ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AMoto tech A1_09_2020

Dyrektor szpitala apeluje. Zobacz, jak możesz pomóc

› Koronawirus - Raport 6 miesięcy temu    23.03.2020
Karina Muszalska
komentarzy 0 ocen 6 / 67%
A A A
 fot. Redakcja

Jarocin. Szpital Powiatowy w Jarocinie. Koronawirus.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Pandemia koronawirusa to wielka próba dla całego społeczeństwa. Lekarze proszą o pomoc – w szpitalach brakuje nie tylko sprzętu, ale także maseczek ochronnych, które niwelują w pewnym stopniu ryzyko zarażenia się COVID-19. Wszystkie informacje z regionu na temat pandemii przezytasz TUTAJ.

 

 

Placówki szpitalne proszą o pomoc w dostarczeniu materiałów ochronnych. Na wagę złota są maseczki, fartuchy, rękawiczki czy czepki. W takiej sytuacji znajduje się również Powiatowy Szpital w Jarocinie. W piątek pojawił się apel z prośba o pomoc w znalezieniu maseczek FFP 2 i FFP 3. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

Te specjalistyczne maski zapewniają ochronę dróg oddechowych i nie utrudniają przy tym oddychania, nawet jeżeli maska była używana kilkakrotnie.

 

To nie jedyne potrzeby naszego szpitala. Według informacji udzielonej nam przez dyrektora medycznego Włodzimierza Budzyńskiego placówka potrzebuje: przyłbic, gogli, kombinezonów ochronnych, fartuchów ochrony biologicznej oraz flizelinowych.

 

Lecznica ma tylko niewielkie zapasy środkach dezynfekujących. Wkrótce może ich zabraknąć. Natomiast w piątek udało się się zakupić 40 specjalistycznych kombinezonów, jednak to jest zbyt mało.

 

Wszystkie te środki potrzebne są personelowi medycznemu oraz pacjentom, których również trzeba chronić – mówi Włodzimierz Budzyński.

 

 

Darczyńcy proszeni są o przede wszystkim o kontakt telefoniczny z placówką na numer 62 332 21 57 od godz. 8.00 do 14.00 od poniedziałku do piątku. Z uwagi na potrzebę zachowania bezpieczeństwa sposób dostarczenia darów będzie ustalany indywidualnie.

 

Dyrektor medyczny jarocińskiego szpital apeluje za pośrednictwem naszego portalu:

Proszę ograniczcie wychodzenie z domu do minimum, myjcie ręce i stosujcie środki dezynfekujące. Chrońcie siebie!

 

Z pomocą wychodzą mieszkańcy Jarocina i powiatu. Do lecznicy dostarczane są posiłki, ciasta i woda. Na portalu Zrzutka.pl została uruchomiona zbiórka pieniędzy na rzecz jarocińskiego szpitala. W jednej z hurtowni medycznych zostały już odłożone maseczki FFP2 i FFP3. Potrzebne są jednak pieniądze.

 

 

Inicjatorką zbiórki pieniędzy jest Karolina Prymula, którą wspomaga Gazeta Jarocińska. Wymyśliliśmy więc akcję „Razem dla szpitala”. Każdy może pomóc wpłacając choć niewielką sumę i udostępniając akcję z linkiem do zrzutki. Nie bądźmy obojętni i pokażmy nasza siłę. Link do zrzutki TUTAJ.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

+ 4 głosów: 6 (67%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.