ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Trwa kampania akcji #SzczepimySię! Dlaczego warto się zaszczepić?

› Koronawirus - Raport wczoraj 8:22    21.01.2021
Karina Muszalska
komentarzy 10 ocen 4 / 75%
A A A
 Trwa kampania akcji #SzczepimySię! Dlaczego warto się zaszczepić? Trwa kampania akcji #SzczepimySię! Dlaczego warto się zaszczepić? fot. Ministerstwo Zdrowia

Trwa kampania akcji #SzczepimySię. Dlaczego warto się zaszczepić przeciwko COVID 19? Opracowanie skutecznej szczepionki na COVID-19 ma położyć kres pandemii na świecie. Konieczne jednak jest, aby duża część populacji przyjęła szczepionkę.

 

 

Szczepiąc się, troszczymy się nie tylko o samego siebie, ale przede wszystkim naszych najbliższych. Każdy z nas ma kogoś, o którego może się zatroszczyć (chociażby samego siebie). Wzajemną troskę wynosimy z domu.

 

 

Szczepionkę znamy od małego, mama zabierała nas na szczepienie i od lat z nich korzystamy. To szczepionka jak każda inna. A to już ostatni krok w walce z pandemią - szczepionka jest naszym ostatnim krokiem w tej walce o powrót do normalności.

 

 

O tym gdzie będą szczepienia przeciwko COVID-19 w Jarocinie i okolicy? Gdzie  wyznaczono punkty w każdej gminie? Przeczytasz Tutaj. 

 

 

 

Dlaczego warto się zaszczepić? Poznaj 10 powodów:

1. Chronisz siebie przed niebezpieczeństwem - z bardzo dużym prawdopodobieństwem - sięgającym nawet 95% - szczepienie uchroni Cię przed zakażeniem COVID-19.

 

2. Ratujesz komuś życie - szczepiąc się, myślisz również o innych - członkach rodziny, przyjaciołach i znajomych. Ale także nieznajomych - spotkanych przypadkiem na ulicy, czy w sklepie. Dzięki Tobie zwiększy się również ich bezpieczeństwo. Nawet jeśli czujesz się młody i silny, poprzez zaszczepienie przerwiesz łańcuch zakażeń.

 

3. Po prostu możesz!  Szczepionki na koronawirusa, są dobrowolne, bezpłatne i skuteczne.

 

4. Pomagasz zwalczyć pandemię na świecie - od wybuchu epidemii na COVID-19 zmarło już ponad 1,5 mln ludzi na całym świecie. Każdy zaszczepiony to potencjalnie od kilku do kilkunastu osób uchronionych przed zarażeniem. Już 50% zaszczepionej populacji istotnie wpłynie na zmniejszenie ryzyka szerzenia się w niej koronawirusa.

 

5. Zyskujesz spokój - szczepiąc się, zyskasz wewnętrzny spokój, wynikający z bezpieczeństwa własnego i najbliższych.

 

6. Szczepionki są bezpieczne - szczepionki są badane przez polskie i unijne instytucje. Ich dopuszczenie do użytku jest zależne od decyzji Europejskiej Agencji Lekowej.

 

7. Zostaniesz zbadany - przed szczepieniem zostaniesz przebadany przez lekarza. Dzięki temu sprawdzisz swój aktualny stan zdrowia.

 

8. Dzięki Tobie szybciej wrócimy do normalności! Szczepiąc się, przyczyniasz się do szybszego znoszenia ograniczeń i powrotu nas wszystkich do normalnego życia.

 

9. Powrót do normalności oznacza: odejście od maseczek, swobodne spotkania z rodziną i przyjaciółmi, powrót dzieci do szkół i rozwój ich kompetencji społecznych, dalszy rozwój gospodarki, ochronę miejsc pracy oraz szansę na nowe zatrudnienia, swobodny dostęp do basenów, siłowni, kin i teatrów, wakacje bez ograniczeń, poprawę jakości życia nas wszystkich.

 

10. Szczepionki są najbardziej skuteczną metodą chroniącą przed zarażeniem różnymi chorobami. Ludzkość z powodzeniem korzysta z tej zdobyczy cywilizacji od kilkuset lat.

 

 

15 stycznia 2021 roku ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Zobacz, co trzeba zrobić, aby się zarejestrować lub wyrazić chęć przystąpienia do szczepienia.

 

 

25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla seniorów powyżej 80 roku życia. Ze względu na stan ich zdrowia, często związany z wiekiem, gminy zobowiązane zostały do wprowadzenia bezpłatnych dowozów dla osób starszych i mających problemy z poruszaniem się. Szczegóły przeczytasz TUTAJ.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jacekpl
7 dni temu ocena: 75%  11
Dlatego się szczepisz przeczytaj https://covid-19-nieznane-fakt... co19 to rodzina grypowcow https://www.pnas.org/content/p...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ~ szczepią księży poza medykami? tak jest w Jarocinie!
8 dni temu ocena: 100%  10
A może Gazeta by się zainteresowała i opisała jakim cudem poza medykami w szpitalu zaszczepił się wczoraj proboszcz parafii Chrystusa Króla? jak to się stało?! czy szpital czyli powiatowy PiS mu zaproponował czy zam o to zxabiegał? czy może starościna Czechak oficjalnie przyznać że nie z tym nic wspólnego? i czy sama się też po kryjomu nie zaszczepiła? A może jest tak że w każdym powiecie został zaszczepiony proboszcz? to ile osób poza grupy 0 zostało zaszczepionych, jak to jest z tym proboszczem w Jarocinie? Liczymy, że Gazeta szybko to ustali a nie będzie czekać aż najpierw inne media o tym napiszą?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marex
6 dni temu ocena: 0%  9
Jest kapelanem szpitala. Jest traktowany na prawach pracownika. Nie tylko medycy są szczepieni. Prawo mają też inni pracowni y szpitali jak np. salowa. Nie szukaj człowieku sensacji tam, gdzie jej nie ma.
~ jacekpl
8 dni temu ocena: 100%  8
z 2009 z straszenia pigs choroba https://gofile.io/d/p9Q9Dd...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
9 dni temu ocena: 90%  7
Najzabawniejsze (10. Szczepionki są najbardziej skuteczną metodą chroniącą przed zarażeniem różnymi chorobami. Ludzkość z powodzeniem korzysta z tej zdobyczy cywilizacji od kilkuset lat.) W średniowieczu jedyna szczepionka na czarownice bało palenie na stosie :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sic
8 dni temu ocena: 100%  6
obecnie czarownicami i czarownikami są istoty ludzkie, które nie życzą sobie aby ktoś ingerował w ich ciało... i ducha wolnego
~ sic
8 dni temu 5
ha ha - zastanawiające dla jakiego odbiorcy skierowana jest ta kuriozalna propaganda :)
~ sic
9 dni temu ocena: 100%  4
(...) znamy od małego, mama zabierała nas... retoryka poparta takim argumentem ( jednym z wielu marnych ) hmmm. najdelikatniej ujmując śmieszne to by nie napisać infantylne... choć dobitniejsze słowa cisną się na klawiaturę :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nie ma gwarancji, i ludzie głupi nie są
9 dni temu ocena: 92%  3
1) - czytałam w internecie że szczepionki na covida są toksyczne , 2) -no co ty, to kłamstwo , 1) -a gdzie to słyszałaś?, 2) -w telewizji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
9 dni temu ocena: 100%  2
szczyp się w głowę do przeczytania https://covid-19-nieznane-fakt...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
9 dni temu ocena: 100%  1
do posłuchania materiał https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji