ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ASloneczna A1_podstrona 06_2020
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Gmina chce dopłacać do wymiany pieców [SONDA]

› Aktualności› Samorząd 7 miesięcy temu    9.11.2019
Karina Muszalska
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. zdjęcie poglądowe

Gmina Żerków chce stawiać na ekologie. Planuje uruchomić w przyszłym roku pilotażowy program dofinansowania wymiany pieców. Ile będą dopłacać?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Pomysł na powstanie programu zrodził się po złożeniu w trakcie X sesji interpelacji przez wiceprzewodniczącego rady miejskiej Grzegorza Andraszaka, dotyczącej ewentualnego dofinansowywania wymiany źródeł energii cieplnej. - Uważam, że warto stworzyć taki program. Chciałbym więc, aby w przyszłorocznym budżecie zostały zabezpieczone w tym celu odpowiednie środki finansowe - powiedział burmistrz Michał Surma.

 

[Gmina zaciąga kredyt, teraz musi wybrać bank. Szczegóły czytaj TUTAJ

 

 

Przypomnijmy, że w gminie Żerków od kilku lat funkcjonuje program budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. W ramach niego, o pieniądze ubiegać się mogą mieszkańcy miejscowości, w których nie planuje się budowy kanalizacji sanitarnej oraz ci, którzy mieszkają na terenach, gdzie podłączenie do niej jest technicznie utrudnione lub zbyt drogie. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

Gdyby Żerków stworzył własny program wymiany pieców, to byłoby to kolejne działanie na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego w gminie. W tym wypadku zmniejszyłoby ono poziom zanieczyszczenia powietrza, który jest szczególnie wysoki w okresie jesienno-zimowym. Projekt taki wymaga jednak określenia warunków dofinansowania i wskazania, kto może się o nie ubiegać.

 

[Co powstanie w parku podworskim w Pawłowicach? Czytaj szczegóły TUTAJ].

 

Przygotowujemy projekt regulaminu, który będzie musiał zostać zatwierdzony przez radnych. Trzeba dokładnie zastanowić się, jak wyglądałaby dopłata w przypadku domów wielorodzinnych, w których mieszkańcy mają indywidualne piece oraz w przypadku bloków należących do wspólnoty - informuje burmistrz Żerkowa.

 

[Prezydent wraca do Jarocina, bo „atmosfera była świetna” Zobacz VIDEO].

 

O jaką kwotę mogliby się starać mieszkańcy gminy? To również nie jest ustalone. Prawdopodobnie dofinansowanie może wynieść nawet 50 procent zakupu nowego pieca. Jednak ze względu na różnice powierzchni mieszkalnej domów i lokali oraz cen pieców i kotłów gazowych, gmina chce określić maksymalną kwotę dotacji. Pozostaje również do ustalenia kwestia, czy o dopłatę do pieca mogliby starać się właściciele nowo budowanych budynków.

 

[Burmistrz będzie doradzał. Zobacz, komu? Szczegóły czytaj TUTAJ].

 

 Chcę, aby regulamin był dość prosty. W Polsce istnieje wiele programów, które są bardzo skomplikowane i ci, którzy do nich podchodzą, ostatecznie rezygnują. Zasady przyznawania dofinasowania mają być takie, aby skorzystało z niego jak najwięcej mieszkańców - zapewnia Surma.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Czy uważasz, że dofinansowanie wymiany pieców byłoby sporą pomocą ze strony gminy?

ankieta dodana 07.11.2019, ilość wszystkich głosów: 87
TAK
87%
NIE
13%
NIE MAM ZDANIA
0%
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gh
7 miesięcy temu 3
Kiedyś rozpalano chrustem i dalej dobrej jakości węglem. Dzisiaj rozpalają butelkami plastikowymi i na to jakiś szajs. Smród wszędzie. Udusić się można.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maria
7 miesięcy temu ocena: 100%  2
Witam Czy Gazeta Jarocinska mogła by się zainteresować tematem trucia mieszkańców ul. Barwickiego ,wodnej oraz Śródmiejskiej . W piecu z jednej z posesji przy ul Barwickiego notorycznie spalane są w piecach płyty stolarski , które są nasączone różnymi klejami ... dym aż gryzie w gardło , a właściciel stolarni nic sobie z tego nie robi . Prosimy o interwencje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Raz dwa i po sprawie
7 miesięcy temu ocena: 50%  1
Po co dopłacać? Lepiej zakazać palenia w takich piecach i spokój!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A