ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M Abaseny a1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Cztery razy więcej dla audytora

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    13.02.2012
Karol Górski
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
Szczegółowa kontrola w jarocińskim starostwie.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Prawie czterokrotnie wzrosły w ciągu roku koszty audytu wewnętrznego, który będzie przeprowadzany w jarocińskim starostwie i jednostkach pomocniczych.

Jeszcze w ubiegłym roku powiat zapłacił za tę ocenę 8.690 zł, a w tym już 33.600 zł.

- W pierwszym roku opierało się to na przeprowadzeniu kontroli, analizie ryzyka oraz realizacji zadań doradczych - wyjaśnia Ireneusz Lamprecht, sekretarz powiatu. - Natomiast obecna umowa z audytorem opiera się na przeprowadzeniu bardziej szczegółowej oceny, która będzie obejmowała tak zwane zadania zapewniające, czyli działania podejmowane w celu dostarczenia niezależnej i obiektywnej oceny danej jednostki - w tym przypadku starostwa - tłumaczy Lamprecht.

Więcej w „Gazecie Jarocińskiej”.

(ann)

Fot. Archiwum

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Franz
ponad rok temu ocena: 75%  7
[quote name="Wojti"][quote name="poldek"]Może wykryją kto zarobił 2.000.000 zł na Sali sportowej którą Martuzalski oddał za 0 zł, a potem Martuzalski nią handlował.[/quote]Właśnie cały paradoks polega na tym, że osoba prywatna sprzedała niefunkcjonalny budynek za 2 mln złotych, a urząd powiatowy nie może sprzedać budynku dawnego urzędu pracy, w dobrym miejscu, łatwego w zagospodarowaniu dla branży usługowej za 900 tyś.[/quote]No właśnie !Jak bym dostał ten budyneczek za 0 (słownie : zero zł) to też rżnąłbym chojraka, jaki to ze mnie byznesmen ;-) Widać teraz są tam ludzie, co zachowują staranność w gospodarce majątkiem powiatu i starają się zapewnić dochody budżetowi powiatu a nie prywatnej kiesie !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Franz
ponad rok temu ocena: 67%  6
[quote name="Ewa"]Kiepskie info, a już miałam nadzieję, że napiszecie ile Stachu wydał na audyt w urzędzie miejskim... i jaką aferę za tę kasę wykryto!!! a tu cichosza :lol: pewnie nic nie znależli :D[/quote]No właśnie !Ile kosztuje audyt w Urzędzie Miejskim i czy jeszcze trwa ?Czy już coś wykryto ?Dlaczego Cichoszaaa ... ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wojti
ponad rok temu ocena: 90%  5
[quote name="poldek"]Może wykryją kto zarobił 2.000.000 zł na Sali sportowej którą Martuzalski oddał za 0 zł, a potem Martuzalski nią handlował.[/quote]Właśnie cały paradoks polega na tym, że osoba prywatna sprzedała niefunkcjonalny budynek za 2 mln złotych, a urząd powiatowy nie może sprzedać budynku dawnego urzędu pracy, w dobrym miejscu, łatwego w zagospodarowaniu dla branży usługowej za 900 tyś.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ poldek
ponad rok temu ocena: 56%  4
Może wykryją kto zarobił 2.000.000 zł na Sali sportowej którą Martuzalski oddał za 0 zł, a potem Martuzalski nią handlował.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewa
ponad rok temu ocena: 60%  3
Kiepskie info, a już miałam nadzieję, że napiszecie ile Stachu wydał na audyt w urzędzie miejskim... i jaką aferę za tę kasę wykryto!!! a tu cichosza :lol: pewnie nic nie znależli :D
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ brook
ponad rok temu ocena: 74%  2
biurokratyczny bełkot, który jest tylko listkiem figowym dla defraudacji publicznego grosza "...obecna umowa z audytorem opiera się na przeprowadzeniu bardziej szczegółowej oceny, która będzie obejmowała tak zwane zadania zapewniające, czyli działania podejmowane w celu dostarczenia niezależnej i obiektywnej oceny danej jednostki"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nauczyciel ZSS
ponad rok temu ocena: 92%  1
Proszę pomóżcie wygrać dzieciom Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie koncert Majki Jeżowskiej , głosujcie na : AMOLIKĘ - Hinduskę w czerwonej sukience(jest aktualnie na 14 pozycji) http://www.facebook.com/#!/unicefpolska?sk=app_364633723550799 z góry DZIĘKUJĘ
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A