ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Czy rodzice powinni posyłać swoje dzieci na zajęcia pozalekcyjne?

› Społeczeństwo ponad rok temu    30.08.2018
Joanna Pera
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Unsplash

Początek nowego roku szkolnego, to czas, kiedy rodzice decydują o tym, czy i na jakie zajęcia pozalekcyjne posłać swoje pociechy. O tym, czy przy wyborze zajęć kierować się wyłącznie zainteresowaniami dziecka, czy kwestia wieku jest ważna oraz jak rodzice mogą poradzić sobie z szybko mijającym zapałem do działania u dzieci opowiada LIDIA KALINOWSKA - dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jarocinie.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

W jakim wieku najlepiej zapisać dziecko na zajęcia pozalekcyjne i dlaczego? 

To nie kwestia wieku powinna decydować o tym, czy zapiszemy dziecko na jakieś zajęcia, ale nasze obserwacje dotyczące jego potrzeb, zainteresowań i możliwości (gotowości). 

 

Czy wybierając rodzaj zajęć powinniśmy opierać się wyłącznie na zainteresowaniach swoich dzieci?

Moim zdaniem przejawiane przez dziecko w danym momencie zainteresowanie nie jest jedynym wyznacznikiem wyboru zajęć dodatkowych, bo warto pokazywać też inne możliwości spędzania czasu wolnego i rozwoju, które mogą odkryć w dziecku nieznany dotąd talent. Oprócz tego należy mieć też na uwadze potrzeby dziecka np. edukacyjne czy zdrowotne. 

 

Czy rodzice powinni posyłać swoje dzieci na zajęcia pozalekcyjne? 

 

Czy przy natłoku zajęć, które mają w szkołach, nie będzie to dla nich skracaniem dzieciństwa?

 

Czy więcej znaczy lepiej?

 

O tym wszystkim przeczytacie w rozmowie z Lidią Kalinowską - dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jarocinie, w najnowszym wydaniu Gazety Jarocińskiej, którą znajdziecie również [TUTAJ].  

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Daria
ponad rok temu 2
Szkoda, że artykuł taki krótki, ale z pewnością pobudza do dyskusji. Osobiście uważam, że nie ma niczego złego w tym, że dziecko uczestniczy w zajęciach pozalekcyjnych. Gorzej, jeżeli taka forma spędzania czasu przez malucha jest przez rodzica wymuszana np. przez chroniczny brak czasu na pociechę. Dzieciaki potrzebują bliskości rodzica i nic im tego nie zastąpi. Wiele z nich wolałoby być w domowym zaciszu z mamą, lub tatą i rozwijać się w towarzystwie opiekuna. Nasz maluch od przedszkola lubi zabawy plastyczne. W internecie jest mnóstwo propozycji: https://zabawkaiwyprawka.pl/bl... dlatego potencjalny brak umiejętności też nie może być tu żadną wymówką. Trzeba znaleźć czas! Inaczej oczywiście wygląda sytuacja jeżeli dziecko faktycznie lubi na nie uczęszczać, a dzięki temu się rozwija. Wtedy jak najbardziej jest to świetny pomysł. Podejrzewam jednak, że jest to na tyle złożony wątek, że ile rodziców, tyle odpowiedzi i zdań ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarocinianka
ponad rok temu 1
Niejednokrotnie rodzice posyłaja dzieci na tyle dodatkowych zajęć z własnej wygórowanej ambicji że dziecko nie ma czasu pobyć z rodzicami i porozmawiać o swoich problemach.Dom często staje się tylko hotelem .Taka jest przykra rzeczywistośc .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A