ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Dwoje kierowców za bardzo się rozpędziło. Kolejny jechał po alkoholu

› Aktualności› Na sygnale miesiąc temu    11.08.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Uniwersalne jarocinska.pl

Dwoje kierowców straciło prawo jazdy za zbyt szybką jazdę. Kolejny kierowca usiadł za kierownicę samochodu, choć był pijany. Na dodatek okazało się, że nie ma prawa jazdy, bo już mu je zatrzymano za jazdę po alkoholu.

 

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

W ostatnich dniach policjanci przyłapali kolejnych piratów drogowych. W piątek na ul. Zakrzewskiej w Golinie mundurowi z jarocińskiej drogówki zauważyli osobowe BMW, którego kierowca jechał w ich kierunku z nadmierną prędkością. Przyrząd do pomiaru prędkości, który funkcjonariusze wymierzyli w kierunku pędzącego samochodu wykazał, że porusza się z prędkością 104 km/h.

 


- Pomiar został przeprowadzony na drodze powiatowej, w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość z jaką mogą poruszać się pojazdy wynosi 50 km/h. Tym samym 51-letnia mieszkanka gminy Jarocin przekroczyła ją o 54 km/h – relacjonuje st. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Kobieta została ukarana mandatem karnym i 10 punktami karnymi.

 

 

 

Policjanci zatrzymali też na 3 miesiące jej uprawnienia do kierowania.W sobotę w nocy policjanci pełnili nadzór nad ruchem na ul. Poznańskiej w Cielczy.

  - Funkcjonariusze, którzy kontrolowali prędkość kierowców zmierzyli szobkość nadjeżdżającego fiata. W tym przypadku miernik prędkości wykazał, że kierowca tego samochodu pędzi z prędkością 122 km/h. Kontroli dokonano również w obszarze zabudowanym, gdzie górna granica dozwolonej prędkości wynosi 50 km/h a z uwagi na godzinę pomiaru - 60 km/h - dodaje policjantka.


 

Kierującym fiatem okazał się 26-letni mieszkaniec gminy Jaraczewo. Policjanci jemu również zatrzymali uprawnienia do kierowania. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem i punktami karnymi.

 

 To już kolejni kierowcy, którzy w ostatnim czasie zostali przyłapani na zbyt szybkiej jeździe. O tym czytaj również: Na wiejskiej drodze pędził, jak na autostradzie

 


Tego samego dnia na ul. ks. Wawrzyniaka w Kotlinie mundurowi skontrolowali 37-letniego kierowcę volvo. Podczas rozmowy z kierującym policjanci zaczęli podejrzewać, że jest on najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu. Badanie na jego zawartość w wydychanym powietrzu potwierdziło ich przypuszczenia. Mężczyzna miał w organizmie aż 2 promile.

 

 

Podczas dalszych czynności mundurowi ustalili, że mieszkaniec gminy Jarocin, nie ma przy sobie prawa jazdy, ponieważ zostało mu już zatrzymane za takie samo przestępstwo w roku ubiegłym.

 

Niezdyscyplinowany kierowca odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności na okres 2 lat. Za jazdę na „podwójnym gazie” sąd orzeknie wobec mężczyzny także 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Nowy - 32. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ????????
miesiąc temu ocena: 100%  3
Super. Od tego jest policja. Dla mnie ważniejsze jest dlaczego w Jarocinie tak śmierdzi? Czy gazeta może czegoś się dowiedzieć? Czy smrodu ziemiańsko jarocińskiego boi się tykać ? Albo nie chce ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wpwppwpw
miesiąc temu ocena: 100%  2
może to ten gnój w czarnym mrrcedesie na blachach DW, który objeżdża miasto dziesięć razy żeby wzbudzić zainteresowanie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ poziom
miesiąc temu ocena: 100%  1
takie wiadomości w portalu internetowym są najbardziej ekscytujące :-))))
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji