ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

Co ze spowiedzią przedświąteczną? Czy się odbędzie w tym roku?

› Aktualności› Wydarzenia 6 miesięcy temu    25.03.2020
Lidia Sokowicz
komentarzy 6 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Archiwum/Lidia Sokowicz

W związku z epidemią koronawirusa nie będzie spowiedzi dekanalnej w parafiach. Dlatego duszpasterze proszą, aby w okresie Wielkiego Postu korzystać ze spowiedzi w swoich parafiach i nie odkładać jej na ostatnie dni przed świętami wielkanocnymi.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

W myśl trzeciego przykazania kościelnego należy przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą. W Kościele katolickim ten czas trwać będzie do uroczystości Bożego Ciała. Kapłani przypominają też o możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę.

 

W parafii św. Marcina nadal będzie trwał stały dyżur spowiedniczy. Ale z sakramentu można będzie korzystać nie w konfesjonale, ale w pomieszczeniu znajdującym się w kościele po lewej stronie prezbiterium (miejsce po byłej ochronce). Dyżury odbywają się we wtorek w godz. 8.00-9.00, czwartek w godz. 8.00-9.00 oraz 16.00-17.00 oraz w piątek w godz. 8.00-9.00. W jarocińskich parafiach planowano dyżur w konfesjonale pół godziny przed każdą mszą św., ale w obecnej sytuacji, gdy liczba osób uczestniczących we mszy św. została ograniczona do pięciu osób, nie będzie to możliwe. Jeśli pojawią się nowe rozwiązania, natychmiast będziemy o tym informować.

 

U franciszkanów, w parafii św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie można również poprosić o spowiedź w ciągu dnia. Mimo wielu krążących pogłosek nie ma możliwości przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania za pośrednictwem internetu czy telefonu.

 

Dyspensa dotycząca udziału we mszach św. niedzielnych obowiązuje aż do odwołania. Skorzystanie z niej oznacza, że nieobecność we wskazanym czasie nie jest grzechem, ale należy trwać na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz duchowo łączyć się ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

 

W parafiach odwołano również comiesięczne odwiedziny chorych, ale w razie niebezpieczeństwa śmierci lub gdy chory wyraża pragnienie przyjęcia Sakramentów św. można zgłosić to indywidualnie. Do biur parafialnych i kancelarii należy przychodzić tylko w stanie konieczności.

 

 

Apel, szczególnie do młodych - Twój dziadek, babcia, a może rodzice mają problem z kupnem Gazety? Kupcie dla Nich to wydanie. Naprawdę WARTO!

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jacekpl
6 miesięcy temu ocena: 25%  4
Postęp technologiczny od premiery ( U Pana Boga za piecem ) skoczył w 21 wiek nie ma już Pagerów jest SMS , email https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
6 miesięcy temu ocena: 33%  3
cały film https://ok.ru/video/4291769417...
~ Misiu kłamca notoryczny
6 miesięcy temu ocena: 50%  2
Miejsca do celów zwalczania epidemii to nie tylko ośrodki służby zdrowia – publiczne i niepubliczne - ale także szkoły, internaty, bursy, ośrodki konferencyjne oraz hotele, pensjonaty, domy wypoczynkowe, które do celów izolacji lub kwarantanny zostały wyznaczone przez władze samorządowe w porozumieniu z ich właścicielami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 05R
6 miesięcy temu ocena: 56%  1
Zrobić spowiedź ogólna jak u ewangelików i po sprawie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji