateusz Dunaj (66’ Damian Pawlak) – Krzysztof Bartoszak (90’ Miłosz Kowalski)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -