Ekstraliga rugby: Sparta Jarocin przegrała z Ogniwem Sopot

Ekstraliga rugby: Sparta Jarocin przegrała z Ogniwem Sopot - Zdjęcie główne

Mecz 3. kolejki Ekstraligi rugby pomiędzy Ogniwem Sopot a Spartą Jarocin zakończył się zwycięstwem Mistrzów Polski 70:0.

Jarociniacy od dwóch porażek rozpoczęli debiutancki sezon w Ekstralidze. Na inaugurację ulegli w Łodzi Master Pharm, a przed tygodniem w Jarocinie lepsi okazali się rugbiści Lechii Gdańsk.

Sparta Jarocin w sobotę, 29 sierpnia udała się na kolejny mecz wyjazdowy. Rywalem byli urzędujący Mistrzowie Polski – Ogniwo Sopot. Zdecydowanym faworytem byli gospodarze, co widać było na boisku. Już w 3. minucie po wygranym aucie i formacji maula, Ogniwo objęło prowadzenie. Chwilę później z dość dużej odległości na słupy z rzutu karnego kopał Kacper Włodarek, ale nieznacznie niecelnie. Odpowiedź gospodarzy przyszła bardzo szybko. Najpierw Sopocianie zdobyli punkty po wygranym młynie, a potem znów byli górą w aucie i po przerzuceniu gry na lewe skrzydło zdobyli trzecie przyłożenie w meczu. W 18. minucie Sparta była na 10. metrze przed polem punktowym gospodarzy, ale po przegranym aucie stracili piłkę. Chwilę później Jarociniacy ponownie stracili piłkę na połowie Ogniwa, a Ci wyprowadzili szybką kontrę, która zakończyła się przyłożeniem.

W 27. minucie ponownie swoją przewagę zaznaczył młyn Ogniwa, który wygrał starcie na 10. metrze i w konsekwencji udało się zdobyć kolejne punkty. W 30. minucie znów groźniej zaatakowali Spartanie. Podopieczni Bartosza Włodarka mieli młyn z własnym wrzutem na 5. metrze, ale przegrali go. Jeszcze przed przerwą Ogniwo dołożyło szóste przyłożenie po kolejnym wygranym młynie. W drugiej połowie obraz gry bardzo długo wyglądał jak w pierwszych czterdziestu minutach. Widoczną przewagę miało Ogniwo, które dokładało kolejne przyłożenia. Dopiero w końcówce meczu groźniej zaatakowała Sparta, która konsekwentnie zdobywała kolejne metry i przybliżała się do pola punktowego gospodarzy. Jednak sędzia odgwizdał rzut karny przeciwko Sparcie, a chwilę po nim po indywidualnej akcji jednego z zawodników Ogniwa, Sopocianie ustalili wynik meczu na 70:0.

Kolejny mecz Sparta rozegra przed własną publicznością w niedzielę, 13 września. Podopieczni Bartosza Włodarka podejmą w Jarocinie Orkan Sochaczew. Początek meczu o 16.30.