ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Czy nauczyciele otrzymają wypłatę za strajk? Opinia jest jednoznaczna

› Aktualności ponad rok temu    21.04.2019
Anna Konieczna
komentarzy 107 ocen 6 / 67%
A A A
Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz pokazuje składniki wynagrodzenia nauczycieli Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz pokazuje składniki wynagrodzenia nauczycieli

W szkołach trwa strajk. Nauczyciele nie prowadza lekcji i nie podejmują żadnych innych obowiązków, przychodzą tylko do szkoły. Czy to wystarczy, żeby dostali za to wynagrodzenie?

 

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Od poniedziałku - 8 kwietnia pracownicy oświaty prowadzą akcję strajkową. Ma ona potrwać do odwołania [szczegóły TUTAJ].

 

 

Jarociński Związek Nauczycielstwa Polskiego w lutym wszedł w spór zbiorowy z dyrektorami szkół. Później odbyło się referendum, w którym uczestniczyli nauczyciele i pracownicy administracji z publicznych placówek oświatowych w gminie Jarocin. Wynik głosowania był w granicach od 53% do ponad 90% za strajkiem.

 

 

[Jarocin Festiwal 2019 - ile i kto da pieniądze na to wydarzenie - szczegóły TUTAJ]

 

 

Konsekwencją była uchwała, którą podjął jarociński zarząd ZNP o przystąpieniu do strajku. - Wysyłaliśmy pisma z powiadomieniem do dyrektorów szkół - wyjaśniała Hanna Czerniak, prezes jarocińskiego ZNP.

 

 

Nauczyciele od początku domagali się podwyżki wynagrodzenia o 1.000 złotych ze spłatą od 1 stycznia. Później żądania zostały obniżone do podwyżki wynagrodzeń o 30% od 1 stycznia tego roku. Zaproponowano również uwolnienie dodatku stażowego ponad ustawowy limit określony na 20%. 30% podwyżki to dla nauczyciela stażysty kwota na poziomie 720 - 730 złotych miesięczne, a dla nauczyciela dyplomowanego - 990 złotych.

 

 

Termin strajku nie był przypadkowy. Akcja zaczęła się tuż przed egzaminami - gimnazjalnym i ośmioklasistów [więcej TUTAJ]. W szkołach udało się jednak skompletować składy komisji egzaminacyjnych.

 

 

Teraz pozostało przeprowadzenie matur. Czy do nich dojdzie, nie jest to takie pewne, ponieważ oprócz zapewnienia składu komisji, pozostaje jeszcze zatwierdzenie przez rady pedagogiczne końcowych ocen maturzystów. Czy nauczyciele stawią się na rady, nie wiadomo.

 

 

Czy nauczyciele otrzymają pensję za czas strajku? Regionalna Izba Obrachunkowa wydała w tej sprawie opinię. Jest ona jednoznaczna.

 

 

[zmiana organizacji ruchu w Jarocinie - zobacz szczegóły i MAPĘ objazdów]

 

 

Nie otrzymają wynagrodzenia zasadniczego. Pracodawcy pokryją jedynie ubezpieczenie protestujących. RIO uzasadnia to następująco:

 

 

„Za udział pracownika w strajku zorganizowanym zgodnie z przepisami ustawy nie stanowi naruszenia obowiązków pracowniczych, a w okresie protestu pracownik zachowuje prawo do świadczenia z ubezpieczenia społecznego oraz uprawnienia ze stosunku pracy, z wyjątkiem prawa do wynagrodzenia.”

 

 

 

Według opinii RIO, ustawa jednoznacznie stwierdza, że samorządy nie mogą wypłacać wynagrodzenia nauczycielom, którzy uczestniczyli w strajku.

 

 

Samorządy, które zdecydowałyby się na wypłacanie strajkującym pensji z obejściem obowiązujących, odpowiedzą za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, co wiąże się z odpowiedzialnością karną.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

Powiązane

+ 4 głosów: 6 (67%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (112)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Matka z fb
ponad rok temu ocena: 78%  112
Jestem świadkiem linczowania pani z przedszkola mojego syna za to , że wprowadzala dyscyplinę na zajęciach oburzone mamy na Facebooku na forum prowdzily dyskusje takie, że tylko wstyd. A u syna w szkole znalazła się grupa mam którym nie pasowało , że wychowawca ma kolezenskie podejście do młodzieży. Po prostu nikomu nic nie pasuje. Obgadujecie tylko nauczycieli a jak jest okazja to wchodzicie im w 4 litery. Żenada , obłuda i dwuliciwosc.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
ponad rok temu ocena: 100%  111
Podaj dane tej suczy wtedy nawet nie dostanie pracy w ZMB Golina.
~ Spruttacoomn
ponad rok temu ocena: 64%  110
Przepraszam, ale gdzie byliście przez 8 lat? Teraz jak Rząd rozdaje publiczne pieniądze, to pomyśleliście o tym, by także uszczypnąć coś z tego tortu. Strajk polityczny pod dyktandem Pana Broniarza. Wy nie walczycie o swoje prawa. Walczycie w imię sztucznie narzuconej ideologii.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Była nauczycielka
ponad rok temu ocena: 91%  109
Pracowałam w zawodzie niecały rok byłam lektorem angielskiego. Nie kontynuowałam kariery w tym kierunku bo nie miałam wtyków w żadnej z gmin : Żerków, Jarocin czy innej, aby rozpacząć prace w tamtejszych szołach. Rekrutacja wyglada bardzo biednie, bierze się osobnika którego się zna bo skończył Wyższą Szkołę Pedagogiki gdzieśtam, kupiona praca licencjacka, i pisze herbata prze „ch” Nawet uczeń nie ma szansy zobaczyć jak ten przyszły nauczyciel poprowadzi zajęcia. Po prostu dyrekcja wybiera nauczyciela taki jak im się podoba. Pracuję jako informatyk. Nie żałuję przekwalifikowania.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PeOwiec
ponad rok temu ocena: 72%  108
jest to strajk polityczny, więc wszyscy rodzice dzieci i maturzyści będą głosować na PIS
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zmiana
ponad rok temu ocena: 83%  107
Tak popieram.......Trzeba odsunąć te Platformę Europejską od dalszego szkodzenia Polsce.
~ , , , ,
ponad rok temu ocena: 88%  106
Niech pokaże PIT11, a w nim dochód 100 tyś
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nacopoco
ponad rok temu ocena: 42%  105
Czytając wszystkie komentarze dochodzę do wniosku, że nauczyciele nie mają racji. Wykonują zawód tylko nieco lepszy od babć klozetowych, większości wydaje się że wie na czym polega praca nauczyciela, a nawet jeśli nie to i tak wtrącą swoje z czapy wzięte trzy grosze do dyskusji. Poza tym w kraju jest tak dobrze, że w ogóle niemożliwe jest kontestowanie rzeczywistości. No i jeszcze nauczyciele nic nie robią, wakacje mają i 8k zarabiają. Rodzi się tylko jedno pytanie, retoryczne zreszta, kto temu komentujacemu ciemnemu ludowi tak w głowach namieszał?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Boni
ponad rok temu ocena: 42%  104
Obecnie rodzice nie mają szacunku wobec nauczycieli. Przykładem są tel i sms w weekendy, święta lub w godzinach wieczornych do wychwawcow z pyt typu.....czy synek 16 letni zjadł śniadanko, czy zeszyt ma być 32 czy 60 kartkowy. Przypominamy szkoła bierze udział w procesie wychowawczym a nie wychowuje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ taad
ponad rok temu ocena: 14%  103
Przecież LO ma nową zmiane
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ !!!!
ponad rok temu ocena: 64%  102
nauczyciele z jarocińskiego ogólniaka prosze zdjąć z drzwi te idiotyczne ogłoszenia o proteście i wziąć się do prawdzi9wej roboty, przed Liceum jest brudno, psie kupy a w nie skoszonej trawie kupa zielska i mlecza, na mszcie powiewa brudna flaga!!!!!!!!! do roboty a nie strajkować, wstyd aby liceum tak wyglądało, do czego doprowadzil;iście tą szkołę???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Neo
ponad rok temu ocena: 44%  101
Z tej wypowiedzi wnioskuję, że nauczyciele tam srają swoimi psami, sierpy tępią się wisząc na haku zamiast trawę ścinać i do tego ręce wycierają we flagę. W jakim matrixie ty żyjesz człowieku?
~ Olek
ponad rok temu ocena: 78%  100
Czy protestujące pielęgniarki, górnicy czy policjanci dostali pieniądze gdy też strajkowali ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czadomen
ponad rok temu ocena: 100%  99
Policjanci tak. Z tego co wiem to pielęgniarki nie ,tylko na ironię lekarze.
~ Kaira
ponad rok temu ocena: 36%  98
ZLIKWIDOWAĆ SZKOŁY PUBLICZNE W ZAMIAN UTWORZYĆ SZKOŁY KATOLICKIE POD DOWÓDZTWEM O.RYDZYKA.O RYDZYK OSTATNIO OTRZYMAŁ 117 MLN.NA MUZEUM JEST PRZEDSIĘBIORCZY TO PODOŁAŁ BY TEMU ZADANIU.ZAMIAST NUCZYCIELI ŚWIECKICH UCZYŁY BY SIOSTRY A JAROSŁAW BYM MIAŁ NADAL PEWNYCH WYBORCÓW Z GRONA WIIELBIĄCYCH OJCA RYDZYKA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
ponad rok temu ocena: 78%  97
Brak klasyfikacji to odebranie dzieciom i młodzieży roku życia. Powinnismy się wszyscy przeciwko temu przeciwstawić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olek
ponad rok temu ocena: 31%  96
Rodzicu co ci przeszkadza przeciwstawić się temu przed domem Zalewskiej lub Szydło ? Przecież one już niedługo uciekną do Brukseli i pokażą ci środkowy palec, a tak kochają dzieci.
~ Obserwator
ponad rok temu ocena: 38%  95
Żale swoje adresować należy: MEN Warszawa Aleje Szucha 25
~ Matt
ponad rok temu ocena: 69%  94
U mnie w firmie (12 tys pracowników) gdybyśmy zatrzymali linie produkcyjną na rzecz strajku to ponosili byśmy wszyscy konsekwencje przestoju bo mozemy takie coś zrobić dopiero po 3 sprzeciwie który trwałby pół roku wobec pracodawcy a te nieroby co pracują po 20 godzin tygodniowo mówią w kółko to samo od wielu lat nie rozwijając się zawodowo jak np lekarz chcą tyle siana podwyżki? Niech im dadzą co roku po 250 i dadzą dzieciakom możliwość zdobywania wiedzy a nie pokazywania że za nic nie robienie każdy powinien mu płacić bo tak nieroby później powstają!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nauczycielka
ponad rok temu ocena: 41%  93
Nie znam specyfiki twojej pracy, więc nie komentuję. Dziwne tylko, że wszyscy znają się na specyfice pracy nauczyciela, co sprawia iż kompromirują się każdym swoim komentarzem. Ku dzikiej radości innych oświatowych specjalistów.
~ Obserwator
ponad rok temu ocena: 47%  92
Nauczyciele nie dajcie się hejtować matkom,rodzicom i im podobnym,gdzie oni byli jak łączono klasy,tworzono szkółki bez pomocy naukowych,tolerowano wszelkie wybryki i rozbijanie lekcji przez "te ich pociechy". Walczcie o godne warunki pracy i płacy o godność nauczyciela ci którym zależy na wykształceniu dzieci was doskonale rozumieją,hejtem się nie przejmujcie wiadomo z której strony płynie.Niech pamiętają że wychowanie to nie tylko nauczyciel to także rodzicNiech sobie wezmą do serca ten cytat: "takie będą rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie "
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kiki
ponad rok temu 91
Kiki dlaczego podszywasz się pode mnie?
~ Obserwator
ponad rok temu ocena: 42%  90
do Bea:Skończ już wstydu oszczędz .Nie wiem czy znane jest tobie powiedzenie "obyś cudze dzieci uczył" powiedzenie to powstało kiedy dzieci chciały się jeszcze uczyć ,nauczyciel zostawał po godzinach i pracował z dziećmi.A dziś jest niesttety tak drogie mamy że wasze pociechy mają bardzo mało czasu a najmniej na naukę,a pretensje za ten stan rzeczy kierowane są do nauczycieli. Wychowuje się dzieciaki w domu uczy je karności i posłuszeństwa,a wy stosujecie tylko drodzy rodzice bezstresowe wychowanie i póżniej wszystcy w koło są winni tylko nie wasza latorośl.
~ Una
ponad rok temu ocena: 36%  89
@ grubasia odnosisz teraźniejszą sytuację do przyszłości. To tak jakby Mieszko I wypowiadał się na temat telefonii komórkowej. O jakiej konkurencji możesz pisać skoro na tak licho płatny zawód jest wielu chętnych pociotków? Tworzy to mierne kadry. Lepsze zarobki to lepsza konkurencja nie tylko w zawodzie nauczyciela, ale i dyrektora szkoły. Dobry dyrektor tworząc dobrą szkołę nigdy nie pozwoliłby sobie na taką sytuację. Niestety dyrektor jest zależny od władz samorządowych, ale tutaj co do wyboru tychże to możesz mieć pretensje do siebie i swoich ziomków.
~ Kiki
ponad rok temu ocena: 36%  88
@ Bea Uważasz że paranie się zawodem od którego zależy przyszłość naszych dzieci nie jest jednym z najważniejszych? Przykro mi tylko, że twoi nauczyciele również tak uważali.
~ grubasia
ponad rok temu ocena: 88%  87
Jo, ty myślisz, że lepsze zarobki oznaczają większą konkurencję która wpłynie z kolei na jakość nauczania ? Przecież większość nauczycieli przyjęta do szkół jest po znajomości, szczególnie w gminach Kotlin i Żerków.
~ Bea
ponad rok temu ocena: 78%  86
Czytając komentarze nauczycieli odnosi się wrażenie, że to najważniejszy i najtrudniejszy zawód na świecie. Moim zdaniem każdy zawód ma swoje trudności, nauczyciel też, ale to nie jest wysiłek nadludzki godny wywyższenia ponad inne profesje i tłumaczenie ciągłe jakich to nadludzkich czynów dokonują wykonując swoją pracę zaczyna być już miczne.
~ Jo
ponad rok temu ocena: 36%  85
@Beo nic nie zmieni się z dnia na dzień. Zadeptujecie etos pracy codziennie. Potrzeba będzie wielu lat żeby to zmienić. Jednakże lepsze zarobki oznaczają większą konkurencję, która wpłynie z kolei na jakość nauczania. Jednak nie stanie się to nazajutrz po podwyżce. Wiadomo, że bez tego żadnego cudu nie będzie.
~ Beo
ponad rok temu ocena: 76%  84
Jo, myślisz że jak ktoś przed podwyżką kiepsko pracował to po podwyżce się zmieni??? Nie licz taki cud
~ Jo
ponad rok temu ocena: 29%  83
@ Beo spójrz poza 1000 zł, a zobaczysz dobro uczniów. Twój wzrok tam sięga?
~ Beo
ponad rok temu ocena: 74%  82
Cel w postaci 1000 zł nie uświęca środków jakie wybrali nauczyciele! Obserwator, czy podjudzając nauczycieli do strajku kosztem uczniów myślisz, to wpłynie na dobre młodzieży wychowanie?
~ Beobachter
ponad rok temu ocena: 44%  81
Dziwią mnie negatywne komentarze dotyczące strajku. Ludzie, przecież kiedy zepsuje się wam samochód to szukacie najlepszego fachowca, a swoje dzieci chcecie oddać byle komu byle jak opłacanemu. Ale skoro samochody są dla was ważniesze od dzieci to nie ma o czym dyskutować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Logik
ponad rok temu ocena: 40%  80
@ Przeciwstrajkowi trochę logiki przydałoby się w tej wypowiedzi. Po pierwsze tam gdzie strajkują nie naprawisz auta bo...strajkują. Po drugie na całym świecie jakość idzie w parze z ceną. Po trzecie jak widać w ogónie jesteś zainteresowany edukacją swoich dzieci. Po czwarte jeśli nie jesteś za edukacją swoich dzieci to wyrosną ns takiego samego...(tutaj wstaw dowolny epitet)
~ Przeciwstrajkowi
ponad rok temu ocena: 66%  79
Kiedy zepsuje się samochód to go nie daję tam gdzie strajkują! Nie daję też tam gdzie pracownikom lepiej płacą tylko tam gdzie dobrze naprawiają
~ Przeciwstrajkowi
ponad rok temu ocena: 67%  78
Kiedy zepsuje się samochód to go nie daję tam gdzie strajkują! Nie daję też tam gdzie pracownikom lepiej płacą tylko tam gdzie dobrze naprawiają
~ Obserwator
ponad rok temu ocena: 41%  77
Zapewniam Cię że nauczycielie są tak zdesperowani ,że na pewno nie ustąpią a klasyfikacja będzie tylko i wyłącznie po podpisaniu porozumienia na ich warunkach. Trzeba uzbroiic się w cierpliwość .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kaira
ponad rok temu ocena: 36%  76
TO NIE NAUCZYCIELE MAJĄ W NOSIE RODZICÓW (SAMI TEŻ SĄ RODZICAMI).TO RZĄD MA W NOSIE EDUKACJE I NAUCZYCIELI.RZĄD JEST ZAJĘTY ZDOBYWANIEM W CORAZ WIĘKSZYM STOPNIU WŁADZY I MA GDZIEŚ PRZYSZŁOŚĆ POLSKI.PO CO EDUKACJA PO CO INWESTOWĆ W SZKOŁY I NAUCZYCIELI -NIE TĘDY DROGA ABY UTRZYMAĆ WŁADZĘ.WYDAWAŁO SIĘ ZE PRYNCYPAŁ JAROSŁAW TO SZLACHETNY CZŁOWIEK BO MATERIALNIE NIE WIELE MU TRZEBA SŁODKI KOTEK I TO WSZYSTKO-A TU SIĘ OKAZUJE ZE U JAROSŁAWA POJAWIŁA NIE RZĄDZA PIENIĄDZA ALE RZĄDZA TOTALNEJ WŁADZY.PREZES PRZECIEŻ NAWET NIE WSPOMNIAŁ OSTATNIO O PROBLEMACH W EDUKACJI TYLKO SIĘ CHWALI SWOIMI PROGRAMAMI .CO GO OBCHODZI JAKIŚ NAUCZYCIEL WAŻNE ŻE NAIWNYCH WYBORCÓW PRZYBYWA.
~ Matka
ponad rok temu ocena: 72%  75
@filozof czy widziałeś strajk piekarzy kosztem chleba , murarzy kosztem domów i lekarzy kosztem pacjentów??? Owszem były protesty, ale chleb miałeś, domu Ci nikt nie zabrał i opieka medyczna też zawsze była! A tu dzieci nie mają zapewnionej nauki i promocji też mogą nie mieć!
~ Fizolof
ponad rok temu ocena: 32%  74
@ Matka prawdziwa madka z ciebie. Piekarz gdy strajkuje to kosztem chleba, murarz kodztem domów, lekarz kosztem pacjentów, a nauczyciel czym kosztem ma strajkować?
