ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY
R E K L A M AMoto tech B1_09_2020

Dwóch policjantów z koronawirusem. Przesłuchania w reżimie sanitarnym

› Koronawirus - Raport 12 dni temu    14.10.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Dwóch policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. ma pozytywny test na koronawirusaDwóch policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. ma pozytywny test na koronawirusa fot. Uniwersalne jarocinska.pl

Dwóch średzkich policjantów jest zakażonych koronawirusem.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1Informacjami, które napłynęły ze Komendy Policji w Środzie Wielkopolskiej jest zaniepokojona mieszkanka gminy Nowe Miasto.


Dlaczego inni policjanci nie są na kwarantannie? Dlaczego do komendy wzywane są osoby na przesłuchania? - zastanawia się nasza Czytelniczka, która napisała do redakcji za pośrednictwem DAJ ZNAĆ.

 

 

Czytaj również: Niepokojące wieści ze starostwa. Koronawirus zaatakował. Wicestarosta: Otrzymałam pozytywny wynikOficer prasowy średzkiej policji wyjaśnia, że obecnie rzeczywiśnie dwóch funkcjonariuszy jednostki posiada pozytywny wynik testu na covid-19.

 

- Są to pierwsze przypadki w naszej jednostce. W związku z tym niezwłocznie wdrożono odpowiednie procedury. Ustalono osoby, które miały bezpośredni kontakt z zakażonymi. Na ten moment prócz tych dwóch funkcjonariuszy, 6 osób z naszej jednostki przebywa na kwarantannie, z czego 5 to policjanci, a 1 - to pracownik cywilny. Lista osób, które mogły mieć kontakt z zarażonymi została przekazana do służb sanitarnych, które są podmiotem wiodącym w sprawie czynności podejmowanych wobec zagrożenia koronawirusem - wyjaśnia asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy KPP w Środzie Wielkopolskiej.

 

 

Rzecznik podkreślaa, że od samego początku pandemii zostały wprowadzone środki, których celem jest zminimalizowanie zakażenia policjantów i pracowników cywilnych.

 

Również osoby wzywane do komendy, np. w celu przeprowadzenia z nimi czynności realizowanych przez funkcjonariuszy, nie powinny mieć powodów do obaw.  

 

 


- Każdy z policjantów ma dostęp do środków służących do dezynfekcji, jednorazowych rękawiczek, w częściach wspólnych jest obowiązek noszenia masek, a tam gdzie to możliwe zastosowano pracę zmianową. Cały czas jest zapewniona ciągłość służby a komenda funkcjonuje tak, jak dotychczas. Mamy specjalnie przygotowane pokoje do przesłuchań, wyposażone w szyby i środki dezynfekcji - podkreśla asp. Edyta Kwietniewska
 

 

Nowy - 41. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

 

 

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Marta
12 dni temu ocena: 83%  3
Czy Starosta Czechak nie boi się o swój piękny urząd?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tak tak
12 dni temu ocena: 83%  2
boi się, bardzo się boi... a sanepid jest powiatowy
~ wesołyromek
12 dni temu ocena: 88%  1
Pani Starosta też nie miała kontaktu z Wice. Dziwne, pracują razem, a jakoś się nie wiedziały. Bardzo dziwne!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji