ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Finansowy zastrzyk dla organizatora tegorocznego festiwalu

› Aktualności ponad rok temu    18.04.2019
Anna Konieczna
komentarzy 10 ocen 1 / 0%
A A A
Posiedzenie Rady Miejskiej JarocinaPosiedzenie Rady Miejskiej Jarocina fot. A. Konieczna

Na dzisiaj przewodniczący Rajmund Banaszyński zwołał posiedzenie Rady Miejskiej Jarocina w trybie nadzwyczajnym. Jeden z punktów dotyczy dofinansowania spółki Jarocińska Agencja Rozwoju - organizatora Jarocin Festiwalu 2019.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

W programie sesji znalazło się dziesięć punktów. Siedem z nich to projekty uchwał. W kilku radni będą decydować o sprawach finansowych.

 

 

Przegłosują między innymi projekt w sprawie poboru w drodze inkasa podatków: leśnego, rolnego i od nieruchomości oraz ustalenia wynagrodzenia inkasentów.

 

[O kolejnym łączniku, który chce budować burmistrz - czytaj TUTAJ]

 

 

Ustalą także wysokość diet dla przewodniczących osiedli oraz sołtysów. Poza tym dokonają zmian w tegorocznym budżecie gminy i Wieloletniej Prognozie Finansowej.

 

 

Kolejny z projektów uchwał niosących konsekwencje finansowe, to przekazanie wkładu pieniężnego do Jarocińskiej Agencji Rozwoju, która jest organizatorem tegorocznego Jarocin Festiwalu [więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ].

 

 

[o ważnej zmianie organizacji ruchu, która został wprowadzon w centrum Jarocina - szczegóły z MAPĄ objazdów - zobcza TUTAJ]

 

 

Gmina zamierza wesprzeć spółkę kwotą 650 tysięcy złotych. Okazuje się, że składa się ona z 500 tysięcy na festiwal i 150 na bieżącą działalność spółki związaną z poręczeniami. 

 

Prezes JAR-u zaprzecza, jakoby dodatkowy "zastrzyk" finansowy w wysokości 150 tysięcy z budżetu gminy miał zasilić pulę przeznaczonych na organizację sztandarowej dla Jarocina imprezy.
 

 

 

- Wiedziałem, że będzie to tak interpretowane. A to po prostu zbieg okoliczności. Tymczasem prawda jest taka, że te pieniądze są nam potrzebne na bieżącą działalność związaną z poręczeniami - twierdzi Robert Cieślak.

 

 

Przypomnijmy, że Jarocińska Agencja Rozwoju zabezpieczyła na organizację tegorocznego Jarocn Festiwalu 2 miliony złotych [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

Posiedzenie Rady Miejskiej Jarocina odbędzie się dzisiaj - 18 kwietnia w sali sesyjnej jarocińskiego Ratusza, początek o godz. 14.00. Wstęp wolny.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ wes craven
ponad rok temu ocena: 100%  10
A to zdjęcie z Archiwum X. Dzisiaj radnej Danuty nie było. Pani zresztą też. Telepraca - fajna sprawa!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ suweren
ponad rok temu ocena: 67%  9
Przestaje wod lecieć na Konstytucji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uczennica
ponad rok temu ocena: 56%  8
Przestańcie atakować pana Śledzianowskiego, to nie jest miłe
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uczeń
ponad rok temu ocena: 85%  7
Nauczycielom którzy strajkuja życzę żeby zlikwidowano kartę nauczyciela i znp. Korzystających z korepetycji zachęcam do zgłaszania tego faktu do urzędu skarbowego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uczennica
ponad rok temu ocena: 67%  6
Jak najbardziej masz rację ale trzeba podpierd... także robiących na czarno mechaników, hydraulików, kosmetyczki, fryzjerki itd zwłaszcza tych z PIS, zgadzasz się ?
~ tico
ponad rok temu ocena: 78%  5
ja nie wiem kto wybrał tych radnych, ziemia jarocińska - śpi, iwicka - śpi, ta na końcu z jednego i z drugiego końca stołu - chrapie. porażka jakaś. oglądając te sesje można mieć kabaret
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zgo
ponad rok temu ocena: 67%  4
Gmina to niech dołoży do zupek w Zgo bo pies niechce tego nie chce jeść a chwalą Sie ze jest Cieply posiłek he he woda z majerankiem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jak już nie chcą cię nawet w biedrze na kasie zostań dziennikarzem
ponad rok temu ocena: 100%  3
Pani redaktor pani manipulacja jest wielka ale można było popłynąć jeszcze bardziej , następny artykuł proszę opisać tak "Spółka Jarocińska Agencja Rozwoju prowadzi sprzedaż działek na nowym osiedlu w Jarocinie. 20 działek po 200tyś. daje nam 4 miliony złotych. Jeśli te pieniądze rzeczywiście zostałyby przekazane na organizację festiwalu, to budżet tegorocznej, sztandarowej dla miast imprezy wyniósłby ponad 7 milionów złotych." No bo dodajemy te zabezpieczone 2 te z miasta 0,5 te na poręczenia 0,65 i te z 4 działek i wychodzi 7. Można? Można.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fff
ponad rok temu ocena: 64%  2
Liczę na jakiś płomienne wystąpienie radego Śledzianowskiego - może wreszcie się odezwie, zeszła kadencję miał milcząca może w tej się otworzy...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ masło maślane ten news
ponad rok temu ocena: 90%  1
co za manipulacja? jakie 3 miliony?????? Środki zabezpieczone przez spółkę nie oznaczają, że spółka ma odłożone te pieniądze na kupkę. W ramach tego zabezpieczenia są też pieniądze, które mają zostać przekazane z gminy. a nie są to dodatkowe pieniądze. minus VAT które spółka odzyska.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A