Efektowna inauguracja Jaroty

› Sport i rekreacja 8 dni temu    1.08.2020
Dawid Borucki
komentarzy 3 ocen 2 / 100%

Kapitalnie rozpoczął się sezon 2020/2021 dla Jaroty Jarocin w III lidze. W Starogardzie Gdańskim podopieczni Piotra Garbarka wygrali 6:2.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Jarociniacy przed tygodniem w głównym sprawdzianie przed rozgrywkami ligowymi JKS wygrał 3:0 z Odolanovią Odolanów.

Pierwsze pół godziny to była wymiana ciosów z obu stron. Strzelanie rozpoczął Krzysztof Bartoszak już w 3. minucie, wykorzystując zagranie za linię obrony Szymona Komendzińskiego. Później jednak dwie bramki zdobyli gospodarze. Najpierw Robert Hirsz wyrównał, a później kapitalnym uderzeniem z dystansu z rzutu wolnego popisał się Łukasz Kowalczyk. Jarociniacy nie poddali się. Świetną formę strzelecką zaprezentował Bartoszak, który najpierw wyrównał, wykorzystując błąd Bernarda Powszuka, a następnie skompletował hat-trick i wyprowadził Jarotę na prowadzenie 3:2 z rzutu karnego podyktowanego za faul na Damianie Pawlaku. Gospodarze byli blisko wyrównania, ale świetnie interweniował Sebastian Kmiecik, utrzymując Jarotę na prowadzeniu.

W drugiej połowie przez pierwsze pół godziny inicjatywa była po stronie piłkarzy Starogardu, ale mimo kolejnych sytuacji pod bramką Jaroty, nie udało im się pokonać Kmiecika. W końcowym kwadransie odpowiedzieli za to Jarociniacy. W 77. minucie w sytuacji sam na sam nie pomylił się Michał Niedźwiedzki. Czwarta bramka odebrała chęci gospodarzom do gry. To jednak nie był koniec strzeleckiego popisu Jaroty. W 84. minucie kolejne trafienie zaliczył Szymon Piekarski, a w doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Krzysztof Matuszak.

W 2. kolejce Jarota Jarocin podejmie Kotwicę Kołobrzeg. Mecz odbędzie się w sobotę, 8 sierpnia o 17.00.

Jarota: Sebastian Kmiecik - Piotr Skokowski, Jędrzej Ludwiczak, Dawid Idzikowski, Szymon Komendziński - Marcin Maćkowiak, Szymon Piekarski (87' Krzysztof Matuszak) - Mateusz Dunaj (77' Miłosz Kowalski), Damian Pawlak (62; Michał Niedźwiedzki), Marcin Łażewski (84' Marcin Konopka) - Krzysztof Bartoszak (89' Patryk Rzepka)

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -