ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

Czy jarociński szpital ma kłopoty finansowe? Co na to prezes lecznicy

› Aktualności ponad rok temu    7.02.2019
Anna Konieczna
komentarzy 103 ocen 0 / 0%
A A A
Prezes Szpoiytala Powiatowego w Jarocinie Leszek MazurekPrezes Szpoiytala Powiatowego w Jarocinie Leszek Mazurek fot. A. Konieczna

Co słychać w jarocińskim szpitalu? Jakie jest obłożenie łóżek na poszczególnych oddziałach, ile pieniędzy idzie na pensje personelu, jakie jest zadłużenie lecznicy, czy prezes zamierza zamykać oddziały, a jeśli tak, to które? Mamy odpowiedzi na te i inne pytania.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Od dłuższego czasu mówi się o złej sytuacji finansowej jarocińskiego szpitala. Różni ludzie wymieniają równe kwoty zadłużenia lecznicy. Nie milkną też sygnały o kolejnych żądaniach płacowych personelu szpitala. Najbardziej niepokojące informacje mówią o tym, że są plany zamknięcia niektórych oddziałów.

 

[masz skierowanie na tomograf - zobacz co oferuje szpital w Jarocinie - szczegóły TUTAJ]

 

Czy do tego dojdzie, jaka jest kondycja finansowa naszej lecznicy i jakie są plany wyjścia z impasu - o wszystkich tych sprawach mówi w rozmowie z „Gazetą Jarocińską” szef Szpitala Powiatowego w Jarocinie Leszek Mazurek.

 

 

[zobacz, co szpital zamierza zrobić z miejscem po starej ruderze - wiecej TUTAJ]

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (101)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ panistefanin
ponad rok temu 101
Dziękuję za informacje! Szukałem i nie mogłem znaleźć. Pomogłeś mi! https://guestexperiencefeedbac...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zakład?
ponad rok temu ocena: 100%  100
Nie będzie mniej niż 4,2 miliona.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ CCC
ponad rok temu ocena: 100%  99
a na 2019 rok ponad 1,5 mln mniej przychodów z NFZ niż w 2018. Koszty rosną decyzjami zarządcy, przychody maleją ze względu na skuteczność negocjatora. Szykuje się ponad 5 baniek straty w 2019.
~ Skandal
ponad rok temu ocena: 100%  98
Co tam robił Martuzalski? Czy wiedział jaka jest sytuacja finansowa szpitala? Czy warto było wydać 100.000 powiatowych pieniędzy na płatnego członka zarządu powiatu odpowiedzialnego za szpital Pana Martuzalskiego który bez pieniędzy z powiatu by zbankrutował? Kto odpowiada za to politycznie? Czy tylko Platforma Obywatelska w osobach Mazurka i Martuzalskiego czy również koalicjanci powiatowi PiS i PSL, którzy doprowadzili do tych skandalicznych nominacji dwóch Panów z PO?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gonada
ponad rok temu ocena: 100%  97
Szpital wg Martuzalskieego wyszedł na prostą i przyj.... w TIRa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bob
ponad rok temu ocena: 93%  96
odp..się ode mnie, idę w deweloperkę
~ Leszek :-) byłoby super :-)
ponad rok temu ocena: 94%  95
Lechu milion straty w tą czy tamtą. Kogo to obchodzi. Powiat i tak dołoży, tak jak w grudniu 600.000. Zostaw na koniec dobre wrażenie i dołóż tym biednym dziewczynom ciężko pracującym na rehabilitacji czy w laboratorium. Nie zapomnij też o administracji, diagnostyce obrazowej i o pracownikach gospodarczych. No i o sekretarkach medycznych. Dziewczyny będą Ci wdzięczne tak jak lekarze, pielęgniarki i ratownicy którym dołożyłeś. Po co Twój następca ma mieć mniejszą stratę? A to nie fair zwalniać takiego specjalistę, bo im Pan Martuzalski jako radny nie jest potrzebny do większości.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lech idź na całość
ponad rok temu ocena: 100%  94
Szczerbań rączkę podniesie i kasę z powiatu przeleją. Lepsze to niż budowanie dróg dla zajęcy.
~ Sukces na miarę Waszych możliwości
ponad rok temu ocena: 100%  93
Martuzalski z Mazurkiem gratuluję sukcesu roku 2018. Znałem was wcześniej i wasze możliwości intelektualne, zarządcze etc, więc uważałem że strata wyniesie ponad 4, 5 miliona zlotych. A tu niecałe 3,5 miliona straty w 2018, dokładnie 3,3 miliona złotych. Jeszcze raz gratuluję!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Biegły osądzi
ponad rok temu ocena: 94%  92
Żebyśmy się nie zdziwili że ta strata to będzie ponad 4 miliony złotych. Ja mu nie wierzę. Dosyć nakłamali przed wyborami.
~ Nie rozumiem
ponad rok temu ocena: 100%  91
Czy Starosta ma wiedzę o sytuacji finansowej szpitala? A może czerpie ją z gazety jarocińskiej? Jeśli ma wiedzę, to ja się pytam co tam jeszcze robi ten Pan?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Oczka się otworzą jak przyjdzie znowu po 600.000
ponad rok temu ocena: 100%  90
A co ma mówić? Pewnie wiedzę czerpie z gazety jarocińskiej i z portalu.
~ to skanadaliczna sytuacja
ponad rok temu ocena: 100%  89
a może pani starostowa Lidia Czechak boi się z jakichś powodow dokonać zmian w szpitalu? a może komuś atki układ pasuje? jeżeli tak to są działania na szkodę interesu publicznego i majątku powiatu co doprowadzi opstatecznie do bankructwa jarocińskiego szpitala. Zastanawia tylko fakt że pani Lidia CZechak starostowa siedzi cicho i nic nie działa, nie wyjaśnia mieszkańcom, nie wyjaśnia radzie powiatu, niczego nie mówi o niczym nie informuje, to skanadliczna sytuacja.
~ Szpital wychodzi na prostą wg Martuzalskieego
ponad rok temu ocena: 100%  88
Czy Pan Stanisław Martuzalski miał wiedzę o katastrofalnym wyniku finansowym spółki szpitalnej za którą był odpowiedzialny z ramienia zarządu powiatu? Nie wiedział? to się pytam po co kosztował podatnika 100.000 rocznie. Wiedział? To czemu mijał się z prawdą? Żeby wprowadzić wyborców w błąd? Dziwne, że po wyborach zamilkł.
~ Straty robię, straty.
ponad rok temu ocena: 100%  87
Robi wiele, żeby nikt nie chciał objąć po nim tego stanowiska. Buhaha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha.
~ O co tu chodzi?
ponad rok temu ocena: 100%  86
Starosta z PIS. Koalicja w powiecie PIS z PSL. A prezesem szpitala szef lokalnej PO. To musi być z niego niezła fachura, specjalista najwyższych lotów, że pomimo przynależności do PO, nadal rządzi, choć starosta z PIS ma do obsadzenia tylko jedno stanowisko prezesowskie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rączka rączkę myje
ponad rok temu ocena: 100%  85
Taki niego menadżer oświaty, że grubo ponad 3 miliony strat uzyskał w 2018. Myślę że PiS go nie zmienia, bo układ PO i PSL jak rządził Polską 2007 - 2015 to First Lady, też nie zwolnili z ARIMR, a była z PISu. To są takie lokalne powiązania, które idą w poprzek ukladom partyjnym. Lokalsi sobie krzywdy nie zrobią. Tu komuniści, ZSLowcy, esbecja, WSIoki klepią się po plecach z pisowcami i innej maści prawicowcami. Zresztą inny przykład koalicja PO PSL PiS. Czy oni TVP i TVN nie oglądają? Co ich partyjni przywódcy sądzą o ich koalicjantach? Kto tu durni z ludzi robi? Przywódcy w Warszawie czy lokalni politycy?
~ to było wiadome od początku...
ponad rok temu ocena: 100%  84
3,3 miliony straty za jeden rok? Tandem, że nie daj się... Mazurek z Martuzalskim co zeście uczynili? Tak to jest, jak tak ważne i odpowiedzialne stanowisko jest przyznawane kluczem partyjnym za podniesienie rączki za odwołaniem Bartosza Walczaka i powołanie Teodora Grobelnego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pytanko
ponad rok temu ocena: 100%  83
Martuzalski jeszcze doradza koledze partyjnemu z Platformy Obywatelskiej Mazurkowi Prezesowi Szpitala? Czy jak przestał zarabiać 8.000 jako płatny członek zarządu powiatu odpowiedzialny za szpital, to przestał doradzać?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jeden mądry mniej
ponad rok temu ocena: 100%  82
Przestał doradzać.... Jest szansa że w tym roku będą zyski.
~ Kabaret
ponad rok temu ocena: 100%  81
Patrząc po stracie za 2018 rok, prawie 3,5 miliona złotych, to w 2018 na pewno doradzał.
~ Mazurek "dobry gospodarz" Jan Taca
ponad rok temu ocena: 94%  80
PSL i PiS uwierzyli Martuzalskiemu koalicjantowi z PO, że "SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ". A tu bam, 3,3 miliona straty w 2018. Jak tak twierdzi prezes, to pewnie będzie 4 miliony. Chciałbym widzieć minę Jana Szczerbania jak czytał wywiad w gazecie z Mazurkiem koalicjantem z PO. Bezcenne...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zakazany owoc ?
ponad rok temu ocena: 11%  79
Jakie jest zadłużenie spółek gminnych ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PKN
ponad rok temu ocena: 93%  78
Zadłużenie PKN Orlen to 5 miliardów 599 milionów złotych. Więc na tym tle jarocinski szpital powiatowy z długiem 25 milionów złotych to powinien być krezusem. Nie w wielkości długu jest problem, tylko w możliwości jego obsługi. Przy milionach strat, dosyć że ten milionowy dług musi spłacać powiat, to jeszcze musi finansować bieżącą działalność, bo przy takim wyniku, brakuje około 2 mln. rocznie.
~ zakazany owoc ?
ponad rok temu ocena: 19%  77
Jakie jest zadłużenie spółek gminnych ? Jarocin potrzebuje sumienia, autorytetu, który mógłby być sumieniem.
~ Gonada
ponad rok temu ocena: 89%  76
A jakie jest zadłużenie PKN ORLEN. Problemem szpitala nie jest zadłużenie wynoszące ponad 25 milionów. Problemem jest strata. Potężna strata ponad 3 miliony 300 tysięcy. Bo to oznacza że prawie dwa miliony trzeba dołożyć do bieżącej działalności. Powiat dołożył 600.000, resztę wzięli z kredytu odnawialnego w kwocie 1.200.000. Ale już w tym roku, przy takiej stracie powiat musiałby dołożyć 2 miliony, bo kredyt odnawialny wykorzystany. Do tego dodaj 1.600.000 które powiat w tym roku będzie musiał spłacić w związku z zaciągniętym kredytem na rozbudowę szpitala.
~ Kroplówka dla POntona
ponad rok temu ocena: 100%  75
Syf to masz teraz. Zbierajcie kasę na menadżera oświaty. 4-5 milionów rocznie. Do zobaczenia na sesji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ W Czarnej du...
ponad rok temu ocena: 100%  74
Z dniem 01 stycznia 2018 miał niewykorzystany kredyt odnawialny w kwocie 1.200.000, 858.000 od wykonawcy z gwarancji należytego wykonania umowy, w ciągu roku dostał od powiatu ponad 1,5 miliona podwyższenia kapitału. Ciekawe ile ma kasy w kasie na dzień dzisiejszy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pijany fejsbukowicz, damski bokser
ponad rok temu ocena: 100%  73
Razem 3,5 miliona złotych. Jak to Panie Gonafa leciało "Odpowiednie instytucje sprawdzą, co się stało z tymi pieniędzmi". Takiego drugiego durnia to w życiu nie spotkałem.
~ n3
ponad rok temu ocena: 100%  72
kto na prezesa?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Japończyk
ponad rok temu ocena: 100%  71
Kamikadze
~ jacekpl
ponad rok temu ocena: 100%  70
Pamiętajmy jakoś to będzie , demokracja wszystkich zbawi , nakarmi ,rozbawi . zniszczy ,a rozum jest na wczasach na atylasach .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PO fachowcy od VAT u
ponad rok temu ocena: 100%  69
Bieda aż piszczy, ponad 3 miliony strat, a Mazurek dorzucił lekarzom milion złotych w 2018. Jeszcze o tym opowiada w gazecie, choć nikt go o to nie pyta. Mazurek, Martuzalski musi być z ciebie dumny.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Geniusze-Janusze biznesu
ponad rok temu ocena: 100%  68
3,3 miliona straty w 2018? Mazurek sam tego dokonałeś? Czy ktoś ci doradzał? Podobno często był tam widziany Pan Martuzalski.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ignorant jeśli chodzi o wiedzę
ponad rok temu ocena: 100%  67
Jeszcze ściemnia w gazecie, że spowodowane jest to zakupami sprzętu medycznego i że gdyby nic nie robił to nie byłoby strat. A każdy kto ma pojęcie o finansach to wie że nie wartość sprzętu jest kosztem, tylko amortyzacja tego sprzętu czyli w praktyce np. 20%wartości zakupu rocznie.
~ zakazany owoc ?
ponad rok temu ocena: 5%  66
Jakie jest zadłużenie spółek gminnych ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Martw się lepiej o szpital, bo w Pleszewie będziesz się musiał leczyć.
ponad rok temu ocena: 94%  65
Szpitala ponad 25 mln, przy rocznej stracie 3,3 mln zł. W tym roku na spłatę zadłużenia powiat wyda 1,6 mln. A do bieżącej działalności dołoży około miliona, może dwa, trzy. Wszystko zależy jakie decyzje zarządcze podjął prezes z PO w 2018 roku oraz w styczniu i lutym.
~ Rrr
ponad rok temu ocena: 100%  64
Zrobić audyt. Podsumować rządy PO w szpitalu i tak im dać popalić, żeby ze wstydu Gonada już nawet zdania nie powiedział o szpitalu. Jak tego nie zrobicie, to będzie jako opozycjonista przez 5 lat te swoje farmazony opowiadał.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ???
ponad rok temu ocena: 96%  63
3,3 miliona straty w 2018. Co on tam jeszcze robi?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cały Lech
ponad rok temu ocena: 100%  62
Robi kolejne straty. Sam twierdził w wywiadzie że gdyby nic nie robił to nie byłoby strat.
~ Ja mu nie wierzę w 3,3 miliona straty
ponad rok temu ocena: 100%  61
Żebyście się nie zdziwili że po badaniu bilansu przez biegłych nie wyszło między 4 a 5 milionów strat w szpitalu za 2018.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jescze w tym miesiącu
ponad rok temu ocena: 0%  60
Jola przestanie jeździć
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nick
ponad rok temu ocena: 100%  59
3,3 miliona straty w opinii prezesa? Myślę, że więcej w tym marzeń prezesa niż rzeczywistości. Obstawiam, że będzie powyżej 4 milionów złotych strat za 2018
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawda:)
ponad rok temu ocena: 71%  58
Dziwne to wszystko bo z jednej strony słyszymy o długach i ok. Ale z drugiej strony po jaką cholere to coś rozbudowywać? Jak nie mam kasy to raczej remontów w domu nie robie. To jak dla mnie nie jest logiczne. Ale miałem okazje widzieć szpital w krotoszynie i środzie. I ten nasz naprawde dobrze się prezentuje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Alojzy
ponad rok temu ocena: 5%  57
Do Xxx . Nigdy powiat nie był bardziej dojony jak za rządów Ziemi Jarocińskiej. Robiliście co dusza zapragnie. Gdyby nie odsunięto walczaka od władzy to powiat byłby w głębokiej d.,ie prze budowę łącznika 11 z 12.
~ do ZX
ponad rok temu ocena: 100%  56
do ZX. No i pytanie czy ta strata to 3,3, mln zł , a nie np. 4 miliony i będzie brakować kolejnych 600.000. w 2018 roku mogli sobie poradzić np. wykorzystując pieniądze z gwarancji należytego wykonania umowy, które wpłacił wykonawca rozbudowy, które po zakończeniu inwestycji czyli w lutym trzeba będzie w kwocie 600.000 oddać wykonawcy.
~ Xxx
ponad rok temu ocena: 96%  55
Problem się zacznie jak powiat nie będzie miał z czego dołożyć. Już poprzednia ekipa PO PiS PSL wydoiła powiat, że w tegorocznym budżecie nie ma żadnej inwestycji drogowej. Wystarczy tylko że nie zrealizują dochodów z PIT u które optymistycznie założyli ponad 3,5 miliona więcej niż w 2018 i zaczną się problemy.
~ ZX
ponad rok temu ocena: 92%  54
Nie masz racji. Warto rozbudowywać. Ale rolą prezesa jest zbilansować spółkę. A jak się ma stratę 3,3 miliona złotych, to odejmując amortyzację 1,6 miliona wychodzi, że ktoś w domyśle powiat oprócz spłacania kredytu w 2019 przykładowo 1,5 miliona zł musi jeszcze dorzucić 1,7miliona zł. W jeden rok jeszcze sobie poradzili wykorzystując kredyt odnawialny w wysokości 1,2 mln zł i 600.000 z powiatu. Ale już w tym roku jak kredyt odnawialny jest wykorzystywany to przy takim wyniku trzeba będzie dołożyć 1,8 miliona do bieżącej działalności
~ zf
ponad rok temu ocena: 100%  53
kiedy zmiana sterów w szpitalu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tak tak
ponad rok temu ocena: 96%  52
w powiecie ogon macha psem
~ wstyd
ponad rok temu ocena: 96%  51
i w powiecie też!!!!!!
~ Ostatni gasi światło
ponad rok temu ocena: 91%  50
POnton zatopił Gonadę i ekipę platfusków. Zdobyli tylko dwa mandaty do rady powiatu i żadnego do rady gminy. Pytanie kto teraz zatopi ponton.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ "SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ "
ponad rok temu ocena: 97%  49
3,3 miliona straty w 2018? No to ładnie kłamali przed wyborami w gazecie Informator Powiatowy za treść którego odpowiada stary zarząd powiatu. Przypomnę nazwiska tych Panów. Martuzalski z PO, Grobelny z PSL, Drzazga z PiS. Powinni za to honorowo zrzec się mandatu radnego. Choć może być problem, czy znają znaczenie słowa HONOR.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ b
ponad rok temu ocena: 96%  48
Co tam honor. Dla nich teraz widzę, ważna jest wyłącznie kasa w ich portfelach. Wstyd mi się przyznać,że na jednego z nich głosowałem.
~ Dno
ponad rok temu ocena: 100%  47
Wyjechali na kłamstwie do powiatu
~ ja
ponad rok temu ocena: 100%  46
lekarzom dorzucił a emiś przychodzi na dyżur po czym o godzinie 23 znika i go do rana nie ma karetka jeździ bez lekarza a kasa leci i na to są pieniądze i nikt z tym porządku nie robi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pani Starostowo co dalej?
