reklama
reklama

Czy warto rodzić w Jarocinie? Co oferuje porodówka i oddział noworodkowy Szpitala Powiatowego w Jarocinie? [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Jak wygląda porodówka w szpitalu w Jarocinie? Jak działa odział ginekologiczno-położniczy? Jakie są opinie mam na temat porodówki w Jarocinie? W jakich warunkach przyszło im rodzić?
reklama

Czy warto rodzić w Jarocinie? Co oferuje porodówka i odział noworodkowy w naszym szpitalu? Jak wygląda poród na oddziale położniczym?

Jak wygląda teraz odział ginekologiczno-położniczy w Jarocinie? Jakie warunki mają kobiety ciężarne? W jakich okolicznościach przychodzą na świat dzieci? 

Klimatyzowane, dwuosobowe sale z łazienkami i blok porodowy obok sali cięć cesarskich - to tylko niektóre udogodnienia, które czekają na pacjentki nowego oddziału ginekologii i położnictwa Szpitala Powiatowego. Czy to wystarczy, żeby przekonać przyszłe mamy do porodu w Jarocinie?

[ZOBACZ WIDEO NA DOLE] 

Kobiety, które wcześniej były pacjentkami jarocińskiej ginekologii i położnictwa, długo nie zapomną obskurnych pomieszczeń, jednej na cały oddział, ciasnej łazienki, nawet 5-osobowych sal i porodówki, która - choc modernizowana - pamiętała czasy „głębokiej komuny”. - Urodziłem się na tym samym oddziale, co mój syna 25 lat później - zauważał świeżo upieczony ojciec w rozmowie z Gazetą. 

Czy warto rodzić w Jarocinie? Jak wygląda poródówka i odział noworodkowy w szpitalu w Jarocinie?

Te warunki są już przeszłością. Oddziały przeniosły się bowiem do nowo wybudowanej części szpitala [na ten temat czytaj więcej TUTAJ]. Niektórzy mówią, że pacjentki mają teraz iście hotelowe warunki, jak przystało na XXI wiek.

- Panie mają do dyspozycji dwuosobowe pokoje z oddzielnymi węzłami sanitarnymi - łazienką i ubikacją. A sala cięć cesarskich usytuowana została bezpośrednio obok bloku porodowego - wymienia dr n. med. Włodzimierz Budzyński. Wszystkie pomieszczenia tej części szpitala objęte są centralną klimatyzacją.

[miliony na remont starej części szpitala - co zostanie zrobiono - szczegóły na ten temat znajdziesz TUTAJ]

- Zależy nam, żeby te oddziały zaczęły jak najszybciej funkcjonować w nowych, lepszych warunkach. Chcemy zwiększyć liczbę porodów w naszym szpitalu, ponieważ Narodowy Fundusz Zdrowia płaci za nie bez limitu - stwierdza Henryk Szymczak, prezes Szpitala Powiatowego w Jarocinie.

[bezpłatne studia pielęgniarskie i praktyki w jarocińskim szpitalu czekają - na ten atmet czytaj więcej TUTAJ]

Czy warto rodzić w Jarocinie? Czy możliwe są porody rodzinne? 

Jak najbardziej jest możliwe. Jednak ze względu na stan epidemii i zachowanie bezpieczęństwa porody rodzinne zostały zawieszone do odwołania. 

Mamy, które już urodziły w Jarocinie przede wszystkim cenią sobie opiekę personelu oraz to, że mogą przebywać w dwuosobowych salach.

[NFZ ocenił pracę jarocińskiego szpitala w czasie epidemii - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

- To jest dla nas duża wygoda i komfort. Poza tym mamy pod ręką łazienkę, co w sytuacji po porodzie jest bardzo ważne - mówi jedna z pacjentek. A na profilu szpitala w mediach społecznościowych ukazał się wpis:

„Kochani Rodzice! Gorąco dziękujemy za zaufanie, którym obdarzacie nas każdego dnia. Wasze zadowolenie i pozytywne komentarze motywują nas do dalszej pracy.”

Oddział ginekologiczno-położniczy działa w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie przy ul. Szpitalnej, nr tel. (62) 33-22-117.  

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama