ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M Abaseny a1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Gabrysia nadal potrzebuje wsparcia. Szansą dla 5-latki są trzy operacje w Stanach

› Aktualności› Wydarzenia 11 miesięcy temu    17.07.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 7 ocen 7 / 100%
A A A
 fot. https://www.siepomaga.pl/uszka-gabrysi

“Mamusiu, kiedy będę mogła zaczesać włosy za uszka? Kiedy będę mogła nosić kolczyki?”. Problemy Gabrysi dopiero się zaczynają, a wszystko przez to, że urodziła się inna niż reszta dzieci. Ma już 5 latek i dostrzega to, co najchętniej rodzice ukryliby przed nią na zawsze.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

Gabrysia Dutkiewicz z Jarocina urodziła się bez małżowin usznych i z zasklepionymi przewodami słuchowymi. Nie słyszy, tak jak powinna, nosi specjalny implant zaszyty pod skórę i procesor doczepiany na magnes, ale to może już niedługo przestać wystarczać. Już w czasie ciąży lekarze wykryli u niej niedrożność przełyku - śmiertelnie groźną wadę, która musiała być zoperowana zaraz po urodzeniu. Po porodzie okazało się, że są też inne problemy.

 

Dzięki implantowi jej mowa i rozwój nie odbiega zbytnio od rówieśników, ale dla dziewczynek wygląd też jest ważny. Gabrysia jakiś czas temu zaczęła pytać o uszka. Nie jest jeszcze tego świadoma, jakie przykrości mogą ją spotkać później w szkole czy w życiu dorosłym z powodu braku uszu. 5-latka ma też porażenie nerwu twarzowego. Okazało się, że lekarze z USA mogą przywrócić jej pełen uśmiech, wyrównać mimikę twarzy i zrekonstruować uszy. Muszą się odbyć minimum dwie operacje, po każdej na jedno ucho, co wiąże się z dwoma wyjazdami i dwoma pobytami w USA oraz miesięczym pobytem na miejscu. Będzie potrzebna też trzecia operacja, bo lekarze muszą przenieść implant w inne miejsce i wybrać skórę z przewodu słuchowego, aby nie wytworzył się guz po rekonstrukcji. W Polsce małżowiny robi się tylko z chrząstki żebra, co jest dodatkową ingerencją w ciało.

 

"To teraz nasze największe marzenie – zobaczyć naszą córeczkę z uśmiechem i z własnymi uszkami. Marzymy o tym, by udało się przywrócić Gabrysi normalny wygląd i podarować jej normalną przyszłość bez drwin i krępujących spojrzeń na ulicy. Nie chcemy dopuścić, by kiedykolwiek płakała, na myśl o tym, że jest inna niż zdrowe dzieci" - piszą rodzice.

 

Na operację potrzeba ponad 500 tys. zł. Do tej pory udało się zebrać prawie 30 tys. zł, ale jest to wciąż kropla w morzu potrzeb. Pomóc może każdy. Liczą się nawet najdrobniejsze wpłaty, to z nich udaje się później uzbierać oolbrzymie kwoty. Nasi czytelnicy pomogli już wiele razy. Wierzymy, że i tym razem otworzą Państwo dla Gabrysi swoje serca i portfele. Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem portalu siepomaga.pl. Aby pomóc wystarczy KLIKNĄĆ TUTAJ. 

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ andzia
11 miesięcy temu ocena: 100%  7
Gabrysiu jesteś piękną dziewczynką i masz wspaniałych rodziców, trzymam kciuki, żeby się udało.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin
11 miesięcy temu ocena: 79%  6
Przykra historia jak się czyta, a na pewno jeszcze bardziej przykra dla samej dziewczynki bo to na niej się cały problem skupi zarówno w szkole jak i w życiu dorosłym. Niestety analizując tą i podobne zbiórki na chociażby stronie siepomaga.pl szanse na uzbieranie choć połowy kwoty są mizerne. Ja w takiej sytuacji, jak by to o moje dziecko chodziło zacząłbym wyprzedawać majątek. Dom/duże mieszkanie zamienić na 2 pokojowe mieszkanie, auto na mniejsze, starsze itp. Ludzie są hojni ale uzbieranie takiej kwoty wydaje się mało realne. Zwłaszcza jak zobaczymy ile osób jest choćby na stronie siepomaga.pl , które zbierają na leczenie raka - matka z dziećmi chora na raka. Nie wiem ale wydaje mi się, że statystyczny darczyńca jednak w jakiś sposób klasyfikuje komu pomaga i komu ta pomoc jest bardziej potrzebna. Fakt, to przykre ale takie jest życie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gazo
11 miesięcy temu ocena: 75%  5
Gabrysia to piekna Dziewczyna...... Zycze Ci, aby sie wszystko udalo!!!!! Trzymaj sie Gabrys!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin
11 miesięcy temu ocena: 100%  4
Popieram
~ SrS
12 miesięcy temu ocena: 56%  3
Żadnych komentarzy? Pod poprzednim,czerwcowym też zero. Przypadek ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czytelnik
12 miesięcy temu ocena: 64%  2
No cóż, smutna historia. Pocieszające jest to,że bez uszu jeszcze w miarę normalnie można żyć, nie to co będąc niewidomym czy bez nóg lub rąk. Trochę mnie tylko szokują argumenty podawane przez rodziców,że "dla dziewczynek wygląd też jest ważny". Publiczna zbiórka na kwotę pół miliona umotywowana tym,że wygląd u dziewczynki jest ważny? A u chłopca nie? Chłopiec bez uszu byłby coś lepszy? Mimo wszystko życzę powodzenia, oby się udało.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
11 miesięcy temu ocena: 100%  1
szokuje cię to, że chcą żeby ich dziecko wyglądało normalnie i nie było wytykane przez rówieśników?
R E K L A M A