ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Czy można opowiedzieć w teatrze o świecie głuchych?

› Aktualności› Wydarzenia miesiąc temu    19.09.2020
Lidia Sokowicz
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Materiały organizatora

Teatralny październik rozpocznie się „Jednym gestem” w wykonaniu aktorów Nowego Teatru z Warszawy. To sztuka o porozumiewaniu się ze światem - słyszących i głuchych.

 

 

R E K L A M ABolsius

„Interesuje mnie tu komunikacja - przekazywanie i wytwarzanie, przetwarzanie wiedzy, emocji, kultury. Jeśli język określa rzeczywistość - „Granice mojego języka są granicami mojego świata” - jak to opisuje Wittgenstein - to czego możemy dowiedzieć się o świecie z języków Głuchych? Co w ich doświadczeniach komunikacji jest uniwersalne, a co wyjątkowe?” - zastanawia się reżyser Wojtek Ziemilski.

 

Spektakl trwa 60 minut (bez przerwy) i jest skierowany do młodzieży i widzów dorosłych. Zostanie pokazany w Jarocińskim Ośrodku Kultury w piątek 2 października. Początek o godz. 19.00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w JOK-u, kasie kina „Echo” i na www.kino.jarocin.pl.

 

Spektakle w Jarocinie pokazywane są w ramach trzech projektów: „Wielkiego Teatru w Małym Mieście”, „Reportaż Opowiada Świat” oraz „Teatr Polska” przy wsparciu finansowym z budżetu województwa, gminy, powiatu oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarocinie. Od strony organizacyjnej partnerami przedsięwzięcia są Stowarzyszenie Jarocin XXI oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin. W tej edycji pokazane zostały już dwa spektakle - jeden dla dorosłych, drugi dla dzieci.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!