ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Dostarczają decyzje podatkowe. Czy są oryginalne - urząd wyjaśnia

5 miesięcy temu    14.02.2020
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Zdjęcie poglądowe

Mieszkańcom miasta i gminy Jarocin dostarczane są decyzje podatkowe na 2020 rok. Podpis pod dokumentami budzi jednak wątpliwości.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Tak, jak w ubiegłych latach decyzję otrzymuje każdy współwłaściciel nieruchomości. Na każdym dokumencie jest indywidualny numer rachunku, na który należy wpłacić należny podatek.

 

 

[skarbówka przypomina o nowycm terminie dla podatników - szczegóły TUTAJ]

 

 

Mieszkańców niepokoi jednak podpis pod dokumentem osoby upoważnionej do jego wydania, który wygląda tak, jakby pismo nie było oryginałem a kopią.

 

 

[wyższe stawki podatku od nieruchomości w gminie Jarocin - dlaczego i od kiedy - czytaj TUTAJ]

 

 

Dlatego Urząd Miejski w Jarocinie wydał w tej sprawie komunikat:

 

 

„W związku z wieloma pytaniami wyjaśniamy kwestie podpisywania decyzji podatkowych. Zgodnie z art. 210 § 1a. „decyzja w sprawie ustalenia zobowiązania podatkowego w podatku od nieruchomości, podatku rolnym lub podatku leśnym, w tym w formie łącznego zobowiązania pieniężnego, sporządzana z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego, może zamiast podpisu własnoręcznego osoby upoważnionej do jej wydania, zawierać podpis mechanicznie odtwarzany lub nadruk imienia i nazwiska wraz ze stanowiskiem służbowym”.

W związku z powyższym decyzje podatkowe mają podpis mechanicznie odtwarzany (faksymile - przyp. red.) i nie są one kserokopią” - głosi komunikat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  Redakcja

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mini
5 miesięcy temu ocena: 100%  1
Nie można wrzucić decyzji w skrzynkę tylko trzeba osobiście odbierać ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A