ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Gotowość bojowa w jarocińskim szpitalu [ZDJĘCIA]

3 miesiące temu    5.05.2020
Anna Konieczna
komentarzy 12 ocen 4 / 50%
A A A
Jarociński szpital przygotowuje się na ewentualne zagrożenie Jarociński szpital przygotowuje się na ewentualne zagrożenie  fot. Szpital Powiatowy Jarocin

W jarocińskim szpitalu póki co nie ma pacjentów z koronawirusem. Trudno powiedzieć, czy to łut szczęścia, czy raczej dobre przygotowanie i odpowiednia reakcja w odpowiednim czasie?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Prawdziwą gotowość bojową w związku ze stanem epidemii ogłoszono w jarocińskiej lecznicy już na początku marca. Opracowany został plan działania, a szefostwo starało się reagować na bieżąco.

 

 

Dyrektor medyczny lecznicy dr n. med. Włodzimierz Budzyński w porozumieniu z prezesem Henrykiem Szymczakiem przesunęli na później wszystkie planowe zabiegi i operacje.

 

[kolejna pomoc jarocińskiego samorządu dla szpitala - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

Ograniczona do minimum została także liczba osób z personelu, które pracują jednocześnie w innych placówkach medycznych. Zmianie uległy zasady przyjmowania pacjentów w przyszpitalnych poradniach.

 

 

W porozumieniu z jednostkami straży pożarnej oraz harcerzami przy wejściach do szpitala rozstawione zostały trzy namioty, stanowiące punkty wstępnej diagnostyki pacjentów zgłaszających się do lecznicy pod kątem koronawirusa.

 

 

W przypadku wątpliwości pobierany jest wymaz do badania, a pacjent - do momentu otrzymania wyniku jest izolowany.

 

[Fablab - Fundacji Ogród Marzeń pomaga szpitalowi - w jaki sposób - czytaj TUTAJ]

 

Na oddziale ortopedii przygotowano sześć pomieszczeń izolacyjnych z pełnym zabezpieczeniem personelu z łazienkami oraz tymczasową porodówkę. Wykonane zostały także śluzy przy wejściu do pokojów chorych.

 

 

A przy szpitalu stanął kolejny namiot, jako śluza przy przyjęciu pacjentów. Ustawili go strażacy z jednostki OSP Komorze Przybysławskie (gm. Żerków).

 

 

- Jak do tej pory cały czas jesteśmy o krok przed wirusem - twierdzi dr n. med. Włodzimierz Budzyński.

 

+ 2 głosów: 4 (50%) 2 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (12)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ X.C
  2 miesiące temu 12
  Witam . Pan doktor Budzynski jest w błędzie szpital w Jarocinie jest słabo przygotowny na wystąpienie wirusa . Lekarzee ze SOR-u dzwonią do Sanepidu bo nieznają procedur .Pracownicy Sanepidu w Jarocinie pracują po godzinach pracy ,równiez w soboty i swięta , niedziele , ale on ich się nie mówi . Udzielają informacji 24 godiny na dobę wszystkin służbą , jak również osobon na kwarantannie.MIŁE PANIE DZWONIĄ CODZIENNIE PYTAJĄC O ZDROWIE .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pyralgina
  3 miesiące temu ocena: 100%  11
  Witam nie chce tu wrzucać wszystkich do jednego wora napewno na wyrazy szacunku zasługują pielęgniarki oraz sanitariuszce to Oni stoją na lini frontu napewno też są dobrzy lekarze w Naszym mieście niestety nie miałem przyjemności w ostatnim czasie na nich trafić
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Micky
  3 miesiące temu ocena: 100%  10
  Brawo Pani Anonimowa w końcu ktoś mówi prawdę o Jarocińskiej służbie zdrowia,mnie również spotkało bardzo przykre doświadczenie a kierownik oddziału wewnętrznego......brak słów..... też straciłam najbliższą osobę...... mało tego jak pacjent dostanie się za szklane drzwi zapomnijcie o jakiejkolwiek informacji od lekarza.... Wielkie wyrazy szacunku dla pielęgniarek to wy drogie panie robicie najlepszą robotę!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Anonimowa.
  3 miesiące temu ocena: 86%  9
  Nie zgodzę się z tym artykułem. Służba zdrowia nie jest w ogóle przygotowana na daną sytuację panującą w naszym kraju. Mówię tak z powodu przykrego doświadczenia, która spotkała mnie i moją rodzinę. Przykre jest to, że teraz każdy pacjent jest traktowany jako nosiciel COVID-19 i nikt nie garnie się do pomocy, której szuka się dosłownie wszędzie i na dodatek jest ta pomoc odmawiana. Teleporada i strach lekarzy ( którzy w naszych oczach już nimi nie są) dosłownie zabili naszą najbliższą osobę przez nieudzielenie kompetentnej pomocy...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ciekawa
  3 miesiące temu ocena: 100%  8
  Szpital się obarykadował. Dosprzętawia się Dzięki darczyńcom. Szkoda tylko że tak trudno teraz w nim pomoc dostać. Na straży stoi Pan Mieczysław - lekarz nadnaczelny i niestety bagatelizuje wszelkie chorobowe objawy przybyłych po pomoc. Mówię z doświadczenia. Najważniejsze nikogo nie wpuścić do środka, żeby personel był bezpieczny,. Tylko po co taki szpital?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mało kreatywnie
  3 miesiące temu ocena: 100%  7
  Mam nieodparte wrażenie że gj tworzy artykuły na podstawie postów z FB innych ludzi. To już kolejny artykuł inspirowany postem FB-owym.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ qwerty
  3 miesiące temu ocena: 100%  6
  Anna Konieczna. I wszystko jasne.
  ~ Piotr
  3 miesiące temu ocena: 100%  5
  Dlaczego odkładane są zabiegi jak żadnego zakażonego nie ma ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pliszka
  3 miesiące temu ocena: 100%  4
  pani redaktor nie wiem czy pani wie ale jarociński szpital nie jest szpitalem zakaźnym dlatego nie ma w naszym szpitalu chorych na koronawirusa, po co wiec ten artykuł?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ medyk
  3 miesiące temu ocena: 88%  3
  to że niema chorych na koronawirusa w jarocińskim szpitalu to oczywiste, bo szpital nasz nie leczył by takich chorych, a po drugie to zwykły przypadek, po prostu tak się złożyło, co szpital ma do tego czy trafiają do niego chorzy czy nie? dajcie spokój z ta śmieszną retoryką dziennikarska
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ genek
  3 miesiące temu ocena: 93%  2
  Koronawirusa nie ma bo szpital w Jarocinie nie ma oddziału zakaźnego i każde podejrzenie kierowane jest do Kalisza albo do Poznania szanowna pani redaktor!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Hi hi
  3 miesiące temu ocena: 88%  1
  Patrzą znaleźć głupków na lato żeby mieli co czytać Jarociński szpital między Poznaniem czy Kaliszem to dno
  R E K L A M A