ponad rok temu ocena: 97%  45
a co na to wszystko Starosta jarociński Lidia Czechak?, wszak ona odpowiada za szpital, i co w tej materii robii? podejmuje jakieś działania, ma jakiś pomysł, plan? Chyba te starostowanie to panią Czechak zaczyna przerastać. Narazie to tylko kurtuazyjne spotkania z kolegami starostami z wojewodą też z PISu ktore powiatowi dają NIC!!! acha i jeszcze spotkania z Kołami Gospodyń wiejskich. A szpital pani Starostowa tonie w długach, oby tylko w długach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ CBA
ponad rok temu ocena: 100%  44
Starostwo na razie nie wymieni prezesa, bo chcą żeby dokończył to co zaczął. W innym przypadku odpowiedzialność za wszystkie błędy, buble, długi i machlojki musiałby wziąć na siebie nowy prezes/zarząd. A tak będzie można po zakończeniu realizacji umowy wyciągnąć konsekwencje od osób odpowiedzialnych za to.
~ ZONG
ponad rok temu ocena: 100%  43
Przed wyborami w gazetce pisowskiej wyborczej bardzo chwaliła Lesia. To niech teraz się z nim męczy.
~ czy pani starosta Czechak boi się zwolnić prezesa Mazurka?
ponad rok temu ocena: 97%  42
dlaczego pani Starostowa Czechak nie wymienia prezesa mazurka? dlaczego nie ogłasza się konkursu na jakiegoś operatywnego, młodego menadżera z głową i doświadczeniem w temacie szpitali? czy pani Czechak boi się zwolnić prezesa Mazurka? a innych w starostwie można, tak sobie ? Może pani starostowa się boi że po zwolnieniu Mazurka dwóch radnych powiatowych Dworzyński i Martuzalki staną się wrogami w radzie? a przecież aż takiej przewagi to PIS tam nie ma i wszystko się moze zawalić w kazdym głosowaniu. Kalkulacje polityczne stołkowe a szpital tonie
~ Yeti
ponad rok temu ocena: 97%  41
Niech się jeszcze pochwali ile ma zobowiązań wymagalnych na konie stycznia 2019 roku. Do tej wartości dodajcie 600.000 które dostał od powiatu w grudniu 2018 i wyjdzie ile jest wart ten menadżer. I zapytajcie go czy ma na oddanie gwarancji należytego wykonania umowy wykonawcy który rozbudowuje szpital. Jeśli nie ma to dodajcie kolejne 600.000.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 1.200.000
ponad rok temu ocena: 97%  40
Kredycik odnawialny wydojony
~ Rexcepcja
ponad rok temu ocena: 100%  39
Bieda nędzę POgania, ale czytam w gazecie, że Mazurek dorzucił lekarzom milion złotych w 2018 roku. A dla pielęgniarek i ratowników jakoby kasy nie było. Co na to salowe, laborantki, rehabilitantki, pracownicy administracyjni? Bogaty biednego nie zauważy. Z bogatym będzie sprzyjał. Janku Szczerbaniu, wiedział Pan o tym?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gonada palący znicze przed sądem
ponad rok temu ocena: 100%  38
Martuzalski podaj Mazurka do sądu, że twierdzi że w 2018 roku szpital miał stratę 3,3 miliona, a w 2017 2,4 miliona. Jak tak można kłamać. Może tym razem wygrasz. Z Burmistrzem Adamem Pawlickim ci się nie udało wygrać. Może tym razem wygrasz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kłamstwo ma krótkie nogi
ponad rok temu ocena: 100%  37
Na kłamstwie chcieli wjechać do zarządów i zarabiać przez 5 lat po kilkanaście tysięcy. Na szczęście wyborcy nie dali się nabrać i rządzą pisanki i zieloni bracia.
