ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY
R E K L A M AMoto tech B1_09_2020

Gmina wzięła kredyt. Zobacz, na co?

› Aktualności› Wydarzenia 20 dni temu    6.10.2020
Karina Muszalska
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. zdjęcie poglądowe

Żerkowski urząd gminy za zgodą radnych zaciągnął kredyt inwestycyjny. Na ile opiewa jego kwota i na co zostanie przeznaczony?

 

R E K L A M ABolsius

 

Uchwała w sprawie zaciągnięcia kredytu została przedstawiona 19 sierpnia na XXI sesji rady miejskiej. Gmina bierze kredyt inwestycyjny, a bank, w jakim zostanie on zaciągnięty, został wybrany zgodnie z trybem ustawy - Prawo Zamówień Publicznych.

 

Jubileusz Gazety. To już 30 lat jesteśmy z Wami i dla Was.

 

Żerkowscy radni nie mieli zastrzeżeń do zaproponowanej uchwały. Na sierpniowej sesji w obecności 13 radnych za głosowało 12 osób, przy jednym głosie wstrzymującym.

 

 

Na co przeznaczone zostaną pieniądze? Otóż kredyt pozwoli zrealizować zadania związane z budową dróg gminnych, na które zostanie wydane 200 tys. kredytu, zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Ludwinowie - 450 tys. zł oraz na modernizację budynku przy ul. Kolejowej, gdzie powstaje Centrum Aktywności Lokalnej.

 

KORONAWIRUS RAPORT. Najnowsze informacje. zakazonych przybywa [AKTUALIZACJE].

 

Burmistrz Michał Surma złożył więc we wrześniu zapytanie ofertowe dotyczące kredytu inwestycyjnego. Swoje propozycje przedstawiły dwa banki: Bank Spółdzielczy w Jarocinie oraz Powiatowy Bank Spółdzielczy we Wrześni. Wybór padł na jarocińską instytucję bankową, w której całkowity koszt zaciągniętego kredytu wyniesie przeszło 45 tys. zł, a nie jak w przypadku wrzesińskiej placówki przeszło 54 tys. zł. Natomiast kwota kredytu opiewa na sumę 1,5 mln zł.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Do wstyd
20 dni temu ocena: 50%  5
Sam się wstydź. Lepiej wydać 450 i kupić dwa razy większe auto niż to za 750 tak jak to zrobili w zeszłym roku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wstyd
20 dni temu ocena: 80%  4
Tylko remizy, sale i wozy strażackie. Nowy program burmistrza.
~ wstyd
20 dni temu ocena: 56%  3
450 tys. na wóz strażacki i koszty długu, ile to razem. Wstydźcie się radni. W naszej gminie rządzą strażacy a nie rada i burmistrz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pesymista
16 dni temu ocena: 100%  2
Z mojej strony masz łapkę w górę. A co do treści to się zgadzam a to tylko dla podbudowy elektoratu. OSP, KGW i Zerknij Tu ma liczny głos. Szkoda gadać.