ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY
R E K L A M AMoto tech B1_09_2020

Co z koncertem Cleo i Festiwalem Akordeonowym? Organizatorzy podejmują decyzje

› Aktualności› Wydarzenia 9 dni temu    17.10.2020
Lidia Sokowicz
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Materiały organizatora

Niedawno informowaliśmy o odwołaniu koncertu w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej Simchat Chajim oraz obchodów Dnia Seniora. W związku z wprowadzeniem od soboty (17 października) strefy czerwonej kolejni organizatorzy są zmuszeni podjąć trudne decyzje.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

O pierwszych odwołanych imprezach informowaliśmy TUTAJ. W mediach społecznościowych można znaleźć informację, że zaplanowany pierwotnie na czerwiec koncert jubileuszowy Edyty Geppert kolejny raz zmienił termin. Początkowo miał się odbyć na początku listopada, ale ostatecznie został przeniesiony na marzec przyszłego roku.

 

Dzisiaj pojawiła się informacja, że nie odbędą się zaplanowane na weekend warszaty poświęcone street artowi - zarówno warsztaty dla dzieci,  jak i zwiedzanie wystawy poświęconej sztuce ulicy z Kajetanem Jagiełką.

 

Na razie nie pojawił się jeszcze oficjalny komunikat, ale już wiadomo, że nie odbędzie się zaplanowany na 22 października koncert Cleo. Znana wokalistka miała wystąpić jako gwiazda podczas koncertu galowego 12. edycja Festiwalu Piosenki Młodzieżowej „Śpiewaj i walcz!”. Organizatorom udało się w dniach 6-7 października zorganizować przesłuchania konkursowe. Z uwagi na ograniczenia sanitarne mogło w nich wziąć udział zdecydowanie mniej uczestników niż zwykle. Nie były one też dostępne dla publiczności.

Podobnie jak w roku ubiegłym, festiwal swoim zasięgiem obejmuje całą Wielkopolskę, a rywalizacja odbywała się w kategoriach solistów  z podziałem na grupy wiekowe (dla uczniów szkół podstawowych od klasy IV wzwyż oraz szkół ponadpodstawowych) oraz młodzieżowych zespołów wokalno-instrumentalnych.

 

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE. SPISZ WSPOMNIENIA BABCI, DZIADKA, CIOCI ALBO SĄSIADA. CZEKAJĄ ATRAKCYJNE NAGRODY [SZCZEGÓŁY TUTAJ]

 

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Edukacyjne „Gimnazjum 2000” oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin. Impreza jest finansowana ze środków gminy Jarocin, powiatu jarocińskiego, samorządu województwa wielkopolskiego oraz sponsorów.

 

Początkowo organizatorzy musieli zmniejszyć liczbę widzów na koncercie galowym o połowe. Teraz, gdy została wprowadzona czerwona strefa trzeba by ograniczyć publiczność do 25% przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych. Stąd decyzja o odwołaniu koncertu.

 

Czekaliśmy do ostatniej chwili, ale dłużej nie możemy już zwlekać.
W związku z sytuacją epidemiologiczną, obostrzeniami strefy czerwonej, niepokojącymi prognozami na kolejne dni, ale przede wszystkim Waszym i naszym bezpieczeństwem, w porozumieniu z managmentem artystki, podjęliśmy trudną (ale wierzymy że w tej sytuacji jedyną i rozsądną) decyzję o odwołaniu koncertu galowego z udziałem Cleo. Jeżeli jakimś cudem sytuacja jeszcze w tym roku kalendarzowym się polepszy, to obiecujemy wrócić do tematu

 


Oficjalne wyniki przesłuchań mają zostać ogłoszone w najbliższym czasie. Ustalony zostanie też sposób, w jaki odbędzie się odbiór nagród.

Pieniądze za bilety są zwracane w zależności od tego, w jakiej formie został zakupiony bilet:
1) stacjonarnie w JOK - organizatorzy proszą o zgłaszanie się bezpośrednio do instytucji
2) za pośrednictwem Biletomat - widzowie otrzymają na maila informację o zwrocie pieniędzy
3) za pośrednictwem Biety24 - w ciągu 30 dni nastąpi automatyczny zwrot pieniędzy na konto

 

 

 

Jedyną imprezą, która odbywa się na przekór koronawirusowi jest Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych w Kotlinie, ponieważ koncerty są transmitowane za pośrednictwem internetu. W najbliższą sobotę (17 października) wystąpi Ariel Ramirez z zespołem. Występ Argentyńczyka rozpocznie się o godz. 19.00. Linkdo transmisji: https://youtu.be/DxN5U1y80Gs. Na kolejny weekend, który będzie już ostatnim w tegorocznej edycji Święta Akordeonu zaplanowano aż trzy wydarzenia, w tym również występ Renaty Przemyk. 

 

 

 

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!