~ PLATFUSKI - SPECJALIŚCI OD STRAT
ponad rok temu ocena: 92%  36
Tytuł artykułu w gazecie powinien brzmieć :HISTORYCZNA STRATA SZPITALA 3,3 MILIONA ZŁOTYCH. GORZEJ BYŁO TYLKO W ROKU 2010 ZA STAROSTY MARTUZALSKIEGO 3,4 MILIONA STRATY.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Miejmy nadzieję że okłamali wyborców ostatni raz
ponad rok temu ocena: 97%  35
Lesław jaki szczery do bólu. Bo po wyborach. A przed wyborami to udzielał się Martuzalski ze swoim mijaniem się z prawdą pisząc delikatnie typu SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ. Jest po wyborach to nawet przestali wydawać to kłamliwe ścierwo czyli DezInformator Powiatowy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Referendum
ponad rok temu ocena: 100%  34
Czyli wiadomo po co wydawali. Żeby wprowadzać opinię publiczną w błąd. A jak już ich wybraliśmy, to przestali wydawać, bo już nie ma potrzeby mataczyć?
~ Goebels
ponad rok temu ocena: 100%  33
Byli tak zakłamani, że nawet jak Burmistrz Adam Pawlicki zarzucił im 5 milionów strat to podali go do sądu. I przegrali. POrażka. Uwierzyli we własne kłamstwa?
~ Coś za łatwo mu to przyszło powiedzieć
ponad rok temu ocena: 96%  32
Czy taki szczery to się okaże. Żeby tylko się nie okazało że ta strata to grubo ponad 4 miliony. Wszak twierdził nasz prezes że to strata wstępnie przez niego szacowana.
~ gazetka
ponad rok temu ocena: 100%  31
Właśnie Szczepan już nie składa tej szkolnej gazetki
~ Prezes zadanie cię przerosło
ponad rok temu ocena: 97%  30
Teraz mówi prawdę, bo przygotowuje radnych do podłączenia kolejnej dawki kroplówki z powiatu. Prezes ile tym razem będziesz oczekiwał 600.000 jak w grudniu 2018?
~ Stasio Kawalarz
ponad rok temu ocena: 97%  29
3,3 miliona straty w 2018. Szpital wychodzi na prostą wg Martuzalskieego. Buhaha Hehehehe. Uhahaha.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kłamstwo wyborcze. Skompromitowani. Kłamstwem chcieli utrzymać koryto powiatowe
ponad rok temu ocena: 97%  28
Panie Martuzalski może Pan skomentuje stratę szpitala w 2018. Wg Pana kolegi partyjnego i szefa partyjnego PO Mazurka strata wyniosła wstępnie 3,3 miliona złotych. Może Pan wytłumaczyć wyborcom co miał Pan na myśli odpowiadając za treści jako członek zarządu powiatu w Powiatowym Informatorze w ktorym twierdziliście że SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Księgowy
ponad rok temu ocena: 22%  27
Sprzątanie bałaganu po Kelnerze trochę potrwa ... jeszcze
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PO fachowcy od VAT u
ponad rok temu ocena: 91%  26
Żebyś tylko sam się nie Posprzątał platfusku. Jeden platfusik już na bezrobociu.
~ Sprzątanie idzie im dobrze.
ponad rok temu ocena: 97%  25
Sprzątanie Kasy? Np. Dzierżawa tomografu, POsprzątają 900.000 szpitalnych pieniędzy do firmy która go wstawiła. Muszą być straty, aby radni powiatowi typu Szczerbań czuli się potrzebni jak muszą dołożyć powiatowych pieniędzy do szpitala i podnieś rączkę
~ Platfuski się rozkręcają
ponad rok temu ocena: 94%  24
W 2016 był milion straty. Potem nastały rządy dwóch panów z PO oraz kolegów z PiS i PSL. I tak w 2017 2,4 miliona straty, 2018 3,3 miliona straty czyli w 2019 będzie 4,1 miliona straty.
~ Gonada sam to wymyślił?
ponad rok temu ocena: 97%  23
Szpital wychodzi na prostą. 3,3 miliona straty. Bo padnę ze śmiechu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sawicka posłanka PO "będą robione biznesy na służbie zdrowia"
ponad rok temu ocena: 97%  22
3,3 miliona straty w 2018. No to menadżer oświaty się POpisał. A jaki plan na na 2019 rok? Menadżer z DPS uchwalił już plan finansowy na 2019? 5 milionów strat?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Solar
ponad rok temu ocena: 97%  21
Taka strata? To z czego oddadzą gwarancję należytego wykonania umowy? 600.000 w lutym.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Len
ponad rok temu ocena: 97%  20
Kasy w szpitalu dla pielęgniarek i ratowników medycznych nie było. Ale milion dla lekarzy się znalazło.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sukces platformersa
ponad rok temu ocena: 94%  19
Mazurek te 3,3 miliona straty to twój sukces? Gorzej było tylko w 2010 kiedy starostą był Martuzalski. Wtedy było 3,5 miliona straty.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kolizja
ponad rok temu ocena: 57%  18
Chciałbym wiedzieć jaka jest kondycja finansowa Jarocin Sport. Budowa basenów wstrzymana, nie wiem czy został już rozwiązany problem podwyżek do minimalnej krajowej. Może się ktoś zainteresować sytuacją spółki. Czy to prawda, że pracuje tam. Mariusz Sz?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rybki w holu
ponad rok temu ocena: 97%  17
Za Lesia były straty. Ale on już w szpitalu.
~ Do idiotki
ponad rok temu ocena: 97%  16
Szczygieł?
~ Maruo
ponad rok temu ocena: 88%  15
Martw się lepiej jaka jest podstawa pracowników szpitala. Podpowiem 1300 złotych. A w Jarocin Sport zyski jak tak się martwisz.
~ Pinokia dwa spod znaku Platformy Obywatelskiej
ponad rok temu ocena: 97%  14
Jak zgrabnie w artykule przeszli nad historyczną jeśli chodzi o wysokość stratą szpitala. To ja się pytam co Panowie z PO Martuzalski i Mazurek mieli na myśli twierdząc przed wyborami że "SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ"?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zielony brat
ponad rok temu ocena: 94%  13
od marca NFZ ma płacić więcej szpitalom powiatowym. Mazurek doczekasz? czy cię POsuną?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ktoś chyba wprowadzał opinię publiczną w błąd
ponad rok temu ocena: 94%  12
Po objęciu władzy tak się chwalił wprowadzeniem oszczędności na lekach, lekarzach etc. A teraz czytam, że w praktyce oszczędności polegały na zwiększeniu kontraktów dla lekarzy o 1 milion złotych. A z miliona straty w 2016 za poprzednika zrobiło się 3,3 miliona. A znając życie będzie więcej, bo to wstępne kalkulacje prezesa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ POwodzenia
ponad rok temu ocena: 95%  11
Problemem nie jest przeszłość i jeśli wierzyć Prezesowi 3,3 - 4 miliony straty w 2018 roku. Problemy zaczną się w 2019. 300.000 dodatkowych kosztów za dzierżawę tomografu, 1,6 miliona niższy kontrakt niż w 2018 (bez uwzględnienia pieniędzy z NFZ na podwyżki dla pracowników). Czyli miesięczna strata na poziomie 400, 500 tysięcy w 2019.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Titanic
ponad rok temu ocena: 97%  10
Wyniki pokazują że już się topi.
~ Dziurawa łajba na razie dryfuje
ponad rok temu ocena: 97%  9
dojdzie amortyzacja, odsetki od kredytu, większe zużycie mediów, podwyżki dla personelu nie finansowane z NFZ i POnton zacznie się topić w 2019
~ Ponton
ponad rok temu ocena: 97%  8
Wynik za 1 kwartał pokaże czy król jest nagi?
~ Michu
ponad rok temu ocena: 97%  7
Nie no jakie problemy, wszystko gra, a tak serio to się nie da tego wyprostować
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Erfurt
ponad rok temu ocena: 98%  6
6 milionów strat w dwa lata. Nie jest źle. Jak na menadżera oświaty.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
ponad rok temu ocena: 91%  5
dostrzegam na ręku prezesa Mazurka cenny drobiazg - zegarek, czy to ten słynny ministra Nowaka? za kilkadziesiat klocków? Jeśli prezes bogaty to i szpital pewnie nie jest biedny
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji