ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Dożynki z patronatem prezydenta.Podziękowano za chleb na stołach [WIDEO, ZDJĘCIA]

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    18.08.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
Najbardziej okazały wieniec przygotowało sołectwo Gola Najbardziej okazały wieniec przygotowało sołectwo Gola  fot. Elżbieta Rzepczyk

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1


Uroczystą oprawę miały dożynki gminne w Goli. Tam za tegoroczne plony dziękowali rolnicy z gminy Jaraczewo.

 

 

Rozpoczęły się korowodem dożynkowym, który wyruszył z ul. Jaraczewskiej 52 pod salę wiejską. Na dziecińcu świetlicy została odprawiona msza święta. Potem odbyła się część obrzędowa.

 

- Wszyscy z szacunkiem myślimy dzisiaj o naszych rolnikach. Dziękujemy za ich pracę i trud. To właśnie dzięki ich ciężkiej pracy mamy chleb na naszych stołach - mówił Bartosz Banaszak, sołtys Goli i przewodniczący Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Jarocinie.

 

 

 

- Drodzy rolnicy dziękuje wam, że mimo wielu przeciwności pomyślnie zakończyliście tegoroczne żniwa. Jednocześnie życzę wam wytrwałości w tej ciężkiej pracy, satysfakcji, realizacji planów osobistych a przede wszystkim życzę wam i waszym rodzinom dużo zdrowia – powiedział Dariusz Strugała, burmistrz Jaraczewa.

 

 

Tradycyjnie wszystkie sołectwa gminy Jaraczewo przygotowały wieńce dożynkowe, które przekazali na ręce burmistrza Jaraczewa.


Dożynki gminy Jaraczewo patronatem narodowym objął prezydent RP Andrzej Duda. Głowa państwa nadesłała list gratulacyjny.

 

Starostami tegorocznych dożynek byli Sylwia Dajewska i Piotr Szczepański.

W święcie plonów uczestniczyły delegacje z państw zaprzyjaźnionych z gminą Jaraczewo: Niemiec, Ukrainy i Czech.

 

Dla wszystkich uczestników biesiady dożynkowej przygotowano grochówkę i gulasz. Na scenie wystąpili „Golanie”, grupa „Fest” oraz Roberto Zucaro i Mario Carrota. Zaprezentowali się także najmłodsi mieszkańcy wioski.

Teraz trwa zabawa z „Amigo Band”.

 

Gminne święto plonów zorganizowali Urząd Miasta i Gminy w Jaraczewo, Sołectwo Gola, Koło Gospodyń Wiejskich w Goli i Gminny Ośrodek Kultury w Jaraczewie.

 

Na dzisiejszą uroczystość wieś udekorowano tradycyjnymi dożynkowymi witaczami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.


 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (6)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Kick
  ponad rok temu ocena: 100%  6
  Według mnie jeden wielki cyrk. Przedłużanie wydawania poczęstunku, kawy i ciasta. Wśród zaproszonych gości było sporo rolników, bo w końcu to ich święto i nawet nie mieli okazji ich skosztować. Dlaczego nie wynajeto np. cateringu lub coś podobnego. A koszty i redukcja. Według mnie dożynki, które odbyły się tam 5 lat wręcz były o wiele lepiej zorganizowane i atmosfera inna.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ja
  ponad rok temu 5
  Dokładnie tak, po prostu ludzie już nie chcą pomagać....
  ~ Haha
  ponad rok temu ocena: 61%  4
  Cyrk dla doroslych i dzieci.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ monia
  ponad rok temu ocena: 73%  3
  Szacunek dla Pań a zwłaszcza dla Pani Arlety, bo to ona zrobiła tam najwięcej, sołtys tylko pod tym się podpisze i zbierze laury.....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Irys
  ponad rok temu ocena: 75%  2
  Szkoda tylko że pani Ala KGW NIE UMIE PROWADZIĆ bo 40 osób z KGW 5 osób tylko pomagało nie wszyscy ludzie nie dostali jedzenia. Z łaską to nie trzeba tego robić
  ~ lis
  ponad rok temu ocena: 83%  1
  Ale też pięknie przemawia i z wami tańczy,a szkołę wam zlikwidował.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji