ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Ekologiczna elektrociepłownia zamiast kominów węglowych

› Aktualności› Samorząd 5 miesięcy temu    11.02.2020
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 12 / 58%
A A A

Na terenach przemysłowych w Golinie planowana jest ekologiczna elektrociepłownia, która pomoże w walce ze smogiem w gminie Jarocin. Spółka Energia Jarocin rozpoczyna prace dokumentacyjne związane z powstaniem instalacji wykorzystującej paliwa alternatywne.

Na jakim etapie jesteśmy?

R E K L A M AGAZETA online SRT1
  1. Decyzja Środowiskowa – rozpoczęto procedurę.
  2. Konsultacje społeczne i kampanie informacyjne dla mieszkańców.
  3. Projektowanie elektrociepłowni.
  4. Pozyskanie funduszy na budowę.
  5. Budowa.
  6. Uruchomienie

Jeszcze 100 lat temu społeczeństwa starały się wykorzystać niemal w 100 procentach wszystko, co wytworzyły. Przez ostatnie lata jednak o tym zapomnieliśmy, produkujemy zbyt dużo, nie myśląc o środowisku naturalnym i maksymalnym wykorzystaniu produktów.

W Gminie Jarocin stawiamy na gospodarkę o obiegu zamkniętym, a plany budowy ekologicznej elektrociepłowni to jeden z przykładów tego, jak jest to dla nas ważne i jak bardzo zależy nam na tym, by otaczający nas świat uczynić czystym.

Zamiast kilkunastu tysięcy źródeł ciepła w domach, a co za tym idzie, znaczącej emisji zanieczyszczeń i CO2, elektrociepłownia to jedno źródło ciepła z relatywnie mniejszą ilością emitowanego dwutlenku węgla i o wiele mniejszą ilością zanieczyszczeń. Elektrociepłownie muszą spełniać wyśrubowane wymogi środowiskowe, dotyczące instalacji filtrów i stałego badania jakości powietrza.

Nowoczesny i ekologiczny zakład zapewni bezpieczne dostawy zielonej energii elektrycznej i ciepła. Planowana elektrociepłownia będzie w stanie zabezpieczyć roczne zapotrzebowanie dla 57 tys. gospodarstw domowych.

Obiekty takie spełniają wszystkie standardy emisyjne i dopuszczalne normy określone przez obowiązujące przepisy prawa - dlatego są bezpieczne dla ludzi i środowiska.

- Elektrociepłownia ma być przyjazna środowisku naturalnemu i wpisywać się w promowany przez Komisję Europejską i polski rząd model gospodarki o obiegu zamkniętym – podkreśla Marcin Leśniak, prezes spółki Energia Jarocin.

Eksploatacja elektrociepłowni nie powoduje:
ałasu, odoru, czy zanieczyszczeń powietrza.

500 ekologicznych elektrociepłowni wykorzystujących paliwa alternatywne działa już na terenie Europy. Liderami w tej kwestii są: Finlandia, Norwegia, Estonia, Dania i Szwecja.
na podstawie danych Eurostatu w roku 2016 roku

+ 7 głosów: 12 (58%) 5 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
R E K L A M A