~ Matka
ponad rok temu ocena: 76%  73
Ty nauczyciel? Czy w rodzinie masz nauczyciela?? Lubisz jak ktoś używa presji czyimś kosztem??? Uczciwie przyznaj, że strajk kosztem dzieci nie jest w porządku!! Można strajkować, ale dlaczego kosztem dzieci???
~ Rodzic
ponad rok temu ocena: 71%  72
Nauczyciele już coraz częściej odstępują od strajku. W dużych miastach mają za sobą władze sympatyzuje z opozycją, ale w małych miejscowościach nie mają co liczyć na pieniądze za wynagrodzenie utracone wskutek strajku. Ponadto w małych miastach trudno będzie spojrzeć w oczy dzieci niesklasyfikowanych z powodu strajku nie z ich winy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Osoba
ponad rok temu ocena: 60%  71
@Matka rozumiem - niech strajkują byle tylko jak najdalej ode mnie. Moja chata skraja.
~ Jo
ponad rok temu ocena: 41%  70
Nie da się ukryć małomiasteczkowej ciemnoty.
~ olek
ponad rok temu ocena: 39%  69
Oczka się otworzyły rodzicom .Szkoła to nie przechowalnia dzieci tak jak się im wydaje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hej kto polak na bagnety !!
ponad rok temu ocena: 42%  68
Precz a kaczorem dyktatorem i pisowską dojną zmianą!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nauczyciele odwołajcie szefa ZNP niech Was nie kompromituje, sami walczcie o swoje
ponad rok temu ocena: 42%  67
Ta a PełO i Kaczor Donald nie byli dojną zmianą haha doili równo, tylko brali do siebie, a nie do ludzi, teraz chociaż część wraca. Wtedy to była by prawdziwa lekcja, a nie teraz wielce jaśnie ,,oświecni" będą twierdzić, że protestując dają jakąś lekcję dzieciom, młodzieży, żenada... Dobrą lekcję dali poprzednim rocznikom, które zakończyły edukację szkolną, wtedy udawali, że wszystko jest wPOrządku, specjalnie nie narzekali na wypłaty, no bo co teraz nagle Wszyscy zarabiają więcej, tylko nie nauczyciele, wszystko podrożało nie wiadomo ile, a przedtem to niby staniało?! Za ,,rządów" PO za wiele usług i produktów trzeba było zapłacić więcej m.in. przez podwyżki VAT na wszystko. Co zrobi obecny rząd to Oni twierdzą, że to ich pomysły, Oni mieli projekty, ale w szufladzie, tymczasem zostawili wszystkie szuflady puste, więc gdzie to było dokładnie, może we śnie...
~ rozsądek
ponad rok temu ocena: 79%  66
Nic mądrość w was nauczyciele. Nawet Wam współczuję. Nie dostaniecie kasy za miesiąc strajku, wielu z Was ledwo zwiąże koniec z końcem. Ten strajk należało zrobić przed wyborami do sejmu. Tylko i wyłącznie wtedy. Teraz wystawiliście się na strzał i zobaczycie co Wam PIS wymyśli na wakacje. Aż Was skręci.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hgf
ponad rok temu ocena: 35%  65
No to będzie powtórka z rozrywki przed wyborami do sejmu - ale lepiej przygotowana
~ Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!"
ponad rok temu ocena: 21%  64
Wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!" Te słynne słowa, które w 1979 r. zostały wypowiedziane podczas Mszy św. na ówczesnym Placu Zwycięstwa w Warszawie, stały się m in. wezwaniem do walki z komunizmem. Pontyfikat Jana Pawła II zmienił oblicze świata, zmienił również oblicze polskiej ziemi. Papież dał swym rodakom nadzieję, odwagę i wiarę, bez których nie sposób byłoby przeciwstawić się systemowi komunistycznemu. Jako duchowy ojciec „Solidarności”, w wielkiej mierze przyczynił się do upadku PRLu. PRL B PIS
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Koniec strajku
ponad rok temu ocena: 67%  63
W środę wracamy do szkół i przedszkola
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hę
ponad rok temu ocena: 60%  62
Kogoś wołasz, a może kogoś informujesz? A może zaklinasz rzeczywistość?
~ Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkic
ponad rok temu ocena: 28%  61
Święty Michale Archaniele, Książę i Wodzu zastępów anielskich, przybywaj na pomoc ludziom zagrożonym przez moce ciemności. Zostaliśmy stworzeni na obraz Boga, odkupieni życiem, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa, a przez chrzest staliśmy się świątynią Ducha Świętego. Uproś nam łaskę wierności, byśmy tej godności w sobie strzegli, nawet w najcięższych pokusach szatańskich. W Tobie, święty Michale, Kościół ma swego Stróża i Obrońcę. Ty prowadzisz ochrzczonych do niebieskiej szczęśliwości. Błagaj Boga, Dawcę Pokoju, aby zniweczył moc szatana, siewcy zamętu i nie dozwolił mu trzymać ludzi w niewoli grzechu, ani szkodzić Kościołowi. Obrońco chwały Najwyższego! Zanieś nasze prośby do Boga i wyjednaj nam Jego miłosierdzie. Amen. Najświętsze Serce Jezusa, zmiłuj się nad nami! Niepokalane Serce Maryi, bądź naszym ratunkiem! Święty Michale Archaniele, módl się za nami!
~ Prawda
ponad rok temu ocena: 61%  60
No nauczyciele koniec laby. Wracać do pracy. Odrzuciliscie propozycje rządu to mam nadzieje ze następną propozycją będzie likwidacja karty nauczyciela.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hehe
ponad rok temu ocena: 60%  59
Podpowiadam wyznawcom władzy: potem pobyt w Jodok.
~ trwajcie walczcie o swoje
ponad rok temu ocena: 29%  58
Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj jaki pokój może być w ciszy. Tak dalece jak to możliwe nie wyrzekając się siebie, bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi. Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść. Jeśli porównujesz się z innymi możesz stać się próżny lub zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie. Ciesz się zarówno swymi osiągnięciami jak i planami. Wykonuj z sercem swą pracę, jakakolwiek by była skromna. Jest ona trwałą wartością w zmiennych kolejach losu. Zachowaj ostrożność w swych przedsięwzięciach świat bowiem pełen jest oszustwa. Lecz niech ci to nie przesłania prawdziwej cnoty, wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie pełne jest heroizmu.Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć: nie bądź cyniczny wobec miłości, albowiem w obliczu wszelkiej oschłości i rozczarowań jest ona wieczna jak trawa. Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez g
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 1
ponad rok temu ocena: 38%  57
Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości. Rozwijaj siłę ducha by w nagłym nieszczęściu mogła być tarczą dla ciebie. Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności. Jesteś dzieckiem wszechświata, nie mniej niż gwiazdy i drzewa, masz prawo być tutaj i czy jest to dla ciebie jasne czy nie, nie wątp, że wszechświat jest taki jaki być powinien. Tak więc bądź w pokoju z Bogiem, cokolwiek myślisz i czymkolwiek się zajmujesz i jakiekolwiek są twe pragnienia: w zgiełku ulicznym, zamęcie życia, zachowaj pokój ze swą duszą. Z całym swym zakłamaniem, znojem i rozwianymi marzeniami ciągle jeszcze ten świat jest piękny. Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy.
~ Kontrola
ponad rok temu ocena: 65%  56
Trzeba sprawdzić czy wszyscy nauczyciele w trakcie strajku przebywaja na terenie szkoły.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mechanik
ponad rok temu ocena: 65%  55
Skontroluj stan swojego umysłu. Wymaga przeglądu.
~ do nauczycieli trwajcie....
ponad rok temu ocena: 20%  54
Musicie być mocni. Drodzy bracia i siostry! Musicie być mocni tą mocą, którą daje wiara! Musicie być mocni mocą wiary! Musicie być wierni! Dziś tej mocy bardziej Wam potrzeba niż w jakiejkolwiek epoce dziejów. Musicie być mocni mocą nadziei, która przynosi pełną radość życia i nie dozwala zasmucać Ducha Świętego! Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć… Musicie być mocni miłością, która cierpliwa jest, łaskawa jest… Jan Paweł II
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ djjfif
ponad rok temu ocena: 78%  53
ale pierdolisz kocopoły
~ Prawdziwy nauczyciel
ponad rok temu ocena: 64%  52
W środę zapraszam do szkół i przedszkola. Koniec strajku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hehe
ponad rok temu ocena: 31%  51
Spójrz w lustro i sprawdź co u ciebie jest prawdziwego. Chyba tylko obłuda.
~ ZACZNIJCIE DOJIĆ DOJNĄ ZMIANE
ponad rok temu ocena: 31%  50
ZACZNIJCIE NAUCZYCIELE MYŚLEĆ ZACZNIJCIE CHORWAC JAK MILICJA. NAWET NIEDOUCZENI Z MILICJI UMIELI CHOROWAC MASOWO. CHORUJAC W CZASIE ZTRAJKU ZACHOWUJECIE PRAWO DO WYNAGRODZENIA A TAK STAROSTWO Z PIS SIE CIESZY ZE WYPŁATY NIE BIERZECIE. ICH LUDZIE CUKIER SZCZERBOL MĄŻ STAROSCINY BIORĄ WYPŁATĘ NAPEWNO
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stan
ponad rok temu ocena: 36%  49
