III liga: Jarota Jarocin przegrała z Polonią Środa Wlkp. (ZDJĘCIA)

III liga: Jarota Jarocin przegrała z Polonią Środa Wlkp. (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin w meczu 5. kolejki III ligi grupy II przegrała na wyjeździe z Polonią Środa Wlkp. 2:3.

Zawodnicy Piotra Garbarka zanotowali bardzo dobry początek sezonu, 3-krotnie wygrywając: z KP Starogard Gdański, Nielbą Wągrowiec oraz przed tygodniem z Flotą Świnoujście. JKS zremisował również z Kotwicą Kołobrzeg.

W piątkowym pojedynku jako pierwszy na bramkę gości uderzał Krzysztof Bartoszak już w 2. minucie z rzutu wolnego nieznacznie obok słupka. W 9. minucie odpowiedziała Polonia Środa Wlkp. Strzał z półwoleja w ładnym stylu obronił Sebastian Kmiecik. W 14. minucie Jarota Jarocin wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę zebrał Krzysztof Bartoszak i uderzył lewą nogą. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. W kolejnych minutach zdecydowanie więcej z gry miała Polonia. Raz po strzale zawodnika gospodarzy Jarotę uratował słupek, a chwilę później – poprzeczka. Po stronie JKS-u strzały Marcina Konopki i Marcina Łażewskiego obronił bramkarz Polonii.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy zakończył się rzutem karnym dla Jaroty. W polu karnym faulowany był Marcin Konopka. Do piłki podszedł Krzysztof Bartoszak i po raz drugi w tym meczu trafił do bramki gospodarzy. Polonia zdecydowanie częściej była przy piłce, ale w drugiej połowie brakowało pomysłu na zagrożenie bramce Kmiecika. Dopiero w 68. minucie po błędzie obrony Jaroty piłkę dostał Michał Górzyński i w sytuacji sam na sam pokonał Kmiecika. Polonia coraz groźniej atakowała i w 74. minucie sędzia przyznał Polonii karnego. Jeszcze przed jego wykonaniem, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Piotr Skokowski za dyskusje z arbitrem. Do rzutu karnego podszedł Adrian Szynka i uderzeniem w środek bramki doprowadził do remisu. Jednak chwilę później również Szynka musiał opuścić boisko za drugą żółtą kartkę. W końcówce swoje szanse miały obie drużyny, ale w ostatniej akcji meczu to Polonia zadała decydujący cios. Po rzucie wolnym, po przeciwległej stronie boiska kompletnie niepilnowany znalazł się Damian Buczma, który zapewnił komplet punktów ekipie ze Środy Wlkp. Już po końcowym gwizdku, czerwoną kartką ukarany został również szkoleniowiec Jaroty, Piotr Garbarek.

W sobotę, 5 września Jarota podejmie w Jarocinie Pomorzanina Toruń. Początek spotkania o 17.00.

Jarota: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski (75’ czerwona kartka), Dawid Idzikowski, Sebastian Golak, Jędrzej Ludwiczak – Marcin Maćkowiak, Szymon Piekarski – Marcin Łażewski, Marcin Konopka (76’ Patryk Rzepka), Mateusz Dunaj (82’ Miłosz Kowalski) – Krzysztof Bartoszak