ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AMoto tech A1_09_2020

Gmina postarała się o 42 komputery. Kto je dostanie? [ZDJĘCIA]

4 miesiące temu    14.05.2020
Anna Konieczna
komentarzy 5 ocen 3 / 0%
A A A

Najpierw jarocińscy urzędnicy napisali wniosek i pozyskali 100 tysięcy złotych, później kupili laptopy z oprogramowaniem. Teraz burmistrz przekazał je do szkół. Ale to nie koniec. Komputery nie zostaną w placówkach. Kto je dostanie?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Zamknięcie szkół spowodowane zagrożeniem epidemiologicznym wymusiło zupełnie inne metody prowadzenia zajęć. Przez wiele tygodni uczniowie zamiast w szkolnych ławkach uczą się w domu przed monitorami komputerów.

 

 

Wielu z nich jednak nie posiada potrzebnego sprzętu. Dlatego ministerstwo cyfryzacji uruchomiło program „Zdalna szkoła”, który umożliwia samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół finansowany w całości z budżetu Unii Europejskiej.

 

[fundusz socjalny w jarocińskim magistracie - jak działa i co finansuje - szczegóły TUTAJ]

 

Z tej możliwości skorzystały wszystkie samorządy powiatu jarocińskiego. Laptopy przekazano już między innymi uczniom dwóch szkół średnich prowadzonych przez powiat [więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ].

 

 

Wniosek do programu złożyła także gmina Jarocin. Za pozyskane w ten sposób 100 tysięcy złotych samorząd zakupił 42 laptopy z oprogramowaniem.

 

[laptopy do zdalnej nauki dostali nie tylko uczniowie z gminy Jarocin - kto jeszcze - czytaj TUTAJ]

 

Następnie burmistrz Adam Pawlicki przekazał je dyrektorom publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez gminę, czyli: nr 2, nr 3, nr 4 i nr 5 w Jarocinie oraz w Cielczy, Golinie, Mieszkowie i Witaszycach.

 

 

- W tym trudnym dla czasie, ten nowoczesny sprzęt z pewnością polepszy model zdalnego nauczania, którego cały czas się wszyscy uczymy - zaznaczył burmistrz Jarocina.

 

 

Laptopy są własnością szkół, ale na czas zdalnego nauczania zostaną użyczone najbardziej potrzebującym uczniom podstawówek. O przydziale komputerów zdecydują dyrektorzy poszczególnych placówek.

 

W sklepach można nabyć najnowszy numer „Gazety Jaracińskiej”. KUP GAZETĘ W INTERNECIE - sklep.jarocinska.pl      

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 0 głosów: 3 (0%) 3 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (6)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Ciekawe
  4 miesiące temu 6
  A dlaczego tylko szkoły publiczne?Czy w niepublicznych szkołach są dzieci gorsze?Przecież ich rodzice tak samo płacą podatki do gminy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ edc
  4 miesiące temu ocena: 100%  5
  Dlaczego tylko uczniowie szkół publicznych dostają komputery? Dlaczego nie dostaną ich uczniowie przekształconych szkół niepublicznych?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ tak się żyje za PIS
  4 miesiące temu ocena: 50%  4
  media podają że firma brata ministra Szumowskiego dostała 74 miliony, tak miliony nie tysiące w grantach w latach 2017-2020, ciężko do pierwszego przeżyć ale jakoś się da. Ktoś zrobi zrzutkę na maseczki ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ola
  4 miesiące temu ocena: 91%  3
  500+a brak komputera
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pis rządzi i rozdaje karty
  4 miesiące temu ocena: 92%  2
  Ja się grzecznie pytam na co rodzice dostają 500+ że ich nie stać zakupić chociaż używanego laptopa.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ja
  4 miesiące temu ocena: 89%  1
  Jak uczniowie w potrzebie dobiero teraz dostaną komputer to jak mogli się uczyć do tej pory bo do szkoły juz nie chodzą dłuższy czas.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji