ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

Czy opłata śmieciowa pójdzie w górę?

› Aktualności› Samorząd miesiąc temu    12.08.2020
Karina Muszalska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. zdjęcie poglądowe

Burmistrz Żerkowa ogłosił przetarg na odbiór odpadów selektywnych i zmieszanych. Dzisiaj kończy się termin składania ofert. Czy szykuje się podwyżka opłaty śmieciowej?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Gmina zamierza podpisać umowę ze zwycięzcą przetargu na okres zaledwie czterech miesięcy, czyli od 1 września do 31 grudnia tego roku. Usłudze będzie podległ odbiór odpadów komunalnych, do których należą odpady zmieszane oraz segregowane z podziałem na tworzywa sztuczne i metalowe, szkoło białe, szkło kolorowe, papier i tektura oraz odpady biodegradowalne.

 

Żerków, podobnie jak pozostałe gminy powiatu jarocińskiego, należy do Porozumienia Międzygminnego zajmującego się gospodarką odpadami. Uprawnia to do wywozu śmieci do Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie. Spółka postanowiła jednak podnieść od 1 maja tego roku ceny przyjęcia odpadów „na bramie”, a to niewątpliwie może przyczynić się do wzrostu opłaty śmieciowej.

 

Dotychczas miesięczna stawka za wywóz odpadów wynosiła 19 zł, natomiast właściciele nieruchomości, którzy nie segregowali odpadów musieli płacić 38 zł. - Na dzień dzisiejszy gmina Żerków nie planuje podwyżki opłat za śmieci - skomentował sprawę sekretarz gminy Bartłomiej Nowicki.

 

Nowa oczyszczalnia będzie przyjmowała ścieki, ale nie wiadomo kiedy.

 

Tymczasem zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami gmina nie może dopłacać do opłaty śmieciowej. W samym tylko Nowym Mieście wójt Aleksander Podemski zapowiedział podwyżkę o około 6 zł. Podwyżka czeka także mieszkańców gminy Jaraczewo, gdzie od 1 września cena wywózu śmieci segregowanych będzie wynosić 25,50 zł i 51 zł za niesegregowane Czy rzeczywiście w Żerkowie nie wzrosną ceny za śmieci? Dowiemy się o tym w najbliższym czasie.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bla bla bla
miesiąc temu 2
W Jarocinie pójdzie, ale o tym nikt nie pisze
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 23zl za smieci
miesiąc temu ocena: 100%  1
W jarocinie już poszły od września
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji