ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Gdzie kupić najlepsze rogale w Jarocinie? Rogale na św. Marcina, słodkie na 11 listopada. #wspieramjarocinskie

› Wspieram jarocińskie 22 dni temu    11.11.2020
Redakcja
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
Najlepsze rogale w Jarocinie. Gdzie kupić rogaliki w Jarocinie. Rogale na św. Marcina.Najlepsze rogale w Jarocinie. Gdzie kupić rogaliki w Jarocinie. Rogale na św. Marcina. fot. Grafika Bartosz Nawrocki

Jarocin. Rogale. Najlepsze rogale w Jarocinie. Gdzie kupić rogaliki w Jarocinie. Rogale na św. Marcina. Rogale na 11 listopada w Jarocinie. Najlepsze rogaliki w Jarocinie. Wspieram jarocińskie. Kupuję rogaliki w Jarocinie. 

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Dzień 11 listopada, oprócz znamion święta narodowego, ma również swoje tradycje kulinarne. Jedną z nich jest wypiekanie rogali Świętomarcińskich. Stolicą tego smakołyku jest Poznań. Jego nazwa została zastrzeżona przez Grupę Producentów Środka Spożywczego„ Rogal Świętomarciński" i może być stosowana tylko do produktów wytwarzanych według określonej receptury przez rzemieślników posiadających stosowne świadectwa jakości.

Gdzie kupić rogale w Jarocinie 11 listopada

Amatorzy rogali dzielą się na tych, którzy słodkości od lat przegotowują sami - nierazdko wg receptur, które przekazały im bacie i mamy -  i na tych, którzy sięgają po sprawdzonych producentów. Za pośrednictwem naszej grupy #wspieramjarocinskie zapytaliśmy naszych użytkowników, gdzie najczęściej kupują słodkie przysmaki w Jarocinie. Jednym zdaniem - gdzie można kupić najlepsze rogale w Jarocinie. Przygotowalismy dla Was listę cukierni, w których można kupić rogale 11 listopada.

 

Rogale świętomarcińskie w Jarocinie. Kiedy mają certyfikat

Jest to ciasto półfrancuskie oraz, oczywiście, nadzienie, które składa się z białego maku, cukru , okruchów , masy jajowej, tłuszczu, rodzynek, orzechów, owoców w syropie lub owoców kandyzowanych oraz aromatu migdałowego. Istotny jest także sposób zawijania,a także dekorowanie lukrem i drobnymi orzechami. Wszystko to sprawia, że rogale są produktem wyjątkowym.

Nazwa „rogal świętomarciński” w 2008 roku została wpisana do rejestru chronionych nazw pochodzenia i chronionych oznaczeń geograficznych w Unii Europejskiej.

 

Gdzie kupić rogale w Jarocinie 11 listopada. Lista sklepów

W domach nierzadko przygotowujemy rogaliki z nadzieniem owocowym, z powidłami. Ostatnio furorę robią też proste rogaliki na bazie ciasta drożdżowego wypełnione czekoladą.

Gdzie rogaliki kupują mieszańcy Jarocina i okolic? Których producentów chwalą najbardziej? Oto lista punktów przygotowana w oparciu o opinie naszych użytkowników profilu #wspieramjarocinskie. 

Gdzie można kupić rogale w Jarocinie 11 listopada

 

LISTA najczęściej rekomendowanych punktów! 

 

SHP Zgoda Jarocin

Wypiekane na bieżąco

ul. Glinki 26a

czynne od 8.00 do 21.00 

 

Cukiernia "Grzechu Warta" Jarocin 

Rogale Z powidłami oraz Z białym makiem

Ul. Śródmiejska 12, 

otwarte od 9-13

 

 

Cukiernia "Ania" Jarocin

ul. Śródmiejska 26/5

ul Dąbrowskiego 1

ul. Tatrzańska 22

Czynne od 8.00 do  14.00

 

Sław-Piek Jarocin

ul. Żerkowska

Czynna 11

 

 

Kawiarnia Filmowa w Jarocinie

 

Pizzeria Restauracja Stodoła w Jarocinie 

rogaliki z powidłami z włąsnej roboty

z dowozem do domu w cenie 2,50 szt

 

Cukiernia Vogt Jarocin

Ul. Paderewskiego, Ul. św. Ducha (przy Dino)

czynna do godz. 14.00

 

Według jednej z legend prekursorem wypieku rogala Świętomarcińskiego w Poznaniu był Józef Melzer cukiernik, który namówił swego pracodawcę do wypieku rogali, a następnie rozdania ich ubogim mieszkańcom miasta. 

 

Św. Marcin jest też patronem Jarocina, a 11 litopada w parafii św. Marcina odbywa się odpust. Rokrocznie celebrowano święto patrona miasta. Na rynku pojawia się św. Marcin na koniu, a władze organizują dla jarociniaków słodki poczęstunek. 

 

Niestety w tym roku, ze względu na panującą epidemię, świętowanie ma bardzo skromny charakter. 

Gdybyście jednak chcieli przygotować rogaliki sami - tutaj znajdziecie sprawdzone przepisy. Smacznego i udanego świętowania. 

 

Produkujesz rogale? Wyrabiasz? Pieczesz, sprzedajesz? Nie ma Cię na naszej liście? Odezwij się do nas w wiadomości prywatnej. Cały czas aktualizujemy listę punktów, gdzie możecie kupić najlepsze rogaliki w Jarocinie. #wspieramjarocinskie. 

 

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ klient
19 dni temu ocena: 25%  7
Najsmaczniejsze rogale są w sklepach u FOKTA . Ciasto francuskie, lekkie dużo nadzienia z masy orzechowej , pulchne i cena dostępna. Na Glinkach " ZGODA " ciasto na rogale takie ma taki podobny smak jak wszyskie spody pod kruche ciasta ,jak na bułki, i słynna marmolada. Pieczywo jest tam ciążkie i bardzo drogie. !!!!!!!!!!!!1 Już tam nie kupie placków.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ twooj_nick
22 dni temu ocena: 50%  6
Ponoć dzisiaj jest jakieś święto narodowe, ale skoro na czele nie staje (seksistowskie mrugnięcie okiem) charyzmatyczna baba, to o notkę w lokalnej gazecie będzie trudno.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ twooj_nick
22 dni temu ocena: 0%  5
@Gost A to dzisiaj jest Dzień Rogala? Nie wiedziałem.
~ Gost
22 dni temu ocena: 75%  4
Widać, że niektórzy nawet w rogala potrafią wetknąć swoje seksistowsko polityczne wypociny. Smacznego. I bez mrugania, bo cały post trąci seksizmem. Żadna baba. Kobieta.
~ Jaro
22 dni temu ocena: 73%  3
Ja mam z kawiarni filmowej. Przepyszne i do tego pięknie spakowane.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Artykuł z sufitu
22 dni temu ocena: 75%  2
W cukierni lub w sklepie swoim ulubionym
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wozny
22 dni temu ocena: 43%  1
Co to za pierdoly ??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji