Ekstraliga rugby: Sparta Jarocin przegrała z Orkanem Sochaczew (ZDJĘCIA)

› Sport i rekreacja 17 dni temu    14.09.2020
Dawid Borucki
komentarzy 7 ocen 6 / 100%

W meczu 4. kolejki Ekstraligi rugby Sparta Jarocin przegrała z Orkanem Sochaczew 16:22, zdobywając tym samym pierwszy punkt w lidze za bonus defensywny.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Podopieczni Bartosza Włodarka w pierwszych trzech pojedynkach ligowych musieli uznać wyższość Master Pharm Łódź, Lechii Gdańsk i Ogniwa Sopot. Rozgrywki Ekstraligi rugby wróciły na boiska po weekendowej przerwie przed tygodniem. W niedzielę, 13 września Sparta Jarocin podejmowała na Stadionie Miejskim Orkan Sochaczew.

Zdecydowanie lepiej mecz rozpoczęli goście z Sochaczewa, którzy już w 2. minucie objęli prowadzenie po zdobyciu przyłożenia. Nie udało się jednak podwyższyć. Początek należał do Orkana, ale Sparta z czasem przejęła inicjatywę i w 25. minucie pierwsze punkty dla gospodarzy zdobył z karnego Kacper Włodarek. Jarociniacy grali lepiej, ale po przegranym aucie z własnym wrzutem w 36. minucie, Orkan wyprowadził szybką kontrę zakończoną drugim przyłożeniem, ponownie bez podwyższenia. W końcówce Sparta miała dwie szanse na kolejne punkty, ale najpierw powstrzymany został Sam Stelmaszek, a później niecelnie podał Damian Tomczak.

Początek drugiej połowy ponownie należał do Sparty. Rzut karny na kolejne punkty zamienił Kacper Włodarek. Chwilę później jednak żółtą kartkę obejrzał Bartosz Tondaś i przez 10 minut gospodarze grali w osłabieniu. Już po powrocie na boisko Tondasia, Orkan zdobył dwa przyłożenie – najpierw po wygranym aucie i formacji maula, a później po stracie piłki przez Spartę pod własnym polem punktowym. W końcówce Jarociniacy wywalczyli przyłożenie za sprawą Łukasza Bobka – podwyższenie trafił Kacper Włodarek – a w ostatniej akcji meczu kopacz Sparty trafił kolejny rzut karny, ustalając wynik na 16:22. Porażka zaledwie 6 punktami dała ekipie prowadzonej przez Bartosza Włodarka punkt za bonus defensywny (zdobywa się go za porażkę różnicą siedmiu punktów lub mniej).

W kolejnym spotkaniu Sparta zagra w Siedlcach z Pogonią. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę, 20 września o godz. 16.00.

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -