ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Druhom z jarocińskiej OSP będzie się łatwiej manewrowało

14 dni temu    19.11.2020
Anna Konieczna
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Druhom z jarocińskiej OSP będzie się łatwiej manewrowałoDruhom z jarocińskiej OSP będzie się łatwiej manewrowało fot. Organizatorzy

OSP Jarocin. Straż pożarna. Akcja ratowniczo-gaśnicza. Plan manewrowy. Stan gotowości bojowej. Przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarocinie prawdziwa rewolucja. Zrywane są stare płyty betonowe i wykonywane wykopy. Co się tam dzieje?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Otóż trwa tam modernizacja placu menewrowego. Stare „kanoldy”, które dotychczas wypełniały miejsce przed budynkiem strażnicy są usuwane. Wkrótce zastąpi je nowa nawierzchnia z kostki brukowej. Wykonana będzie także dodatkowa instalacja burzowa.

 

Ma to przede wszystkim poprawić sprawność i stan gotowości bojowej strażaków w czasie wyjazdów do akcji ratowniczo-gaśniczych. Jarocińska jednostka należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

 

To jednak nie wszystko. Na co dzień plac wykorzystywany jest także do czyszczenia i konserwacji specjalistycznego sprzętu i pojazdów po zakończonych działaniach.

 

- Ze względu na duże natężenie ruchu pojazdów prywatnych, remont placu znacznie poprawi warunki bezpieczeństwa podczas poruszania się pojazdów pożarniczych - wyjaśnia Maciej Kaliszak, komendant gminny ochrony przeciwpożarowej.

 

 

Koszt przedsięwzięcia oszacowano na 60 tysięcy złotych. Największą część tej kwoty - 38 tysięcy złotych przekazała gmina Jarocin. Dołożyły się także Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej - 18 tysięcy złotych oraz jarocińska OSP - 4 tysiące złotych.

 

 

 

 

Nowy - 46. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i aktualnych materiałów oraz ciekawych wywiadów.

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ 05-R
14 dni temu ocena: 75%  1
cały ten plac mogli by naprawić
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji