ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Dyżury aptek w Jarocinie. Która apteka pracuje dłużej? [ZOBACZ]

› Aktualności 19 dni temu    22.06.2020
Anna Kopras Fijolek
komentarzy 51 ocen 6 / 83%
A A A
 fot. Dyżury aptek w Jarocinie. Gdzie kupić leki wieczorem. Apteki dyżurne. 

Dyżury aptek w Jarocinie. Gdzie kupić leki wieczorem. Apteki dyżurne. 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Tematem nocnych dyżurów aptek zajmowaliśmy się, również na prośbę Czytelników, wielokrotnie. O wyjaśnienia w tej sprawie poprosiliśmy m.in. Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

 

Czego się dowiedzieliśmy? - Były prowadzone rozmowy z przedstawicielami jarocińskich aptek, jednak ich stanowisko było jednoznaczne i negatywne - nocne dyżury są nieopłacalne - poinformowano nas w starostwie. Co mówią sami farmaceuci? - Narodowy Fundusz nie chce nam płacić za dyżury. Powiat - też nie. Zostaliśmy sami na placu boju. Albo w całości sfinansujemy te dyżury i będą, albo nie - bo nas na to nie stać - powiedziała właścicielka jednej z aptek w Jarocinie.

 

Zanim dyżury zostały zniesione, często je również pełniła. - Do 23-iej to jeszcze były recepty z "wieczorynki". Czasami trafił się jakiś pacjent. Od północy to już praktycznie nic nie było. To na czym mam zarobić na tym dyżurze, żeby pokryć koszty? - pyta właścicielka apteki.

 

- A jeżeli ktoś o czwartej nad ranem przychodzi po płyn do kąpieli dla dziecka i zwracam mu uwagę, że to nie jest czas na takie rzeczy, on na mnie z buzią, że to jest mój obowiązek. Farmaceutka podpowiada, że całodobowe są czynne w Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim.

 

Sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda w okolicznych powiatach. - A dlaczego miałby być z tym problem? - dopytuje Beata Borowska, kierowniczka apteki "Centrum Zdrowia" w Śremie. Tutaj codziennie, według grafiku, jedna z aptek (jest ich też kilkanaście - jak w Jarocinie) pełni dyżur nocny. Dyżury są również w Środzie Wielkopolskiej. Nie ma ich natomiast we Wrześni - tutaj jednak jedna z sieciowych aptek czynna jest przez całą dobę.

 

W Krotoszynie natomiast wszystkie apteki pełnią dyżury nocne. Jak to możliwe? - Po prostu jesteśmy nie tylko handlowcami, tak jak nam mówią, tylko farmaceutami. To jest etyka zawodowa. Jesteśmy po to, żeby służyć ludziom - wyjaśnia, prosząca o zachowanie anonimowości, jedna z farmaceutek. - Pacjenci to nie są zwykli klienci. To chorzy, którzy potrzebują naszej opieki i poświęcenia. Jeżeli ten dyżur, który pełnimy w nocy, uratował choć jedną osobę, to znaczy, że jest potrzebny. Nawet ta prezerwatywa to też jest potrzebna rzecz.

 

mgr farm. MARIUSZ POLITOWICZ właściciel i kierownik apteki "Pod wagą" w Pleszewie, szef zespołu ds. dyżurów aptek przy Naczelnej Radzie Aptekarskiej

Nie ma czegoś takiego jak pogonienie batem czy przystawienie pistoletu do głowy aptekarzowi i powiedzenie mu: - Rób, bo pacjenci chcą. Na dodatek - rób za darmo i na własny koszt. A nuż ktoś przyjdzie. Np. o trzeciej nad ranem. Służymy pacjentom, ale nie jesteśmy służącymi. Służbie się płaci, zapewnia wikt, opierunek i dach nad głową. Nas się traktuje jak niewolników, ale nawet oni mieli prawo do snu. Co jest sprzedawane na dyżurach nocnych? Prezerwatywy, kubki na mocz i testy ciążowe. Leki - sporadycznie.

 

ZOBACZ, KTÓRA APTEKA PEŁNI DYŻUR W TYM TYGODNIU

Do 4 lipca w godzinach od 8.00 do 21.00 dyżur pełni apteka "Dbam o zdrowie" (ul. Kościuszki 16 A, Kaufland), 5 lipca - "Centrum" (ul. Wojska Polskiego 44), a w dniach od 6 do 11 lipca - "Dbam o zdrowie".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

+ 5 głosów: 6 (83%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (53)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ Mama
miesiąc temu ocena: 10%  53
Proponuję omijac apteki w których mają za dużo do powiedzenia!!! Prawo do snu ok. A co mam powiedzieć piekarze w piekarni??? Też mają prawo do snu a nie żeby piec ci chleb czy bułki
~ Proza życia
miesiąc temu ocena: 0%  52
@Mama. Prędzej aptekarz zostanie piekarzem, niż piekarz aptekarzem. Zrozum, proszę, że jak już to wiele razy napisano, nie ma tylu aptekarzy, by apteki mogły pracować 24 h oraz dyżury są NIEDOCHODOWE. Poniżej niejaki "qaz" zachęca do rzekomo tańszych leków w sprzedaży wysyłkowej. Oboje zachęcacie do działań, dzięki którym nie dość, że nie macie dyżurów w nocy, to jeszcze możecie nie mieć aptek w dzień. Każdy lek kupicie wysyłkowo? Dostawa za kilka dni, w rozgrzanym dostawczaku brudnego i spoconego kuriera? Lepiej podziękujcie staroście i radzie powiatu, że nie wpadli na pomysł szukania zachęt finansowych dla aptek, by zechciały dyżurować. Potrzeba pieniędzy, by PODKUPIĆ aptekarzy z okolicznych powiatów, by zechcieli pracować dla tak nieuprzejmych komentatorów, jak Ty, "Mama". Ja za żadne pieniądze bym dla Ciebie nie pracował, zwłaszcza w nocy lub święta.
~ Gosia
miesiąc temu ocena: 14%  51
a nie lepiej zrobić zakupu online na https://ph-progress.pl/...
~ qaz
miesiąc temu ocena: 30%  50
Często leki z aptek wysyłkowych są tańsze.
~ bravo
2 miesiące temu ocena: 73%  49
Apteka pełni dyżur do godz.21.00.To są chyba jakieś żarty. Większość aptek w Jarocinie jest otwarta do godz. 20.00.Czyli wyznaczona apteka pełni dyżur do godz.21.00.Kpiny w biały dzień. Ostatnio nasłuchałem się jak Pani Starosta przechwalała się prezydentowi RP jak to u nas jest " przepięknie". To słowo padło z jej ust kilkanaście razy. Chyba jednak Pani Lidko nie żyjemy w tym samym miasteczku o którym tak "pięknie "Pani opowiadała.
~ Anna
2 miesiące temu ocena: 58%  48
Tu już wszystko zostało powiedziane. Dyżuru nocne nie są po to żeby na nich zarabiać. Farmaceuci mają wystarczające zyski, żeby na zmianę z innymi aptekami raz na jakiś czas pełnić dyżur. Nie wiem ile jest aptek w Jarocinie, myślę że około 15. Więc 2 dyżury nocne w miesiącu nie byłyby jakimś wielkim obciążeniem. Weźcie to sobie właściciele aptek do serca .
~ Do ~ Proza życia
2 miesiące temu ocena: 41%  47
Proza życia jest taka, że po leki każdy przyjdzie (bo musi) i płaci słono, bo marże kolosalne, to ma się go w dupie wtedy kiedy potrzebuje pomocy w nocy. Zdzierstwo i cwaniactwo.
~ Proza życia
2 miesiące temu ocena: 15%  46
Anno, dyżury nocne lub świąteczne nie są po to, by na nich tracić. Nic Cię nie powinno obchodzić, co ze swym zyskiem robią właściciele aptek. Podobnie ich nie powinno obchodzić, co z zarobkiem robisz Ty. Każdy dyżur jest kosztem. Podobnie Ty, gdybyś była zmuszona do darmowej pracy nocą, mocno byś protestowała. Kończąc swą wypowiedź dodam, że jeśli Ty nie zapłacisz za dyżur, powinien to zrobić starosta lub rada powiatu. Nie da się inaczej. Albo wydasz pieniądze na dyżur, albo na paliwo, by dojechać do apteki 24 h do Kalisza lub Poznania. Jednak jeśli nie ma magistrów chętnych do dyżurowania (COVID, kwarantanna, urlopy, itp. oraz brak zapłaty, dyżurów nigdzie nie będzie. Niewolnictwo się skończyło.
~ Pracownik fabryki farmaceutycznej
3 miesiące temu ocena: 80%  45
Czy mogę wesprzeć naszego lokalnego kulturalnego polityka, poliglotę i politologa bo podobno bezrobotny jest?
~ Anna
3 miesiące temu ocena: 46%  44
Właściciele aptek wstydźcie się. Mieszkańcy zostawiają u was tyle pieniędzy w ciągu dnia, że wystarczy aby opłacić dyżur nocny. Oczywiście taki dyżur przypadałby co jakiś czas, bo aptek w Jarocinie jest bardzo dużo. Przy tylu aptekach dyżur przypadałby może raz na dwa miesiące.
~ Proza życia
3 miesiące temu ocena: 17%  43
Anno, policz ile jest aptek i porównaj z liczbą dni w miesiącu. Następnie zastanów się, czy od kogokolwiek można żądać darmowej pracy, dyżuru. Nawet nie przez noc lub w niedzielę, ale choćby przez 1 minutę. Czy Ty pracujesz za darmo, pro publico bono? Czy starosta i radni pracują pro bono? Czy pracują każdej nocy i w każde święto, 24/7? Pomyśl również, czy masz jakiekolwiek prawo mówić komukolwiek, co ma zrobić z własnymi pieniędzmi? Jeśli chcesz dodatkowej pracy apteki, musisz jej za to zapłacić. Tak samo jak płacisz lekarzowi, gdy go dodatkowo (prywatnie) wzywasz na wizytę. Podobnie z malarzem czy stolarzem. Jeśli sama nie zapłacisz, powinna zapłacić rada powiatu, która podejmuje uchwały dot. dni i godzin pracy aptek. To jest tak proste do zrozumienia, że aż przykro czytać Twój komentarz.
~ o oświadczeniu Roberta
4 miesiące temu ocena: 75%  42
http://wlkp24.info/ciagle-rozgrywki-personalne-intrygi-wiceburmistrz-kazmierczak-odchodzi-ze-stanowiska/
~ poważne pytanie noworoczne
6 miesięcy temu ocena: 95%  41
panie Adamie, gdzie jest fabryka farmaceutyczna inwestorów z helikoptera z kampanii wyborczej ?
~ Skandal
7 miesięcy temu ocena: 68%  40
Dyżur to powinien być w niedziele i święta!!!! A nie tylko w dni robocze jak wszystkie apteki są otwarte! Tylko w Jarocinie takie akcje. No bo wszyscy maja samochody i mogą sobie dojechać ileś tam kilometrów do innego powiatu. Czy ktoś w końcu zrobi z tym porządek? Co to za dyżur jak apteka jest tylko godzinę czy dwie dłużej otwarta w dni robocze, a w niedziele żadna? Jeszcze niech ktoś mi powie, że dostają kasę z budżetu za to, że mają pseudo dyżur. Apteka na aptece w mieście i żadnej się nie opłaca śmiech na sali.
~ Ja
7 miesięcy temu ocena: 100%  39
Tak, a w Święto 11 dyżur pełniła kolejowa, która jest od tak dawna zamknięta. Paranoja!!! Z Jarocina do Środy do apteki.
~ 1234
5 miesięcy temu ocena: 100%  38
Tutaj akurat pretensje do starostwa, które nie wprowadziło zmian w grafiku po zamknięciu apteki kolejowej.
~ MT
7 miesięcy temu ocena: 90%  37
Na ul. Hallera 14 nie ma już apteki Aspirynka, jest apteka Gemini.
~ sztotygawarisz
6 miesięcy temu ocena: 100%  36
To jest apteka gremlin
~ Ona
7 miesięcy temu ocena: 73%  35
Szkoda ze wczoraj żadna apteka nie miała duzyru!!!Paranoja
~ Pacjent
6 miesięcy temu ocena: 54%  34
Trzeba było się zapoznać z ogłoszeniem wiem że dzzur miała apteka stylowa 3 a poza tym każdy mógł zostać. Farmaceutą a nie teraz narzekać
~ Agnieszka
8 miesięcy temu ocena: 72%  33
Bo dla tych z Jarocina liczy się przede wszystkim kasa. Na lekach zarabiają kokosy. W Jarocinie aptek jest coraz więcej, bo to opłacalny interes. Przebitka cenowa sięga czasem 500% a niekiedy więcej. Wiem to bo kupuję dużo leków i jestem zorientowana w cenach. Korona z głowy im nie spadnie gdyby mieli dyżury.
~ Jarocińscy farmaceuci gdzie Wasza etyka zawodowa?
8 miesięcy temu ocena: 42%  32
" Po prostu jesteśmy nie tylko handlowcami, tak jak nam mówią, tylko farmaceutami. To jest etyka zawodowa. Jesteśmy po to, żeby służyć ludziom - wyjaśnia, prosząca o zachowanie anonimowości, jedna z farmaceutek. - Pacjenci to nie są zwykli klienci. To chorzy, którzy potrzebują naszej opieki i poświęcenia. Jeżeli ten dyżur, który pełnimy w nocy, uratował choć jedną osobę, to znaczy, że jest potrzebny. Nawet ta prezerwatywa to też jest potrzebna rzecz."
~ emeryt
8 miesięcy temu ocena: 70%  31
Bardzo często żadna apteka nie pełni również dyżuru w niedzielę. Po leki trzeba jeździć do innych miejscowości, które nie mają z tym żadnego problemu np. Środa Wielkopolska. Ciekawe, że wszystkim opłaca się otwierać apteki w ciągu 5 dni roboczych tj. od poniedziałku do piątku
~ Ggg
9 miesięcy temu ocena: 92%  30
Wybraliście wladzę powiatu, która ludzkie problemy ma w duu. Wszędzie można a w Jarocinie nie! To teraz macie co chcieliście .Teraz zagło s ujcie na Panią Czechak i niech w sejmie robi to samo co u nas czyli nic
~ Ja
10 miesięcy temu ocena: 92%  29
Temat niestety odgrzewany. Niestety skandalem jest to, że na cały powiat nie apteki czynnej w nocy. Dlaczego Środa Wlkp oraz Krotoszyn możę? Oj zaścianek mamy e nas w Jarocinie...
~ GG
11 miesięcy temu ocena: 86%  28
Nie rozumiem tej polityki jak były dyżury nocne zawsze kogoś widziałam z klientów kupujących leki lub podjerzdżających pod aptekę.... Jak likwidowali dyżury uspakajali że całodobowo leki będą dostępne koło szpitala że zrobią miejsce na przyszpitalną aptekę a na dzień dzisiejszy jak coś potrzebujesz i na szybko musisz jechać do Koźmina lub Kalisza absurd!!!! A ile razy jechałam na szybkiego kupić leki w tych obecnych pseudo godzinach urzędowania i okazywało się że na oknie apteki wisiała kartka że przyjmuje jakaś apteka po czym jak pod nią podjechałam okazało się że nie pełni dyżuru ta tylko jeszcze inna apteka. A ile razy okazało się będąc pół godziny przed czasem że w aptece jiż nikogo nie ma. A pójdziesz na wieczorynke to czekasz kilka godzin i już musi na prawdę być jak coś ci na miejscu podadzą
~ KB
12 miesięcy temu ocena: 100%  27
Aspirynka ma dziś dyżur. Ma też remont i jest nieczynna. Jaja normalnie jakieś
~ Bartek
ponad rok temu ocena: 83%  26
Przy tych marżach na lekach to jest absurd. Tylko w Jarocinie sie nie opłaca.
~ green
ponad rok temu ocena: 80%  25
GJ niestety nie jest na bieżąco. 24-30 czerwca dyżur ma Apteka Stylowa 1 na Paderewskiego. Proszę uakutualnić informację.
~ Od autorki
ponad rok temu ocena: 0%  24
Taką informację otrzymaliśmy ze Starostwa Powiatowego w Jarocinie, a urząd - od aptek. Sprawdzimy jeszcze. Dziękuję, pozdrawiam!
~ Moj nick
ponad rok temu ocena: 85%  23
Nikt nie mowi że wszystkie maja miec dyzur jednej nocy... Jedna by spokojnie wystarczyla. nikt nie jest w stanie przewidziec kiedy bedzie potrzeba skorzystania z przymusu a nie z Przyjemnosci. idac ich tokiem myslenia to powinnismy miec w domu na zapas tabletki, syropki, antybiotyki.
~ Mania
ponad rok temu ocena: 85%  22
To straszne, że ludzkie życie jest mniej istotne niż zysk apteki. Skandal!
~ Krystyna
ponad rok temu ocena: 38%  21
Jan Dziedziczak do Parlamentu Europejskiego!
~ Lidka starosta
ponad rok temu ocena: 38%  20
Nie wszedł!!!i bardzo dobrze. Jednego pisuara mnkej
~ pegaz
ponad rok temu ocena: 25%  19
Do Izraela.
~ Anty
ponad rok temu ocena: 38%  18
Odgrzewany kotlet i nagonka na apteki.
~ Rambo
ponad rok temu ocena: 73%  17
Problem z dyżurami .Ile jest aptek w Jarocinie z 10 ilu w jednej aptece pracuje ludzi z 10 . To daje 100 ludzi to daje 1 służba na 3 miesiące . To daje 3 dyżury z jednej apteki w miesiącu. To najpewniej nie są duże koszta dla właścicieli .
~ Anty
ponad rok temu ocena: 58%  16
Iles Ty glupi. Na dyzurze nie moze byc technik tylko magister! A w aptece jest jeden, czasem 2 magistrow zatrudnionych. Nie znasz sytuacji? Nie wypowiadaj sie!
~ potrzeba rozwiązania
ponad rok temu ocena: 91%  15
Przy dzisiejszej technologii to jest problem zrobić inną "cenówkę" na dyżury nocne? Przyszedłby delikwent po prezerwatywy albo płyn do kąpieli, zapłaciłby 300% to od razu by się myślenie poprawiło. Z drugiej zaś strony - dyżur pełni się po to, aby w nagłej potrzebie komuś pomóc.. Gdyby zaoferowane dotacje do dyżuru to wszyscy by zaczęli się kwapić, że oni chcą dyżurów najwięcej i to po części też zrozumiałe bo wypłaty pracownikowi się nie da na piękne oczy tylko w banknotach NBP.
~ Marian
ponad rok temu ocena: 74%  14
W Jarocinie to już nic się nie opłaca....
~ Jarocinczyk
ponad rok temu ocena: 85%  13
Dyżur od 8.00 do 21.00 pełni apteka DOZ w Kauflandzie. Dyżur dzienny to chyba tylko w Jarocinie. Chyba,że to kolejny "czeski błąd gazety" , których jest wiele.
~ Halina Roszak
ponad rok temu ocena: 75%  12
Apteka w Kauflandzie to jedyna najdluzej czynna apteka w Jarocinie i przynajmniej nigdy nie ma problemu z dostepnoscią leków ! Farmaceuci chca i potrafią leki z innej apteki zorganizować a nie jak w innych aptekach odpowiedź, ze nie ma w hurtowni jak za PRL "!!!
~ Nie - "jarocińczyku" :)
ponad rok temu ocena: 94%  11
No i co z tego, że do 21-ej? Ale w nocy - NIE!
~ Marek
ponad rok temu ocena: 91%  10
Niech się nie ośmieszają, że im się nie opłaca. Może w nocy ruch mniejszy, ale wciągu dnia odbiją sobie z nawiązką. Na lekach kokosy zbijają, przebitka na niektórych lekach jest kolosalna. Np. lek, który kupowałem w jednej z jarocińskich aptek za około 90zł, teraz kupuję w tej samej aptece tylko zamawiam przez internet i płacę 25zł. Widzicie różnicę?
~ serty
ponad rok temu ocena: 95%  9
Przebitka na farmaceutykach jest nawet kilkaset procent.
~ biedni niewolnicy
ponad rok temu ocena: 87%  8
Potwierdzam przebitka czasem ponad 100%
~ Wieśmak
ponad rok temu ocena: 96%  7
Jarocin to takie żerkowskie Podlesie i już. Pozdrawiam
~ &&
ponad rok temu ocena: 92%  6
Wierzyć mi się nie chce,że o trzeciej w nocy ktoś idzie po płyn do kąpieli,chyba,że kupuje go przy okazji wykupowania recepty,co więc szkodzi go sprzedać,żaden chyba kłopot.
~ buszmen
ponad rok temu ocena: 92%  5
no to chyba lepiej sprzedać ten balsam i płyn niż nic
~ Ona
ponad rok temu ocena: 44%  4
Proszę mi wierzyć, że tak jest. Pracuje w aptece w innej miejscowości i tez mam takich pacjentów, co w nocy chcieli tylko dobra odzywke do włosów, czy krem do rak
~ oczywiste
ponad rok temu ocena: 98%  3
Jarocin to wieś zabita dechami, pod każdym względem....Jak potrzebujemy czegoś np z apteki, czy od weterynarza, czy stomatologa - to w tych czasach, tak rozwiniętej technologii - musimy jeździć do prawdziwych miast po pomoc. Przecież tu nawet dobrego jedzenia nigdzie nie serwują. Same fastfoody albo pyry z tlustymi panierowanymi kotletami. Nie ma restauracji wege, albo ze zdrową żywnością. Porządnej dobrze płatnej pracy też nie uświadczysz - chyba, że masz znajomości. Basen rozgrzebany, do lata kąpieliska nie będzie, lodowiska nie ma, o festiwalu cisza. Dno dna. A wracając do apteki, to już dawno była mowa, że apteka w szpitalu będzie pełnić nocne dyżury. Wystarczy założyć domofon i jeśli ktoś przyjdzie po płyn do kąpieli czy prezerwatywę - to odesłać albo na stację Orlen, albo do Rosmanna. Proste jak drut.
~ Mariol
ponad rok temu ocena: 100%  2
Takie głupie gadanie tej Farmaceutyki z Jarocina że jest apteka dałodobowa w Kaliszu i Ostrowie. Moim zdaniem powinna choć jedna pełnić dyżur nocny... W Jarocina napewno nie raz uratowałaby życie komuś. A nie tylko patrzcie na KASĘ... tak jak powiedziała tu jedna ze to jest powołanie... I tak samo jest z Weterynaria i nagłym przypadkami okulistycznymi. Ja 2 lata temu musiałam jechać w nocy do Poznania bo mi wlecial impregnat do konserwacji drewna do oka i tak samo jak w nocy dusiła się moja psinka nie mogła zlapac oddechu, to nie ma szans na pomoc weterynarzy w Jarocinie odsylaja do Poznania na cało dobowy dyżur weterynaryjny. NASZCZESCIE wytrzymała Do 10.00 rana.Jedni maja napisane że cało dobowo i nie odbierają tel.
~ Pacjent
ponad rok temu ocena: 96%  1
Troche slabe to tlumaczenie ze apteka sie to nie oplaca... patrzac na kolejki w aptekach i to ile pacjenci w nich zostawiaja nie wydaje mi sie zeby jaka kolwiek apteka zbankrutowala gdyby raz w tyg. miala dyzur w nocy. Chodzi o lojalnosc wobec klientow.
R E K L A M A