ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Dziś Dzień Zakochanych

› Aktualności 3 miesiące temu    14.02.2020
Anna Kopras Fijolek
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. pixabay

Dziś - walentynki, Święto Zakochanych. Przez jednych wyczekiwane, przez innych - z różnych powodów krytykowane.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest właśnie dzisiaj. Św. Walenty uznawany jest za patrona zakochanych.

 

Tradycją już stało się wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne.

 

Walentynki są obchodzone w południowej i zachodniej Europie od średniowiecza. Europa północna i wschodnia dołączyła do walentynkowego grona znacznie później.

 

Najważniejszym miejscem kultu św. Walentego jest bazylika jego imienia we włoskim mieście Terni - na srebrnym relikwiarzu ze szczątkami patrona umieszczono inskrypcję „Święty Walenty patron miłości”. Co roku w niedzielę poprzedzającą dzień 14 lutego przybywają do bazyliki pary narzeczonych nie tylko z całych Włoch, ale również z różnych zakątków świata, w celu złożenia przyrzeczenia miłości. Gromadzą się tu również małżonkowie świętujący 25 lub 50 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa.

 

ZOBACZ TEŻ - WALENTYNKI 2019

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ J
3 miesiące temu ocena: 100%  1
Kocham Tosię!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A