ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Część powiatu jarocińskiego w żółtej strefie ASF. Co to oznacza dla naszych mieszkańców?

› Aktualności 2 miesiące temu    23.09.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 8 ocen 2 / 50%
A A A
Część powiatu jarocińskiego znajduje się w żółtej strefie: część wiejska gminy Jarocin, Żerków oraz Kotlin.Część powiatu jarocińskiego znajduje się w żółtej strefie: część wiejska gminy Jarocin, Żerków oraz Kotlin. fot. www.gov.pl/web/gis

Afrykański Pomór Świn nie odpuszcza. W związku z występowaniem choroby na terenie naszego kraju zostały wyznaczone obszary objęte różnymi restrykcjami.

 

 

Od wczoraj część powiatu jarocińskiego znajduje się w żółtej strefie: część wiejska gminy Jarocin, Żerków oraz Kotlin.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Co to oznacza?

Strefa żółta to obszar ochronny, na którym nie stwierdzono jeszcze przypadku ASF.

Wymagania dotyczące świń ze strefy żółtej

W obrębie strefy żółtej oraz poza ten obszar w granicach Polski przesyłka świń do innych gospodarstw albo do rzeźni musi być zaopatrzona w świadectwo zdrowia wystawione przez urzędowego lekarza weterynarii (nie wcześniej niż 24 godziny przed wysyłką).

 

CZYTAJ TEŻ - znalazłeś martwego dzika? ZOBACZ, co należy zrobić [TUTAJ] 

Dodatkowe wymagania weterynaryjne dla świń ze strefy żółtej przemieszczanych poza granice Polski:

- muszą przebywać w gospodarstwie co najmniej 30 dni bezpośrednio przed przemieszczeniem lub od urodzenia, pochodzą z gospodarstwa, do którego w okresie 30 dni przed przemieszczeniem nie wprowadzono świń pochodzących ze strefy niebieskiej (obszarów zagrożenia) ani czerwonej (obszaru objętego ograniczeniami)

- w ciągu 7 dni przed przemieszczeniem zostały poddane badaniu laboratoryjnemu w kierunku ASF z wynikiem ujemnym

- w ciągu 24 godzin przed przemieszczeniem zostały poddane badaniu klinicznemu przez urzędowego lekarza weterynarii i nie wykazywały objawów klinicznych ASF– następnie urzędowy lekarz weterynarii wystawia świadectwo zdrowia.

 

Afrykański pomór świń to groźna, zakaźna i zaraźliwa choroba wirusowa świń oraz dzików.

Nowy - 38. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

 


 

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ K3
2 miesiące temu ocena: 50%  8
No to dziki będą musiały chodzić w maseczkach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dzik jest dziki
2 miesiące temu 7
i dezynfekować tylko co, kopytka ? kły ?
~ Młody
2 miesiące temu ocena: 20%  6
W sensie z zagranicy miałem na myśli. Nie nasze Polskie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Młody
2 miesiące temu ocena: 17%  5
To co sie dzieje to jakas masakra. Czy naprawde chcemy jesc takie brzydkie miesa itp . niechce mi już nawet kom wystawiac .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawda
2 miesiące temu ocena: 77%  4
Jakie brzydkie mięsa ... Czy wy się ludzie zastanawiacie skąd jesteś mięso wgl ... Rolnik chodzi dba o zwierzętach aby miały jak najlepsze warunki do życia i do karmienia wybiera najlepsze paszę Aby miały jak najlepszą klasę mięsa a nie byle co dba o higienę chowu a wy mówicie że brzydkie mięsa... Poczekajcue dwa lata a zobaczycie jakie nafaszerowane mięsa przyjadą na wasze stoły z zagranicy nafaszerowane chemią i antybiotykami i karmione paszą z GMO ... To się wam odechce a cena będzie 200 % większa .
~ cielczanin
2 miesiące temu ocena: 100%  3
wszystkich ktorzy chca sie uchronic przed jakimikolwiek chorobami zapraszamy do ZGO tam wszyscy zdrowi nikogo nie dopadl zaden koronaswirus i inne choroby
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
2 miesiące temu ocena: 55%  2
macie rolniki wasz ukochany pis
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zdenerwowana
2 miesiące temu ocena: 58%  1
Weź się człowieku lecz ... Co ma PiS do ASF .... Ludzie pracują starają się a przez miesiąc czasu zmieni się ich życie pod kontem braku jakichkolwiek pieniędzy na zapłatę rachunków faktur a nie mówię o życiu ... Rolnik to człowiek który musi utrzymywać cały naród na swoich barkach bo ludzie myślą że to wszystko co robią to tylko wywalanie gnoju... Nie!!! Zajmują się dbaniem o dobrostan zwierząt o ich utrzymanie w czystości i ich wyżywienie .. myślicie że to łatwe? Zapraszam do pracy a nie gadaniu na wiatr .....