ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Dostali pieniądze, będzie nowy sprzęt dla jarocińskich szkół

6 miesięcy temu    18.07.2020
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Zdjęcie poglądowe

To nie pierwsze tego typu dofinansowanie, które gmina Jarocin pozyskała na zakup sprzętu dla szkół. Poprzednim razem obdarowanych zostało osiem placówek: nr 2, nr 3, nr 4 i nr 5 w Jarocinie oraz w Cielczy, Golinie, Mieszkowie i Witaszycach. Kto będzie tym razem?

 

Zamknięcie szkół przez epidemię koronawirusa na wiele tygodni wymusiło konieczność nauki zdalnej. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach usiedli przed monitorami komputerów w swoich domach.

 

Niestety, wielu z nich nie posiadało odpowiedniego sprzętu. W tej sytuacji uruchomiony został program ministerstwa cyfryzacji „Zdalna szkoła”. Przedsięwzięcie umożliwiło samorządom zakup komputerów i tabletów ze środków Unii Europejskiej.

 

Wniosek do programu złożyła między innymi gmina Jarocin, która w pierwszym rozdaniu - w maju pozyskała 100 tysięcy złotych. Za te pieniądze kupione zostały 42 laptopy, które trafiły do szkół, a następnie do uczniów, którzy ich potrzebowali [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

Wtedy sprzęt trafił do ośmiu gminnych placówek: nr 2, nr 3, nr 4 i nr 5 w Jarocinie oraz w Cielczy, Golinie, Mieszkowie i Witaszycach. Po dwóch miesiącach do jarocińskiego magistratu trafiła druga transza funduszy na sprzęt do nauki zdalnej. Tym razem 145 tysięcy złotych.

 

Przetarg na zakup kolejnych laptopów został już ogłoszony. Oferty można składać do czwartku - 23 lipca.

 

Z komunikatu Urzędu Miejskiego w Jarocinie wynika, że „zgodnie z wytycznymi programu gmina wypożycza sprzęt niezbędny do nauki uczniom, którzy najbardziej go potrzebują”.

 

Jeśli we wrześniu, po zakończeniu wakacji, będzie potrzeba organizowania zdalnych lekcji na terenie naszej gminy, zostanie on przekazany do domów uczniów. Jednak w momencie, kiedy wrócą oni do szkół, laptopy wrócą razem z nimi.

 

[ponad 650 tysięcy na nowy sprzęt dla naszych szkół średnich - więcej szczegółó na ten temat czytaj TUTAJ]

 

Na dofinansowanie zakupu sprzętu w tej edycja program przewiduje się 180 milionów złotych. To równowartość 51 tysięcy laptopów lub 120 tysięcy tabletów.

 

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

 

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!