ŁAMISTRAJKI też biorą kasę, ale dla większości nauczycieli honor droższy od pieniędzy.
~ DAMY RADE
ponad rok temu ocena: 68%  48
Prawdziwa dobra zmiana ! gŁOSUJCIE NA NICH ZNOWU
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
ponad rok temu ocena: 44%  47
Tak dostaną i za strajk i podwyżkę,tylko muszą wytrwać.Kto będzie sprawdzał te prace gimnazjalistów i ośmioklasistów,kto będzie promował .Nauczyciele mówią sprawdzam.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ skandal ! skandal!
ponad rok temu ocena: 90%  46
czy on strajkuje ? https://www.bip.powiat-jarocin...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ TEO r ETYK
ponad rok temu ocena: 100%  45
on nie może strajkować ! ma tylko 53 zł oszczędności przy 100 000 zł dochodu na rok . !! on nie ma z czego żyć napewno . Bez ukochanej wypłaty by nie przeżył
~ STRAJKUJACY CAŁY ROK
ponad rok temu ocena: 58%  44
A JAROCINSCY PISOWCY Z KRWI I KOSCI CAŁY ROK STRAJKUJĄ NIC NIE ROBIĄC BO NIE MUSZĄ, BO MAJĄ ZASTĘPCÓW, BO TYLKO BRYLUJĄ I SPOTYKAJĄ SIE I WYPŁĄTE OTRZYMUJĄ
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaracze
ponad rok temu ocena: 74%  43
My jako rodzice mamy dość tego strajku!!!Nie chodzimy do pracy a nasze dzieci kiedy nadrobią program. Nie będziemy posylac dzieci do szkoły w soboty!!!!!To nie ich WINA. Jeżeli tak będzie to ruszą rodzice.....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Osoba
ponad rok temu ocena: 45%  42
Ciekawe dlaczego ministerstwo tym się nie martwi.
~ kat
ponad rok temu ocena: 42%  41
Co nie ma z kim pociechy zostawić? Nie można iść do pracy? Oczka się otworzyły, że szkoła nie tylko uczy ale i przypilnuje A za to należy ZAPŁACIĆ - godnie a nie jałmużnę rzucać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marta
ponad rok temu ocena: 37%  40
Przykro czytać te ociekające jadem komentarze w takim dniu...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marian
ponad rok temu ocena: 67%  39
@ qq pokaż, bo dopadło mnie świąteczne zatwardzenie.
~ Realista
ponad rok temu ocena: 83%  38
Nie powinni dostać pieniędzy za strajk kosztem dzieci! Jak można dać wypłaty za brak pracy? Chcieli strajkować i robili to ze świadomością braku wypłaty. Liczyli na podwyżkę 1000 zł. Jak dostaną to im brak wypłaty za kilkanaście dni zrekompensuje. Jak nie dostaną podwyżki to będą musieli to jakoś przełknąć. Są dorośli. Podjęli świadomą decyzję i teraz muszą liczyć się z konsekwencjami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Agata
ponad rok temu ocena: 100%  37
Artykuł opisujący oczywistość. Wiadomo, że nie dostaną wypłaty. Jednak jeśli organ prowadzący przekaże kwotę na wynagrodzeniacw kwocie zaplanowanej w budżecie (tak jak to obiecał m.in. prezydent Wrocławia), to nauczyciele mogą dostać pieniądze w formie nagród czy dodatków motywacyjnych). Nasze władze o niczym takim nie informowały, więc zapewne kwota na wynagrodzenia zostanie stosownie umniejszona.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gość
ponad rok temu ocena: 38%  36
Pozostaje mieć nadzieję, że wszystkim tegorocznym absolwentom szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych oraz ich rodzicom spodoba się plan lekcji w nadchodzącym roku szkolnym. Powrót do domu w godzinach wieczornych zapewne nie będzie rzadkością. Może wtedy usłyszycie Państwo głos nauczycieli "a nie ostrzegaliśmy" ?. Tymczasem Radosnego Alleluja!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Dior
ponad rok temu ocena: 38%  35
to dużo im nie zabierzecie
~ Dior
ponad rok temu ocena: 60%  34
Trzeba zbierać podpisy pod likwidajacą karty nauczyciela i wszystkich przywilejów nauczycielskich oraz przekształcenia w szkoły niepubliczne. Żadnych prezentów ani kwiatków na zakończenie roku. Tylko dla nauczycieli, którzy byli na egzaminach i nie strajkowali. To prawdziwi pedagodzy.
~ Obserwator
ponad rok temu ocena: 51%  33
Tak więc muszą iść na całość.Dostaną i podwyżki i wynagrodzenie za czas strajku.Nie odpuszczać. Ani kroku w tył.Jeśli ustąpicie ,to już po was.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
ponad rok temu ocena: 77%  32
Bo oni mają problem z czytaniem a czytanie ze zrozumieniem to dla nich abstrakcja.
~ Któś
ponad rok temu ocena: 76%  31
@ Dior nikt z pomstujących nie przeczytał ani jednego punktu z KN, a wypowiadają się jakby znali ją na pamięć.
~ gjy
ponad rok temu ocena: 65%  30
ten człowiek w art ma racje http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/odwo%c5%82ane-matury-milioner-zapowiada-pozew-przeciw-nauczycielom/ar-BBW92lf?li=BBr5MK7&ocid=UE07DHP
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
ponad rok temu 29
do posłuchania https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zosia
ponad rok temu ocena: 68%  28
Chciałbym zapytać czy byłby ktoś chętny do pomocy w organizacji manifestacji pod szkołami. Myślę, że trzeba jasno dać do zrozumienia, że nasze dzieci chcą się uczyć, zdawać egzaminy i normalnie zacząć wakacje. Musiało by nast trochę być, bo narazie to wszyscy w Jarocinie mówią, że popierają strajk nauczycieli.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Osoba
ponad rok temu ocena: 44%  27
Podaję adres do przeprowadzenia manifestacji: Warszawa, al. Szucha 25.
~ Dior
ponad rok temu ocena: 57%  26
Zamiast protestów trzeba zbierać podpisy pod likwidajacą karty nauczyciela i wszystkich przywilejów nauczycielskich oraz przekształcenia w szkoły niepubliczne. Żadnych prezentów ani kwiatków na zakończenie roku. Tylko dla nauczycieli, którzy byli na egzaminach i nie strajkowali. To prawdziwi pedagodzy.
~ kat
ponad rok temu ocena: 33%  25
Co nie ma z kim pociechy zostawić? Nie można iść do pracy? Oczka się otworzyły, że szkoła nie tylko uczy ale i przypilnuje A za to należy ZAPŁACIĆ - godnie a nie jałmużnę rzucać.
~ Rodzic gimnazjalisty
ponad rok temu ocena: 69%  24
Kto tak mówi? Do tej pory spotkałam się jedynie z krytyka tego strajku i faktu, że dzieci nie chodzą do szkoły i utrudnia się im zdawanie egzaminów. Ja też tego nie popieram.
~ UCZNIOWIE
ponad rok temu ocena: 67%  23
ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKNOCNYCH DLA WSZYSTKICH NAUCZYCIELI.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nauczyciel
ponad rok temu ocena: 58%  22
Smacznego jaja !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ APEL
ponad rok temu ocena: 69%  21
Zachęcam rodziców żeby wyrywkowo sprawdzali ilu nauczycieli jest w szkołach w trakcie strajku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stan
ponad rok temu ocena: 37%  20
Sprawdź swój poziom inteligencji - tyle możesz. Nauczycielom możesz skoczyć :)
~ Agata
ponad rok temu ocena: 44%  19
A w jaki sposób i na jakiej podstawie?
~ Rodzice
ponad rok temu ocena: 70%  18
Rodzice powinni się zbuntowac przeciwko temu strajkowi który uderza w dzieci.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dior
ponad rok temu ocena: 53%  17
Rodzice muszę zacząć zbierać podpisy o zmiany: likwidację karty nauczyciela i szkoły niepubliczne, takie jak mamy w naszej gminie i one się świetnie sprawdzają.
~ Agata
ponad rok temu ocena: 36%  16
A jak ten bunt miałby wyglądać?
~ Stan
ponad rok temu ocena: 33%  15
Racja! Ruszyć na Warszawę i wymóc na rządzie poważne potraktowanie problemów edukacji. Rodzice do boju!!!
~ Rodzic
ponad rok temu ocena: 65%  14
Mam nadzieję że zostanie zlikwidowana karta nauczyciela i znp.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brunet
ponad rok temu ocena: 57%  13
Jeszcze można rozstrzelać paru nauczycieli dla przykładu.
~ jacekpl
ponad rok temu ocena: 40%  12
Czy jesteśmy Krajem Rozwijającym czy Trzecią Kolonią w EU Jak ważne są egzaminy w Państwie Środka ,gdzie 30 lat temu zaczeli skok w przszłośc . https://www.chinytolubie.pl/ga... https://repozytorium.amu.edu.p... https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Beti
ponad rok temu ocena: 57%  11
Powstał fundusz strajkowy więc na pewno dostaną z niego pieniądze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nauczycielka
ponad rok temu ocena: 63%  10
Ale czy wystarczy dla wszystkich nauczycieli czy tylko dla prezesów szkolnych kół ZNP, którzy zarządzają strajkiem?
~ Xxx
ponad rok temu ocena: 72%  9
Ani grosza nie powinni dostać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bee
ponad rok temu ocena: 59%  8
No pewnie że nie. Jak dostaną to nie będzie na 500+ dla ciebie i o robotę trzeba byłoby się starać.
R E K L A M A