III liga: Jarota Jarocin przegrała z Elaną Toruń (ZDJĘCIA)

III liga: Jarota Jarocin przegrała z Elaną Toruń (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

W meczu 13. kolejki III ligi grupy II Jarota Jarocin przegrała na własnym stadionie z Elaną Toruń 1:2.

Po środowym remisie z Pogonią II Szczecin, podopieczni Piotra Garbarka w sobotę ponownie rozegrali spotkanie  ligowe w Jarocinie. Tym razem rywalem był spadkowicz z II ligi – Elana Toruń.

Początek spotkania należał do gości. Pierwsza próba była zablokowana, ale w 7. minucie po asyście Huberta Antkowiaka piłkę do siatki w sytuacji sam na sam skierował Damian Zagórski. Jarociniacy domagali się odgwizdania w tej sytuacji spalonego, ale sędzia asystent nie podniósł chorągiewki. W międzyczasie z boiska z kontuzją zszedł Sebastian Golak, którego zastąpił Kacper Szymankiewicz. Jarota Jarocin mogła błyskawicznie odpowiedzieć. Po dośrodkowaniu Kacpra Szymankiewicza, w poprzeczkę uderzył Krzysztof Bartoszak. Kwadrans później instynktowną interwencją popisał się Sebastian Kmiecik, który obronił uderzenie rywala po rzucie rożnym. Chwilę później kolejna próba gości minęła bramkę Jaroty. W samej końcówce ponownie Jarociniacy mogli doprowadzić do wyrównania po wyjściu z kontrą Bartoszaka, ale z bliskiej odległości źle piłkę uderzył Mateusz Dunaj.

W drugiej połowie Elana Toruń z minuty na minutę coraz bardziej skupiała się na defensywie. Jarota jednak długo nie zdołała stworzyć sobie dogodnej sytuacji strzeleckiej. Na kwadrans przed końcem spotkania z lewej strony urwał się Marcin Łażewski, ale piłka po jego uderzeniu ugrzęzła w bocznej siatce. Chwilę później 2-krotnie nieznacznie pomylił się również Michał Niedźwiedzki, uderzając zza pola karnego. W 84. minucie z kontrą wyszli goście, ale niecelnie uderzył Antkowiak. W ostatniej minucie podstawowego czasu gry, pomylił się bramkarz gości, który nie zdecydował się łapać piłki zagranej przez obrońcę. Przed linią końcową opanował ją Niedźwiedzki i wyłożył Krzysztofowi Bartoszakowi, który z najbliższej odległości doprowadził do wyrównania. Jednak w doliczonym czasie gry gola na wagę 3 punktów dla Elany zdobył Hubert Antkowiak, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego.

W sobotę, 31 października podopieczni Piotra Garbarka zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Konin. Pierwszy gwizdek o 14.00.

Jarota: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Sebastian Golak (6’ Kacper Szymankiewicz), Jędrzej Ludwiczak, Szymon Komendziński (86' Marcin Konopka) – Marcin Maćkowiak (62' Michał Niedźwiedzki), Szymon Piekarski – Marcin Łażewski (78' Patryk Rzepka), Dawid Idzikowski, Mateusz Dunaj (54' Miłosz Kowalski) – Krzysztof Bartoszak